Autor Wątek: Pulpity fikcyjnych stacji  (Przeczytany 254802 razy)

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Marzec 2015, 13:21:16 »
Wk elektryfikował Kolejorz, natomiast reszta jest skutkiem pracy po godzinach ;) Będzie Jest poprawione. Zacząłem wstawiać nazwy i guziki. Prawą stroną zajmę się później.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2015, 14:29:27 wysłana przez DamDam »

Offline adam15a

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Marzec 2015, 21:01:59 »
Moja wersja pulpitu ;) trochę zmodyfikowana wersja użytkownika DamDam :)
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2015, 21:04:35 wysłana przez adam15a »

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Marzec 2015, 01:21:35 »
Gdzie przyciski zwolnienia przebiegów pociągowych i manewrowych? Gdzie przyciski kontroli rozprucia? Gdzie przyciski pomocnicze izolacji zwrotnicowych? Gdzie przyciski i licznki sygnałów Sz? A gdzie opisy przycisków? Coś ten pulpit niekompletny..  :o
Paweł Piotr

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Marzec 2015, 07:53:43 »
Spokojnie, to nie są zawody sportowe ;D Jak się wszystkie klocki do "kupy " ułoży i sensownie, to można numerować tory, Tm-y , nazywać sygnalizaatory, oraz wstawiać odpowienio opisane przyciski.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Marzec 2015, 09:35:44 »
Gdzie przyciski zwolnienia przebiegów pociągowych i manewrowych? Gdzie przyciski kontroli rozprucia? Gdzie przyciski pomocnicze izolacji zwrotnicowych? Gdzie przyciski i licznki sygnałów Sz? A gdzie opisy przycisków? Coś ten pulpit niekompletny..  :o

Jak kolega napisał, to projekt pulpitu kostkowego ;) Może jakieś magiczne urządzenia :D i nie trzeba przycisków "doraźnych" ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Kolejorz91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warmia i Mazury
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Marzec 2015, 11:07:16 »
Tak naprawdę, autorem tego pulpitu jestem włśnie ja, ja to wymyśliłem a nie użytkownik DamDam.

Co do modyfikacji, pierwotnie mają być tylko dwa perony a nie trzy. Trzecim wąskim jak to pierwotnie zakładałem miał być niedostępny dla pociągów pasażerskich. I gdzie dworzec ma być na peronie "trzecim" od dołu pulpitu? Dodatkowe tory za peronem "trzecim" są moim zdaniem, niepotrzebne. :) Tarcza zaporowa powinna mieć przycisk zielony tak jak w Liskowie Miasto. ;)

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Marzec 2015, 14:03:52 »
Kompletnie nowy układ. Podpisy i oznaczenia są "na pałę", więc nie należy się nimi przejmować.

Tak naprawdę, autorem tego pulpitu jestem włśnie ja, ja to wymyśliłem a nie użytkownik DamDam.

Trzecim (peron) wąskim jak to pierwotnie zakładałem miał być niedostępny dla pociągów pasażerskich.
Po co w takim razie byłby potrzebny ten peron?

Offline Kolejorz91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warmia i Mazury
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Marzec 2015, 16:16:08 »
DamDam, tu będzie tylko jeden peron na całą stację? A przy torze nr 2? będą przelotówki do Ślemienia?

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Marzec 2015, 16:42:02 »
A nie lepiej ułatwić prace i zabrać SKP ze stacji. Przejazdy można zlikwidować robiąc wiadukty. Trzeba trochę prace ułatwić a nie utrudniać.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Marzec 2015, 17:50:57 »
DamDam, tu będzie tylko jeden peron na całą stację? A przy torze nr 2? będą przelotówki do Ślemienia?
Będą zachowane 3 perony, po prostu chciałem zrobić miejsce na kolejny tor.

Przejazdy można zlikwidować robiąc wiadukty. Trzeba trochę prace ułatwić a nie utrudniać.
Zobacz jak to wygląda w Łukowie http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/images/5/53/Lukow_Lapiguz.png  i powiedz to prezesowi PLK-i

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Marzec 2015, 22:40:30 »
Tarcza zaporowa powinna mieć przycisk zielony tak jak w Liskowie Miasto. ;)
Nieprawda. Zielony przycisk jest używany wyłącznie jako przycisk do semaforów. Tarcza zaporowa świetlna od dawna już nie istnieje i nigdy semaforem nie była. Sygnalizator ten, zwany potem semaforem manewrowym, jeszcze potem semaforem zaporowym (obecne już nie ma takiego pojęcia) podawał - jako sygnał zezwalający na jazdę - sygnał Ms2, więc do jego podania stosowano przycick biały.
Paweł Piotr

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Marzec 2015, 22:43:10 »
Spokojnie, to nie są zawody sportowe ;D Jak się wszystkie klocki do "kupy " ułoży i sensownie, to można numerować tory, Tm-y , nazywać sygnalizaatory, oraz wstawiać odpowienio opisane przyciski.
Tylko że przy takich korektach będzie konieczna zmiana wymiarów całego pulpitu, o czym autor chyba nie pomyślał...  ;D
Paweł Piotr

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Marzec 2015, 05:44:07 »
Już nie będe od nowa "rozwalał" pulpitu. O tyle dobrze, że za takie błędy nie muszę płacić xD

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marzec 2015, 13:30:23 »
Nieprawda. Zielony przycisk jest używany wyłącznie jako przycisk do semaforów.

Tarcza zaporowa też jest semaforem :P Ogólnie zielony do jazd pociągowych, ale to tyle w teorii. W praktyce, czasem i błękitne, są. Zależy co "było pod ręką" jak się popsuło.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Marzec 2015, 14:51:28 »
Już nie będe od nowa "rozwalał" pulpitu.

Dlatego przed rozpoczęciem rysowania pulpitu wypadało by zaprojektować jeszcze samą stację.

Tarcza zaporowa też jest semaforem

Chyba jednak nie.

W praktyce, czasem i błękitne, są. Zależy co "było pod ręką" jak się popsuło.

Ale nie trzeba tego powielać na projekcie pulpitu. Skoro już mowa o semaforze na torze 5b, to moim zdaniem jest on w ogóle zbędny, podobnie jak tarcza manewrowa na wyjeździe z bocznicy (jest już jedna przed Wk). Jazdy pociągowe kończą się na torach głównych 3 i 5, wjeżdżanie dalej nie jest potrzebne, jedynie będzie utrudniać manewry.