Forum Główne > Inne

Symulacyjne Centrum Sterowania: sterowanie ruchem w symulatorach pojazdów

(1/3) > >>

Paweł:
Witam,

Prace nad przebudową kodu ISDR trwają i w najbliższym czasie nie pojawią się nowe wersje z większymi zmianami. Osoby czekające na urządzenia komputerowe być może zainteresują się innym projektem, interfejsem do sterowania ruchem w symulatorze @marcinaw, na temat którego była tu niedawno dyskusja. Program ten jest wzorowany na typowych pulpitach komputerowych (według Ie-104). Przewidywana jest również współpraca z MaSzyną. Program dostępny jest tutaj (załącznik dostępny po zalogowaniu):

http://eu07.kolej.org.pl/index.php/topic,100.msg824.html#new

Dla porządku, pytania i uwagi do działania programu proszę zgłaszać na forum eu07.kolej.org.pl (w podanym wątku), tu prowadzona może być ogólna dyskusja na temat współpracy symulatorów.

Niezależnie od SCS-1, w bliżej nieokreślonej przyszłości planowane jest dostosowanie symulatora ISDR do współpracy z TD2/MaSzyną (z urządzeniami przekaźnikowymi, a być może również innymi).

Pozdrawiam, Paweł

jageer:
A co z interfejsami I/O celem "realnej" współpracy z obwodami przekaźnikowymi, ewentualnie mikroprocesorami? Coś ma być robione w tym kierunku?

Paweł:
A to jest całkiem inny temat, który aktualnie stanął na etapie koncepcji i prostego prototypu (nie licząc pulpitu @Ziomala). Komunikacja ISDR - mikrokontroler jest opracowana (przez złącze szeregowe, podpięte przez USB), brakuje jeszcze sprawdzonego sposobu rozszerzania układu o wiele wejść/wyjść logicznych, np. poprzez karty złączone magistralą I2C. Wstępnie myślę o matrycach do skanowania wejść i multipleksowania wyjść, ponieważ już przy średniej wielkości pulpicie liczba sygnałów robi się za duża aby sterować tym bezpośrednio z pinów mikrokontrolera.

MuNiO:
A może po MIDI ?

Paweł:
Do czego chcesz zastosować MIDI?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej