Autor Wątek: Pulpity fikcyjnych stacji  (Przeczytany 254889 razy)

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Maj 2017, 14:50:40 »
Dzień dobry. Odświezam ten temat. Przedstawiam wam przed państwem pulpit stacji Dozowników zrobiony przez ze mnie. Mam nadzieje że wam się spodoba. Przepraszam za moje błędy w pulpitach ale jest to mój pierwszy pulpit. Kolejarz pulpity robi się w programie EPK które za chiny nie można znaleźć do niego linku już. Byłem szczęściarzem że go mam a więc daje też link do tego program gdzie się robi pulpity kostokwe. Mam nadzieje że za to mnie nie zbanują. Pozdrawiam. ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2017, 14:52:50 wysłana przez Tadek40 »
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...

Maszynista222

  • Gość
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Maj 2017, 19:33:38 »
Poprawiłem ale chyba jeszcze pare rzeczy brakuje :)

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Maj 2017, 19:49:28 »
To opisz co brakuje bo ja chyba domyślam co ale tylko jednego. Wiem brak anulacji przbiegów.
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...

Maszynista222

  • Gość
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Maj 2017, 21:49:13 »
Wk

Offline EU07

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Maj 2017, 00:36:36 »
Po lewej stronie "porwana" elektryfikacja, za dlugie tory stacyjne, zbyt rozlazły pulpit błędy w numeracji/oznaczeniach.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2017, 00:38:36 wysłana przez EU07 »

Maszynista222

  • Gość
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #65 dnia: 02 Maj 2017, 10:11:42 »
Mój pulpit nieukończony.Brakuje anulacji przebiegów i anulacji rozprucia oraz oznaczeń  :)

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Maj 2017, 13:12:33 »
anulacja rozprucia?
anulacja przebiegów?

Czy Wy w ogóle zdajecie sobie sprawę z tego co piszecie?
I pytanie czy widzieliście kiedykolwiek jakiś prawdziwy pulpit? Bo to co przestawiacie to jakaś czysta fantazja
Trainz

Maszynista222

  • Gość
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Maj 2017, 13:19:20 »
Widziałem nie raz nie dwa  :)
Pulpit jest w trakcie robienia w programie  :)

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Maj 2017, 14:40:27 »
Cóż jesli faktycznie źle zrobiłem to uznaje swoje niepoprawne zrobienie pulpitu. Cóż ja nigdy w realu nie widziałem pulpitu więc moge mieć skromne umiejętności z projektowania a ten pulpit to się wzorowałem na innych przedstawionych w tym wątku.
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Maj 2017, 19:01:35 »
Oto kolejny mój pulpit posterunku odgałęźnego Rybno Północne. Oparta na posterunku rozgałęźnym w projekcie Jeziorsko dla Trainz.
https://www.youtube.com/watch?v=aFIbHulO4f0
Pozdrawiam. ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2017, 15:23:33 wysłana przez Tadek40 »
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...

Maszynista222

  • Gość
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Maj 2017, 19:38:11 »
Pomieszana sygnatura rozjazdów i sygnalizatorów  :)
Reszta ok  :)
Jest coś takiego jak Post. rozgałęźny?

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Maj 2017, 19:41:58 »
Posterunek odgałęźny – na kolei jest to posterunek ruchu zapowiadawczy biorący udział w prowadzeniu ruchu wszystkich pociągów kursujących na przyległych szlakach (odstępach). To akurat musi być jakiś posterunek rozgałęźny a ja bęe się brał za kolejny pulpit czyli za pulpit stacji Jasło.
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...

Maszynista222

  • Gość
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Maj 2017, 20:01:03 »
Taka rada dokończ porządnie 1 pulpit a potem rób drugi  :D
Mój pulpit kompletny stacji Jaroszki Miasto.
Mam nadzieje że nikt nie będzie miał zastrzeżeń  :)

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Maj 2017, 22:35:30 »
Dokładnie w tym wątku, tylko na poprzednich stronach, starałem się przekazać jakieś drobne informacje na temat poprawnej konstrukcji pulpitów kostkowych AC-20, niestety, koledzy nie raczą nawet tam zajrzeć i z uporem godnym lepszej sprawy kontynuują radosną twórczość nie mającą żadnego związku z rzeczywistością ani z prawdziwą koleją, czego katastrofalne efekty widać na zamieszczanych schematach, a ostatni z nich, autorstwa Maszynista222 jest tego najlepszym przykładem.
Powtórzę zatem jeszcze raz:
1. Podstawą tworzenia projektu pulpitu sterowniczego jest plan schematyczny urządzeń srk, bez którego robienie projektu pulpitu jest nieporozumieniem i jakakolwiek próba oceny tej produkcji jest niemożliwa, a sam projekt jest ad hoc zdyskwalifikowany.
2. Projektując pulpit kostkowy należy znać zasady jego budowy, czego autorzy przedstawianych w tym wątku projektów kompletnie nie znają.
3. Projektując pulpit kostkowy należy znać zasady budowy i pracy przekaźnikowych urządzeń srk, czego autorzy zamieszczanych projektów kompletnie nie znają.
4. Konstrukcja każdego pulpitu sterowniczego (w tym przypadku pulpitu AC-20) podlega określonym regułom i zasadom, wynikającym choćby ze sposobu ich obsługi, co przez autorów wyżej zamieszczanych „produkcji” jest totalnie ignorowana, naruszana i łamana, a ta ignorancja jest wynikiem zupełnej nieznajomości tak zasad pracy i budowy usrk jak i pochodnych – tu – konstrukcji pulpitów sterowniczych.
5. Zamieszczony poniżej schemat pokazuje błędne konstrukcje kostek pulpity (obramowane na czerwono i wycieniowane), nadto pokazuje błędną konstrukcję całości pulpitu – złe rozplanowanie wszystkich jego elementów, braki w opisie, braki określonych sekcji przycisków operacyjnych i doraźnych, nieprawidłowe użycie symboliki, nie wspominając np. o takich błędach, jak brak zabezpieczenia torów bocznych od torów przebiegowych – co oznacza, że koledzy zajmujący się z takim zapałem konstrukcją pulpitów sterowniczych, nie znają zasad budowy i funkcjonowania kolei jako takiej…
To, co tutaj jest prezentowane, nie wykracza ani na jotę poza granice fantazji i zabawy, tylko na Boga, przestańcie to nazywać koleją, z którą te pomysły nie mają nic wspólnego.
Paweł Piotr

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #74 dnia: 03 Maj 2017, 22:37:37 »
Fakt. Mój pulpit Dozowników taki bardzo nie dopracowany. :( Skąd miałem wiedzieć ze jest instrukcja jak zrobić poprawnie pulpit? I przedstaw mi co nie tak z moimi bo mam wątpliwości co do swoich.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2017, 22:39:18 wysłana przez Tadek40 »
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...