Forum Główne > Urządzenia srk
Pulpity fikcyjnych stacji
Maszynista222:
Pomieszana sygnatura rozjazdów i sygnalizatorów :)
Reszta ok :)
Jest coś takiego jak Post. rozgałęźny?
Tadek40:
Posterunek odgałęźny – na kolei jest to posterunek ruchu zapowiadawczy biorący udział w prowadzeniu ruchu wszystkich pociągów kursujących na przyległych szlakach (odstępach). To akurat musi być jakiś posterunek rozgałęźny a ja bęe się brał za kolejny pulpit czyli za pulpit stacji Jasło.
Maszynista222:
Taka rada dokończ porządnie 1 pulpit a potem rób drugi :D
Mój pulpit kompletny stacji Jaroszki Miasto.
Mam nadzieje że nikt nie będzie miał zastrzeżeń :)
Paweł Piotr:
Dokładnie w tym wątku, tylko na poprzednich stronach, starałem się przekazać jakieś drobne informacje na temat poprawnej konstrukcji pulpitów kostkowych AC-20, niestety, koledzy nie raczą nawet tam zajrzeć i z uporem godnym lepszej sprawy kontynuują radosną twórczość nie mającą żadnego związku z rzeczywistością ani z prawdziwą koleją, czego katastrofalne efekty widać na zamieszczanych schematach, a ostatni z nich, autorstwa Maszynista222 jest tego najlepszym przykładem.
Powtórzę zatem jeszcze raz:
1. Podstawą tworzenia projektu pulpitu sterowniczego jest plan schematyczny urządzeń srk, bez którego robienie projektu pulpitu jest nieporozumieniem i jakakolwiek próba oceny tej produkcji jest niemożliwa, a sam projekt jest ad hoc zdyskwalifikowany.
2. Projektując pulpit kostkowy należy znać zasady jego budowy, czego autorzy przedstawianych w tym wątku projektów kompletnie nie znają.
3. Projektując pulpit kostkowy należy znać zasady budowy i pracy przekaźnikowych urządzeń srk, czego autorzy zamieszczanych projektów kompletnie nie znają.
4. Konstrukcja każdego pulpitu sterowniczego (w tym przypadku pulpitu AC-20) podlega określonym regułom i zasadom, wynikającym choćby ze sposobu ich obsługi, co przez autorów wyżej zamieszczanych „produkcji” jest totalnie ignorowana, naruszana i łamana, a ta ignorancja jest wynikiem zupełnej nieznajomości tak zasad pracy i budowy usrk jak i pochodnych – tu – konstrukcji pulpitów sterowniczych.
5. Zamieszczony poniżej schemat pokazuje błędne konstrukcje kostek pulpity (obramowane na czerwono i wycieniowane), nadto pokazuje błędną konstrukcję całości pulpitu – złe rozplanowanie wszystkich jego elementów, braki w opisie, braki określonych sekcji przycisków operacyjnych i doraźnych, nieprawidłowe użycie symboliki, nie wspominając np. o takich błędach, jak brak zabezpieczenia torów bocznych od torów przebiegowych – co oznacza, że koledzy zajmujący się z takim zapałem konstrukcją pulpitów sterowniczych, nie znają zasad budowy i funkcjonowania kolei jako takiej…
To, co tutaj jest prezentowane, nie wykracza ani na jotę poza granice fantazji i zabawy, tylko na Boga, przestańcie to nazywać koleją, z którą te pomysły nie mają nic wspólnego.
Tadek40:
Fakt. Mój pulpit Dozowników taki bardzo nie dopracowany. :( Skąd miałem wiedzieć ze jest instrukcja jak zrobić poprawnie pulpit? I przedstaw mi co nie tak z moimi bo mam wątpliwości co do swoich.
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej