Autor Wątek: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie  (Przeczytany 21075 razy)


Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2015, 11:21:19 »
Przed godziną 18:00, albo całą dniówkę mu się udało i zaraz miała przyjść zmiana (może popijał ;)), albo poprzednik dopuścił go cykniętego do pracy, w co wątpię, bo za to też powinien odpowiadać :)


Cytuj
Jak poinformował nas Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., nie było zagrożenia dla ruchu pociągów. Ruch odbywał się zgodnie z wyznaczonym regulaminem.

Pewno jakiś manewr, a nadgorliwy "ekspert" zadzwonił, ale w tym wypadku to dobrze :)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj 2015, 20:27:46 »
Tak abstrahując od tego że ISDR był pijany, ale strach manewry na stacji prowadzić bo jakiś "obserwator" zadzwoni na policję bowiem zauważył że na jednym torze znalazły się 2 pociągi. A przyjęcie ze szlaku osobówki na tor częściowo zajęty na rozkaz może okazać się niewybaczalną zbrodnią i spowoduje konieczność tłumaczenia się przed stróżami prawa i co gorsza - dziennikarzami.

I powiedzcie mi że media nie mają wpływu na społeczeństwo...

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2015, 21:54:39 »
No tak, to jest trochę przeginanie w drugą stronę. Ale tutaj akurat, można powiedzieć "fart"? Tylko, tak jak piszesz, weź tutaj teraz pracuj. Robisz wszystko legalnie, a tu Ci np. SOK wpada z alko, bo ktoś zadzwonił, że np masz 2 loki na jednym torze manewrujące....

Na KPK-LK (Kotlarnia) jest zamknięta nastawnia, sygnały nie obowiązują, ale semafory świecą na czerwono, bo posterunek jest otwierany na życzenie, też ktoś "miły" zgłosił do UTK, że pociągi jeżdża na S1... Co akurat, tam jest "zgodne ze sztuką" bo tak przewiduje rozkład.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2015, 21:56:13 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2015, 10:48:35 »
Raz ktoś mi zadzownił na policję, bo "w lokomotywie wypaliły się żarówki w reflektorach i świeciła się jedna". Oczywiście był to manewr. Oraz teksty "Skończy się jazda złomów po torach! [cenzura] mać! Wszystko będzie w telewizji!" Facet był z kamerą (taką amatorską). Pewnie się zdenerwował, bo trochę go przytrzymałem na przejeździe ;D Policja przyjechała, spisali "delikwenta" i pojechali.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2015, 10:52:55 wysłana przez DamDam »

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2015, 17:49:10 »
To co by się działo z tymi "uważnymi obserwatorami" w Czechach gdzie wjazd "pasażera" na t. częściowo zajęty nikogo nie dziwi :-)

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj 2015, 08:25:08 »
Bo oni są przyzwyczajeni. Gdyby tak w Polsce zrobić to pierw by TVN24 zjawił  a dopiero po pół roku ludzi by się przyzwyczaili. Chore dla mnie jest w tym kraju że ludzie nie znają się na czymś a krytykują ile wlezie. Sam miałem już sytuację podobną że z powodu braku wolnej krawędzi chciałem przyjąć na zajęty i co? Wolałem postać pod słupem 5 min niż być "celebrytą" na pasku.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj 2015, 08:29:43 »
Specjalistą nie jestem, ale z tego co wiem, rozkaz "S" chyba dopuszcza wjazd na tor zajęty, a zatem może pora zrobić z redaktorów idiotów, którymi tak naprawdę są?

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Maj 2015, 08:43:11 »
Tak właściwie to wjazd na tor częściowo zajęty dopuszcza się na podstawie Rozkazu pisemnego "O". Rozkaz pisemny "S" wraz z informacją o wjeździe na tor częściowo zajęty oraz konieczności zmniejszenia prędkości jazdy wystawia się w momencie, gdy nie można podać na ten tor sygnału zezwalającego lub sygnału zastępczego.

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Maj 2015, 12:04:03 »
Witam po długiej przerwie.
Wjazd na tor częściowo zajęty odbywa się z szybkością do 20 km/h. I taki zapis ma się znaleźć w rozkazie pisemnym. Ja zawsze wydawałem rozkaz S z takim zapisem w rubryce inne, mimo, że stacja nie posiadała kontroli niezajętości torów wjazdowych i można było na tor częściowo zajęty wyświetlić sygnał zezwalający na semaforze wjazdowym. Sygnał zezwalający daje złudne poczucie bezpiecznej jazdy dla maszynisty. Dlatego dawałem rozkaz S. Rozkaz sam w sobie generuje ograniczenie szybkości do 40 km/h na całej drodze przebiegu.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2015, 12:18:01 wysłana przez IZKR »
Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2015, 12:11:02 »
Witam po długiej przerwie.
Wjazd na tor częściowo zajęty odbywa się z szybkością do 20 km/h. I taki zapis ma się znaleźć w rozkazie pisemnym. Ja zawsze wydawałem rozkaz S z takim zapisem w rubryce inne, mimo, że stacja nie posiadała kontroli niezajętości torów wjazdowych.

Wtedy można "O" i zezwalający :) "S", to się daje, żeby nie mrugać syzyta, bo UTK tego nie lubi.

Bo oni są przyzwyczajeni. Gdyby tak w Polsce zrobić to pierw by TVN24 zjawił  a dopiero po pół roku ludzi by się przyzwyczaili. Chore dla mnie jest w tym kraju że ludzie nie znają się na czymś a krytykują ile wlezie. Sam miałem już sytuację podobną że z powodu braku wolnej krawędzi chciałem przyjąć na zajęty i co? Wolałem postać pod słupem 5 min niż być "celebrytą" na pasku.

Mógłbyś iść do programu Celebrity Splash :D A nie, zostaleś "sławny", za opóźnienie pociągu? Chociaż pierwsza kolejność, to bezpieczeństwo.
Powiem wam, że czasem fajnie jest pracować na dużej "bocznicy" za wysokim płotem, gdzie byle "MK" nie wejdzie bez przepustki i nie będzie donosić.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2015, 12:12:36 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline kasia.sznert

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: WROCŁAW
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Sierpień 2015, 12:12:55 »
ja nie wiem jak to z tymi ludźmi jest....

...mają takie odpowiedzialne stanowiska pracy a chodzą do niej pijani lub piją w niej ... ;/

smutna rzeczywistość

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: [Prasa] Olsztynek: Pijany IESDR na służbie
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Sierpień 2015, 17:46:13 »
W każdym zbiorze, a tutaj duży zbiór, znajdzie się czarna owca.