Autor Wątek: Ile poc. na tor częściowo zajęty?  (Przeczytany 15120 razy)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« dnia: 22 Grudzień 2015, 23:22:36 »
Miałem taką sytuację. Na tor 2b wpuściłem poc. 57100, w tym samym czasie na tor 1b wjechał 7513 z planową wymianą loka z SU45 na EU07. Ponieważ to długi skład to wiedziałem, że zablokuje mi głowicę z rozjazdem krzyżowym 27 przeto loka do wymiany umieściłem na torze 13. W odstępie za 57100 odjechał z Tęczy 6324.
   Kiedy dałem wolną na semaforze "P" 57100 zgłosił awarię loka. Z LM. zbliżał się 4424 z planowym skomunikowaniem na 7513. W wyniku awarii 57100 sytuacja ruchowa się skomplikowała. Tor 15 był zajęty przez 34115 z odjazdem po 7513, na 13 stał lok od 7513. Pod wjazdowym "W" stanął 6324, a przed wjazdowym "V" stanął 4424 (łącznik do 6420). Aby nie opóźniać 6324 postanowiłem go na R305 wpuścić na tor częściowo zajęty, by umożliwić przesiadanie się na 7513 musiałem za 6324 umożliwić wejście na stację również na R305 4424. Na jednym torze stanęły więc trzy poc.(w tym jeden lok), ale wszystkie się tam zmieściły. W przepisach nie znalazłem czy jest ograniczenie do ilości ustawianych czynnych składów na jednym torze, a regulują to np. przepisy regulaminu technicznego stacji?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2015, 12:14:08 »
Ile się zmieści ;) RTS może to regulować, ale np na bocznicach masz czasem, że wystawione są 3 składy jeden za drugim ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień 2015, 12:17:40 »
Na bocznicach to tak, ale w ruchu pasażerskim to już tak chyba łatwo nie wygląda. Choć są stacje, które w czasie remontów to praktykują i chyba wynika to z lokalnych RTS na czas remontu. Właśnie tego nie wiem, czy w stałych RTS też jest to ujęte?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudzień 2015, 16:06:57 »
Szczerze powiem, że z RTS-ami, z którymi się spotkałem nie widziałem tego. Ale, to były stacje typowo towarowe.
Zakładam, że w ruchu pasażerskim to jest ograniczone W4, peronami itp. Jest zawsze działka "treści nieobjęte postanowieniami innych działek".... Może i tam, coś by się znalazło na ten temat?
Co do RTS na czas remontu, to stosuje się "Tymczasowy regulamin prowadzenia ruchu pociągów ......."
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudzień 2015, 17:20:28 »
RTS i długość peronu. Są stację np Wrocław Główny że na jednym torze stoją 2 pociągi w różnych kierunkach.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Grudzień 2015, 17:21:27 »
RTS i długość peronu. Są stację np Wrocław Główny że na jednym torze stoją 2 pociągi w różnych kierunkach.

Fakt, Szczecin Główny to samo. Kiedyś była sytuacja, że jeden jechał przez Wstowo, drugi przez port, w odstępie paru minut, a potem się spotykały w Dąbiu ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Grudzień 2015, 18:16:25 »
RTS i długość peronu. Są stację np Wrocław Główny że na jednym torze stoją 2 pociągi w różnych kierunkach.
Częstochowa Osobowa jest przystosowana do umieszczania przy krawędzi peronowej dwu składów, bowiem peron jest osygnalizowany semaforami w połowie jego długości i np. drugi skład w tym samym kierunku może wyjechać przez zwrotkę za semaforem i ominąć po torze środkowym pierwszy.

Offline krzysiuwroc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień 2015, 20:58:00 »
Sorki, że poza tematem, ale muszę zapytać  :P Na jakim rozkładzie grasz ? Własnego tworu ? :)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudzień 2015, 21:00:47 »
Tak, własnego, starsza wersja jest w dziale RJ do ściągnięcia, nowa czeka na publikację.

Offline krzysiuwroc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Ile poc. na tor częściowo zajęty?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Grudzień 2015, 22:18:42 »
Dzięki ;) Ciekawie się gra :)