Autor Wątek: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa  (Przeczytany 25331 razy)

marcusrx1

  • Gość
Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« dnia: 30 Marzec 2012, 22:34:05 »
Witam.

Jest to moj pierwszy post tutaj,wiec chcialbym sie przywitac. Prosze o pomoc poniewaz ISDR'a nie znam prawie wcale,a intrukcja nie mowi wszystkiego (lub ja nie rozumiem) co chcialbym wiedziec. Szukalem na forum,ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Prosze o wyrozumialosc.

1. Mam problem z wjazdem na stacje od strony Slemienia. Chodzi wlasciwie o to,ze nie moge ustawic trasy przejazdu.Jedynie ratuje mnie sygnal zastepczy co jednak nie rozwiazuje problemu.  Od strony Liskowa oraz Borek jest bezproblemowo.  Pytanie tylko teraz co robie zle.

2. Przy wyjezdzie pociagu ze stacji w kierunku Liskowa ostatni semafor jest ciagle czerwony, dzwonilem do Liskowa z informacja o odjezdzie pociagu i dostaje w odpowiedzi tylko "jaki numer?"

3. Pytanie dot w/w "jaki numer?" - podaje numer pociagu, bez opisu lecz nie wiem jak przekazac go dalej.

Przepraszam za oczywiste dla Was pytania,ale chcialbym sie pobawic ISDRem jednak cos mi nie wychodzi. Dlatego licze na Wasza pomoc.

Z gory dziekuje

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2012, 22:44:51 »
1. Mam problem z wjazdem na stacje od strony Slemienia. Chodzi wlasciwie o to,ze nie moge ustawic trasy przejazdu.Jedynie ratuje mnie sygnal zastepczy co jednak nie rozwiazuje problemu.  Od strony Liskowa oraz Borek jest bezproblemowo.  Pytanie tylko teraz co robie zle.

Zamknij przejazd.... Trasę przejazdu możesz ustawić, tylko nie możesz podać sygnału i utwierdzić drogi przebiegu...

Cytuj
2. Przy wyjezdzie pociagu ze stacji w kierunku Liskowa ostatni semafor jest ciagle czerwony, dzwonilem do Liskowa z informacja o odjezdzie pociagu i dostaje w odpowiedzi tylko "jaki numer?"

Nie informujesz o odjeździe, najpierw zażądaj zgody z podaniem numeru, nie musisz informować o odjeździe, od tego są stany bloków na blokadzie... chyba, że masz TZP, jaki semafor masz czerwony? Nie zablokowałeś Po to Lisków nie poda wjazdu.

Cytuj
3. Pytanie dot w/w "jaki numer?" - podaje numer pociagu, bez opisu lecz nie wiem jak przekazac go dalej

Jak jaki nr? Zobacz na podglądzie terenu albo do rozkładu. Chyba, że dzwonisz do Ślemienia, to wpisujesz nr. i wciskasz "odjechał".
Jak zadzwonić ? Wciskasz łącze odpowiednie a potem przycisk ten po prawej na samym dole...

Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2012, 22:50:57 »
2. Przy wyjezdzie pociagu ze stacji w kierunku Liskowa ostatni semafor jest ciagle czerwony, dzwonilem do Liskowa z informacja o odjezdzie pociagu i dostaje w odpowiedzi tylko "jaki numer?"

Odpowiedź "Jaki numer?" na zgłoszenie odjazdu sugeruje że podajesz mu numer pociągu, który on sam wyprawił/ma wyprawić. Chyba że zamiast odjazdu zgłaszasz mu przyjazd. Tak czy inaczej zgłoszenie odjazdu normalnie nie jest potrzebne.

3. Pytanie dot w/w "jaki numer?" - podaje numer pociagu, bez opisu lecz nie wiem jak przekazac go dalej.

Opis wybiera się z listy lub wprowadza ręcznie po wybraniu "inne...". Brak podania opisu nie spowoduje problemów przy prowadzeniu ruchu.

marcusrx1

  • Gość
Odp: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marzec 2012, 22:55:21 »
Cytuj
Zamknij przejazd.... Trasę przejazdu możesz ustawić, tylko nie możesz podać sygnału i utwierdzić drogi przebiegu...

Przejazd jest zamkniety. Jednak nadal jest bez zmian. Racja, zle to opisalem.

Cytuj
Nie informujesz o odjeździe, najpierw zażądaj zgody z podaniem numeru, nie musisz informować o odjeździe, od tego są stany bloków na blokadzie... chyba, że masz TZP, jaki semafor masz czerwony? Nie zablokowałeś Po to Lisków nie poda wjazdu.

Faktycznie nie zablokowalem,poniewaz jeszcze sie ucze obslugi. Semafor A w strone Liskowa, czyli jesli sie nie myle jest to wyjazdowy.


Cytuj
Jak jaki nr? Zobacz na podglądzie terenu albo do rozkładu. Chyba, że dzwonisz do Ślemienia, to wpisujesz nr. i wciskasz "odjechał".
Jak zadzwonić ? Wciskasz łącze odpowiednie a potem przycisk ten po prawej na samym dole...

Numer pociagu znam, jak zadzwonic rowniez wiem. Chodzilo mi raczej o sytuacje,gdy dzwonie i podaje,ze pociag "36203 odjechal" a Liskow odpowiada "jaki numer?".

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marzec 2012, 23:02:14 »
Na który tor chcesz podać wjazd ze Ślemienia, jak masz ustawione rozjazdy? Jak masz zdjętą wykolejnice, to nie podasz na tor 3 OIDP... a semafor A to chyba wjazdowy od Ślemienia.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marzec 2012, 23:06:03 »
Przejazd jest zamkniety. Jednak nadal jest bez zmian. Racja, zle to opisalem.

Sprawdź czy nie ma usterki i czy wszystkie zwrotnice są prawidłowo ustawione (w tym ochronnie 8/9+).

Faktycznie nie zablokowalem,poniewaz jeszcze sie ucze obslugi. Semafor A w strone Liskowa, czyli jesli sie nie myle jest to wyjazdowy.

Semafor A przed Liskowem to semafor wjazdowy do Liskowa. Lisków powinien sam upomnieć się o brak zablokowania bloku początkowego. Dokładnie zapoznaj się z instrukcją i dopiero pisz na forum, bo to są absolutne podstawy.

marcusrx1

  • Gość
Odp: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marzec 2012, 23:08:36 »
Coz, pisalem ze jestem amatorem jesli chodzi o ten symulator. Instrukcje czytalem,jednak nie znalazlem tego co mnie interesuje. Dzieki za pomoc i w sumie temat mozna usunac.

Pozdrawiam

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marzec 2012, 11:38:18 »
Cześć.
Masz może plik *.sav? Wklej go w tym wątku to zobaczymy co się dzieje. Jak nie masz tego pliku to doprowadź pociąg 36203 do it171 (połowa drogi ze Ślemienia) zapisz i wklej do wątku jako załącznik.  :)
Poz. 

Mam jeszcze jeden pomysł. Pobierz sobie od nowa symulator. Może coś w tym jest, ale na początek wyślij ten sav.
 
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2012, 12:09:32 wysłana przez Pr1 »

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marzec 2012, 13:45:19 »
autor juz napisał że jest amatorem i nie rozumie instrukcji, w której jest wszystko opisane.
tu nie ma po co saveow wysylać tylko przeczytać i zrozumieć instrukcje
Trainz

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Problem z wjazdem ze Ślemienia i wyjazdem do Liskowa
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Marzec 2012, 15:09:04 »
No dobrze może trzeba mu wytłumaczyć niektóre rzeczy. Też jestem amatorem instrukcji do końca nie przeczytałem, a jakoś umiem i mam chęci. Tak w ogóle to nie chodzi tu o instrukcje samą w sobie tylko o chęci człowieka do nauki i poznania. Instrukcja jest tylko do lepszego poznania "rywala":D

Zdania z dużej litery.  :)
Pozdrawiam.  8)

Rozmawiałem z @marcusrx1 wszystko jest już OK i wszystko rozumie. Wystarczyła chwila rozmowy przez pocztę.  :)
 
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2012, 21:03:39 wysłana przez Pr1 »