Autor Wątek: TW - zgłaszanie błędów  (Przeczytany 126748 razy)

robert051

  • Gość
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Wrzesień 2011, 20:39:31 »
W tej nowej wersji zauważyłem błąd w SWDR.
Jak przejdę na te zakładkę z innej to wcześniej zaznaczony pociąg podświetla się na różowo. Czyli kolor wstęgi dla Przyjazdu poc. Co w ogóle nie ma pokrycia z rzeczywistością. Szczególnie to występuje jak przejdę z zakładki Opis pociągu na zakładkę wykaz pociągów

Zresztą oprócz tego błędnie oznacza mi pociąg kolorami.
Jak pociąg 66020 przyjechał to był zaznaczony na zielono a jak odjechał to na różowo.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2011, 21:04:48 wysłana przez robert051 »

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Wrzesień 2011, 21:36:35 »
od siebie powiem tak. Jeszcze ani razu, slużbowo nie zwracałem uwagi na te wstegi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Wrzesień 2011, 21:56:10 »
Jak przejdę na te zakładkę z innej to wcześniej zaznaczony pociąg podświetla się na różowo. Czyli kolor wstęgi dla Przyjazdu poc. Co w ogóle nie ma pokrycia z rzeczywistością.

Tak się w SWDR dzieje, nie mnie pytaj jaki to ma sens. Dlaczego nie ma pokrycia z rzeczywistością? Widocznie zaznaczony pociąg jeszcze nie przyjechał, dlatego jest na różowo.

Zresztą oprócz tego błędnie oznacza mi pociąg kolorami.
Jak pociąg 66020 przyjechał to był zaznaczony na zielono a jak odjechał to na różowo.

Zanim przyjechał, był zaznaczony na różowo. Między godziną przyjazdu i odjazdu - na zielono. Po godzinie odjazdu na różowo zaznaczony został następny pociąg.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Wrzesień 2011, 18:05:41 »
Należy pamiętać, że od teraz na bieżąco wpisujemy w SWDR godzinę przyjazdu/odjazdu pociągu z naszego posterunku ;)
Sz na Tm

robert051

  • Gość
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Wrzesień 2011, 23:18:15 »
To raczej nie jest błąd ale upierdliwość. Chodzi mi o dźwięk wydawany jak na radiu coś maszyniści powiedzą. Dało by radę go wyłączyć?? Ew. żeby był do wyłączenia w opcjach.
Jak już mówimy o egzaminach itp to przydała by się opcja w Debugowaniu o pominięcie SKP. Chodzi o to że jak się robi zadanie egzaminacyjne to tam bardzo rzadko. Ja jeszcze się z tym nie spotkałem. Jest SKP i powiadamianie go czy też mostkowa nie przy tłumaczeniu jest jednak pewnym problemem.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Wrzesień 2011, 23:27:31 »
To raczej nie jest błąd ale upierdliwość. Chodzi mi o dźwięk wydawany jak na radiu coś maszyniści powiedzą. Dało by radę go wyłączyć?? Ew. żeby był do wyłączenia w opcjach.

To zostało dodane głównie po to aby było wiadomo jak ktoś coś woła w sytuacji gdy otwarta jest zakładka łączność (nie wyskoczy komunikat) a użytkownik zajęty jest rozmową telefoniczną. Pomysł jednego z użytkowników. Aż tak przeszkadza?

Jak już mówimy o egzaminach itp to przydała by się opcja w Debugowaniu o pominięcie SKP. Chodzi o to że jak się robi zadanie egzaminacyjne to tam bardzo rzadko. Ja jeszcze się z tym nie spotkałem. Jest SKP i powiadamianie go czy też mostkowa nie przy tłumaczeniu jest jednak pewnym problemem.

W obecnej wersji post. SKP potwierdza każdy rozkładowy pociąg, nawet gdy nie zostanie o nim powiadomiony.

robert051

  • Gość
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #96 dnia: 07 Wrzesień 2011, 17:39:36 »
Działa wam wyszukiwanie pociągu w SWDR?? Pytam się bo nie wiem czy to u mnie defekt programu czy coś jest skopane.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #97 dnia: 07 Wrzesień 2011, 18:09:19 »
Wciśnij enter po wpisaniu numeru.

rustsaltz

  • Gość
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #98 dnia: 07 Wrzesień 2011, 20:23:36 »
A co z pociągami, które mają dłuższe postoje? Nie można potwierdzić osobno godziny przyjazdu i odjazdu?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #99 dnia: 07 Wrzesień 2011, 21:04:52 »
A co z pociągami, które mają dłuższe postoje? Nie można potwierdzić osobno godziny przyjazdu i odjazdu?
Jaki to ma sens? Jak odjedzie to wpisujesz i tyle. Jak chcesz wiedzieć, kiedy przybył patrzysz w dziennik...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline McCm

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #100 dnia: 07 Wrzesień 2011, 21:09:54 »
W panelu łączności przestał działać RadioStop w radiu.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Wrzesień 2011, 22:25:22 »
A co z pociągami, które mają dłuższe postoje? Nie można potwierdzić osobno godziny przyjazdu i odjazdu?

Nie można, ale można poprawiać wcześniej wpisane godziny (o ile nie zostały już "zatwierdzone przez dyspozytora" - nadal działa potwierdzanie samoczynne, a jeżeli godziny są już wpisane, program sprawdza czy się zgadzają).

W panelu łączności przestał działać RadioStop w radiu.

Trzeba go przytrzymać około 2 s.

Nastawniczy_Jm1

  • Gość
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #102 dnia: 10 Wrzesień 2011, 16:02:40 »
Czy w rubryce „postój zam.” nie powinien być czasem wyświetlany planowy czas postoju?


Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #103 dnia: 10 Wrzesień 2011, 18:15:24 »
O ile mi wiadomo, postój zamówiony to minimalny czas postoju na danej stacji zamówiony przez przewoźnika, przeznaczony na wymianę pasażerów, wymianę grup wagonów, zmianę lokomotywy, zmianę drużyny itp. Jeżeli postój zamówiony wynosi 0 a godziny przyjazdu i odjazdu są różne, pociąg ma postój techniczny i oczekuje na krzyżowanie/wyprzedzanie/zwolnienie szlaku (jeżeli nie ma takiej potrzeby, może jechać bez zatrzymania). Nie jestem pewien czy zmiana czoła to postój zamówiony, czy nie.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2011, 18:17:51 wysłana przez Paweł »

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: TW - zgłaszanie błędów
« Odpowiedź #104 dnia: 10 Kwiecień 2012, 10:12:58 »
Odświeżam stary temat bo znalazłem dwa malutkie błędy w najnowszej wersji.

Pociąg pośpieszny dzielony u nas 36107 i grupa wagonów do Zbyszek. Na składzie jest napisane "wagony p. na 38103", a w symulatorowym SWDR ten pociąg jest jako 34191.

Telefonogram o otwarciu toru. W symulatorze jest "Tor nr. od...do... otwarty od godz...", a powinno być "o godz.". Wiem taka błahostka.

No i zauważyłem, że nie działa u mnie "radiostop". W wersji wcześniejszej naciskało się po prostu przycisk alarm. Teraz jest jakoś inaczej?