Autor Wątek: Pulpity fikcyjnych stacji  (Przeczytany 255725 razy)

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Kwiecień 2015, 13:32:47 »
Tutaj nie chodzi o zastępowanie brakujących właściwych kostek innymi kostkami, które akurat są pod ręką, tylko o całkowicie błędne obrazowanie na pulpicie czegoś, co w rzeczywistości nie istnieje.
1. Obrazowanie układowej kontroli niezajętości toru przy pomocy obwodów liczników torowych z rozróżnieniem kierunku jazdy w torach bocznych (rys. b1) – w jakim celu? Czemu ma to rozwiązanie służyć?
2. Obrazowanie blokady stacyjnej po torze bocznym, zabezpieczonym wykolejnicą (rys. b2) – w jakim celu? Czemu ma to rozwiązanie służyć?
3. Obrazowanie blokady stacyjnej wg własnego pomysłu, niezgodnie z przyjętym sposobem obrazowania (rys. b3) oraz schematami obwodów elektrycznych tejże blokady – proszę zatem autora o opis poszczególnych punktów świetlnych oraz zasadę działania tej wydumanej blokady (chętnie zobaczyłbym schemat obwodów elektrycznych tego cuda).
4. Konstruowanie na pulpicie układu torowego, którego w rzeczywistości nie da się wybudować – proszę autora, aby zechciał rozrysować plan schematyczny (także sytuacyjny) tego, co zawiera fragment pulpitu na rys. b4.
5. Doskonale skwitował ten wątek Paweł – malujemy pulpit nastawczy. Bo są to w rzeczywistości niezdarne i bezsensowne bazgroły, które niczemu nie służą.
Paweł Piotr

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Kwiecień 2015, 18:17:28 »
Ja sobie taki namalowałem, skoro ciągniemy temat o "malowaniu" :)

http://wstaw.org/w/3jdn/
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Kwiecień 2015, 18:19:25 »
Daj jakies fotki tego Pszenna dla porównania :D

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Kwiecień 2015, 20:42:57 »
No to od razu poproszę na śmietnik, skoro to bezsensowna robota. Nie każdy musi być od razu alfą i omegą w E1.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Kwiecień 2015, 21:06:39 »
No to od razu poproszę na śmietnik, skoro to bezsensowna robota. Nie każdy musi być od razu alfą i omegą w E1.

E1 ma się nijak do projektowania stacji. Pooglądaj, popatrz, poczytaj, zaprojektuj jakiś posterunek odgałęźny, mijankę. Myślisz, że każdy z nas to po 2 dniach był ekspertem?

Ja też czasem, machnę jakiś wymyślny pulpit. Ale pewne "podstawy" trzeba ogarniać.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Kwiecień 2015, 13:03:21 »
A nie powinno być PwlSz i PwlŚ ??
Wszak masz tylko jednotor, więc nie musisz pisać że to przeciwtrórność dla 1 toru
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Kwiecień 2015, 15:10:36 »
No to od razu poproszę na śmietnik, skoro to bezsensowna robota. Nie każdy musi być od razu alfą i omegą w E1.

Bardzo przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Wątek mógłby być ciekawy, ale trudno prowadzić merytoryczną dyskusję o rysowaniu pulpitu jak popadnie, bez żadnych założeń (brak projektu stacji - pół biedy mijanka, ale to wygląda na jakąś dużą stację węzłową), i z wymyślonymi blokadami, bo typowe wyglądają "nudnie". Polecam zapoznać się z podstawami w literaturze fachowej na temat srk, Ie-1 (E-1) ma niewiele wspólnego z pulpitami nastawczymi.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Kwiecień 2015, 15:50:00 »
A nie powinno być PwlSz i PwlŚ ??
Wszak masz tylko jednotor, więc nie musisz pisać że to przeciwtrórność dla 1 toru

Pytaj tego, co X lat temu ten pulpit projektował :) Tak jest, może mieli w planach drugi tor, nie wiem....
Ogólnie, przekaźnikowe SRK działały tam 3 mc-e, potem zamknięto stacje :)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Kwiecień 2015, 12:57:29 »
W takim razie ja także podzielę się wytworami mojej chorej wyobraźni :D Żeby ktoś sobie nie pomyślał, że jestem jakimś kolejowym nołlajfem, większość powstała jeszcze w technikum :P

Jest tu trochę wymyślonych pulpitów z węzła szczecińskiego, trochę z MaSzyny, przeróbka Liskowa :P i trochę z nudów ;)
Sz na Tm

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Kwiecień 2015, 15:28:16 »
Dobrze że to tylko takie sobie malunki, bo kilka błędów na Pile rzuciło mi się baaaaardzo w oczy.
Wiem to tylko takie sobie malowanie
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Kwiecień 2015, 09:25:20 »
Dobrze że to tylko takie sobie malunki, bo kilka błędów na Pile rzuciło mi się baaaaardzo w oczy.
Wiem to tylko takie sobie malowanie

To było z tego co wiem malowane w oparciu o jakieś schematy z neta, więc może coś się nie zgadzać z rzeczywistością. A pulpitów realnych w EPK, też trochę powstało, więc gdyby wszyscy wrzucili, to by była kolekcja :D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Kwiecień 2015, 12:47:06 »
Dobrze że to tylko takie sobie malunki, bo kilka błędów na Pile rzuciło mi się baaaaardzo w oczy.
Wiem to tylko takie sobie malowanie
Zgadza się, malowanie z planu świetlnego na nastawni, tak więc nie ma się co dziwić dziwić, że trochę nieścisłości jest. Mógłbyś zaznaczyć je na pulpicie? Chętnie bym się dowiedział co spartaczyłem :)
Sz na Tm

Offline krzys34957

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Potęgowo
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Czerwiec 2015, 12:48:07 »
Witam wszystkich a tą stację Margostyniec wydajecie czy to prywatny plik a jak mozna zrobić własną stację?

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Czerwiec 2015, 16:05:55 »
To przedsięwzięcie prywatne, własnej stacji na razie nie da się zrobić, możesz na razie dla siebie malować pulpity i schematy. Tak w telegraficznym skrócie :)

Offline Kolejarz

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
  • Typowy kolekcjoner mundurów.
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Czerwiec 2015, 18:06:42 »
W Jakim programie malujecie te pulpity? :)