Autor Wątek: Pulpity fikcyjnych stacji  (Przeczytany 255769 razy)

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #120 dnia: 08 Maj 2017, 14:45:29 »
Jeśli już to polecam usunąć te pulpity nie merytoryczne bo tu się śmieici robią.
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...

Offline Kacper9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #121 dnia: 12 Maj 2017, 08:46:00 »
Tak się zastanawiam czemu nikt nie wrzuca pulpitów z SCS'a? Jak będę miał dostęp do komputera wrzucę do oceny pulpit LCS Zaworek ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #122 dnia: 12 Maj 2017, 09:45:47 »
Bo SCS nie jest odwzorowaniem istniejącego typu urządzeń. Pulpity dla SCS proponuję omawiać na forum TD2.

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #123 dnia: 12 Maj 2017, 20:45:14 »
Cześć! Zrobiłem pulpit stacji Białobrzeg. Myśle że dobrze zrobiłem. Prosze oceńcie to. Kilka dni robiłem to. Typ pulpitu AC-20 przekaźnikowy E. Uczyłem się robić dobre troche z czytania, troche z ISDR. :P
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #124 dnia: 12 Maj 2017, 21:51:19 »
W załączniku oryginalny pulpit sterowniczy nastawni KG stacji Kraków Główny. Twój pulpit, dla stacji mającej 6 torów, jest większy od pulpitu KG. To chyba wystarczy za cały komentarz. Jeszcze dużo się uczyć.
Paweł Piotr

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #125 dnia: 12 Maj 2017, 22:28:24 »
Czyli to znaczy że dobrze zrobiłem ten pulpit kostkowy tylko taki dość duży. Nie poprawie tego. Niech tak zostanie. :P
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #126 dnia: 12 Maj 2017, 22:40:23 »
Czyli to znaczy że dobrze zrobiłem ten pulpit kostkowy tylko taki dość duży. Nie poprawie tego. Niech tak zostanie. :P
Posłuchaj człowieku - to, że masz kolosalne braki wiedzy o kolei, jako zjawisku, firmie i przepisach, to jeszcze masz braki w logicznym rozumowaniu. Przestań zaśmiecać ten wątek kolejnymi bzdetami, tylko weź się do nauki. Jeśli nie zna się alfabetu - nigdy nie zostanie się pisarzem. Każda Twoja kolejna próba jest i będzie nieszczęściem. Nie masz wstydu czy nie masz krzty honoru, by z uporem godnym lepszej sprawy robić z siebie pośmiewisko?
Paweł Piotr

Offline Tadek40

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #127 dnia: 12 Maj 2017, 23:34:27 »
Czyli to znaczy że dobrze zrobiłem ten pulpit kostkowy tylko taki dość duży. Nie poprawie tego. Niech tak zostanie. :P
Posłuchaj człowieku - to, że masz kolosalne braki wiedzy o kolei, jako zjawisku, firmie i przepisach, to jeszcze masz braki w logicznym rozumowaniu. Przestań zaśmiecać ten wątek kolejnymi bzdetami, tylko weź się do nauki. Jeśli nie zna się alfabetu - nigdy nie zostanie się pisarzem. Każda Twoja kolejna próba jest i będzie nieszczęściem. Nie masz wstydu czy nie masz krzty honoru, by z uporem godnym lepszej sprawy robić z siebie pośmiewisko?
Jednak zaprzestane działalnośći z pulpitami kostkowymi bo widze że tylko ciągle problemy z moim pulpitami.
(Były) Wscheh wspaniały stwórca rozkładów jazdy. Na emeryturze... na zawsze...

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #128 dnia: 13 Maj 2017, 10:27:36 »
Czyli to znaczy że dobrze zrobiłem ten pulpit kostkowy tylko taki dość duży. Nie poprawie tego. Niech tak zostanie. :P

Powodzenia na nachylaniu się potem nad takim pulpitem ;) Jest książka o urządzeniach typu "E" tam też jest o pulpitach. Jakie były standardowe wymiary produkowanych nastawnic typu AC-20.  A w nocy jakbyś zrobił przebieg, to ten szereg lampek by Ci tak dał po oczach, że byś nie wytrzymał :D

Poniżej przykład pulpitu zagospodarowanego co do ostatniej kostki ;) Pulpit prawdziwy z nastawni "EW" na elektrowni Rybnik, gdzie miałem okazję pracować. A w rzeczywistości cały po remoncie na żarówkach typu LED.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2017, 10:32:38 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline centarail

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #129 dnia: 13 Maj 2017, 23:31:16 »
Tak sobie od pewnego czasu dłubię nad pulpitem Grabiszyna (z przed modernizacji oczywiście). Jest możliwość podłączenia tego później pod ISDR'a?

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #130 dnia: 14 Maj 2017, 10:23:15 »
Jak napiszesz całą resztę modułów, zależności itp to tak. Sam pulpit możesz sobie jedynie oglądać
Trainz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #131 dnia: 14 Maj 2017, 12:58:22 »
Edytor EPK był używany w poprzednich wersjach ISDR. Planowane przyszłe wersje z ładowaniem danych stacji z plików używać będą pulpitów z innego edytora.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #132 dnia: 24 Marzec 2018, 22:01:29 »
FoxyPL: Wiem że mają błędy i nie są ukończone: Nie ma anulowania przebiegów itp.
To po co wstawiać takie niedokończone "dzieła"? Wiele jeszcze musisz się nauczyć, i to nie tylko z zakresu projektowania pulpitów kostkowych, ale przede wszystkim z zasad funkcjonowania kolei - np. na posterunku odgałęźnym nie stosuje się sygnałów manewrowych (u Ciebie sygnalizator G1...) A co to jest za tor, przy którym stoi semafor G1? Sam projekt stacji zawiera szereg błędów konstrukcyjnych, np. brak wstawek prostych w miejscy styku łuków odwrotnych, torów bocznych się nie izoluje, układ torów na pulpicie musi być zgodny z widokiem tych samych torów z okien nastawni (Twój posterunek odgałęźny ma pulpit z odwrotnym układem torów) itd., itd., itd. ...
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2018, 22:07:54 wysłana przez Paweł Piotr »
Paweł Piotr

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #133 dnia: 24 Marzec 2018, 22:22:55 »
A co powiesz o podg Warszawa podskarbinska? Jest to podg gdzie jest wjazd na bocznice i są tam tm
Trainz

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #134 dnia: 24 Marzec 2018, 22:48:54 »
A co powiesz o podg Warszawa podskarbinska? Jest to podg gdzie jest wjazd na bocznice i są tam tm
Proszę mi wskazać podstawę prawną stosowania sygnałów manewrowych na posterunku odgałęźnym.
Paweł Piotr