Autor Wątek: symulator RWS Jedlová  (Przeczytany 63168 razy)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Maj 2011, 23:33:22 »
No dobra, a co zrobić, gdy mamy lokomotywę na głowicy? Bo tam nie ma tarcz. Jak dać jej sygnał na jazdę na tor, skoro nie ma jej na podglądzie terenu?
Sz na Tm

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Maj 2011, 15:28:22 »
Da się prowadzić manewry, czyli po czesku "posun". Da się odpiąć lokomotywę i ponownie połączyć ją ze składem np. objechać skład. Nie można połączyć dwóch lokomotyw. Jedna lokomotywa i wagony. Symulator traktuje pierwszą bitmapę w składzie pociągu jako lokomotywę, następne to tylko już wagony. Jeżeli chodzi o wizualizację stacji, ruchu pociągów, jest to dość prymitywnie zrobione.
1.Jak odczepić lokomotywę od składu?
2.Dlaczego na nastawni wykonawczej do Chribiskiej podaje, że odciki torowe przy zwrotnicy 9/10 są zajęte?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Maj 2011, 18:58:12 »
Generalnie, jak pociąg przyjeżdża i wraca w tym samym kierunku, nie ma sensu robić "oblotu". :D Wtedy i tak odjedzie jako w "popychu". Sygnały manewrowe podaje się "wajchami" na wykonawczych
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Maj 2011, 19:30:04 »
Sygnały manewrowe podaje się "wajchami" na wykonawczych
U mnie nie przestawia tych wajch od sygnałów manewrowych.

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Maj 2011, 21:17:20 »
Wszystko się rusza wszystko się da nastawić tylko trzeba to zrobić dobrze.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2011, 21:20:26 wysłana przez mirekbrnosim »

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Maj 2011, 21:49:47 »
Dobrze to znaczy jak?

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Maj 2011, 22:10:17 »
Jak zacząłeś z automatycznymi sygnalistami to zapomnij o manewrach.

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Maj 2011, 22:12:31 »
Jak zacząłeś z automatycznymi sygnalistami to zapomnij o manewrach.
Jeśli nie zacząłem to co zrobić?
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2011, 22:14:31 wysłana przez matek__9292 »

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Maj 2011, 22:33:42 »
No a jawiem co ty chcesz zrobić, opisz sytuację.

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Maj 2011, 22:37:23 »
Chcem podać sygnał manewrowy.
Podaj co zrobić jak chcę np. podać sygnał manewrowy z toru 2 w kierunku Chribiskiej?

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Maj 2011, 22:43:52 »
No i właśnie mam ten sam problem, bo godzinę temu działało. Czytam teraz forum i pytania bo coś to może być związane z wersją demo

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Maj 2011, 22:44:51 »
A jak wtedy robiłeś?

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Maj 2011, 22:46:00 »
Musisz poczekać bo nie nadążę tłumaczyć. Ale generalnie to Jedlowa doprowadza mnie do szału. To demo jest najwyraźniej pokopane.
Nie utwierdzasz drogi przebiegu. To wtedy postawisz tarczę. Tylko z drugiego jeszcze trzeba coś zrobić.

 
Już działa dobrze, więc ustawiamy drogę przebiegu dla manewrów, sprawdzamy dźwigienką utwierdzania drogi przebiegu czy jest prawidłowo ustawiona i cofamy ja wybieramy właściwy sygnalizator i podajemy tarczę manewrową. W przypadku toru nr 2 w kierunku Chribska robimy tak: Ustawiamy drogę przebiegu z 2 w kierunku Chribska 9/10 na minus, 13 na plus sprawdzamy poprawność przekręcając dźwigienkę na 2 i cofamy, następnie na pulpicie szarym na stavedle nr 2 na którym jesteśmy, naciskamy klawisz pod Lc1 ( ten ze zerwaną plombą ), patrz na pierwsze trzy kontrolki lewa zielona zgaśnie, środkowa zapali się na czerwono potem prawa zapali się na żółto. Wyświetlasz Lc2 potem L1a urywasz lokomotywę od wagonu czyli podświetlasz posun , 2.kolej odvesit, klikasz na klawisz posun > i lokomtywa jedzie. Uwaga obsługa zwrotnicy 9/10 jest z pulpitu szarego zasadniczy stan - zielone prawe, jazda z 2 toru na 1 - lewe żółte, ale uzależniona od dźwigni mechanicznej - najpierw obsługujemy dźwignię mechaniczną.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2011, 23:53:16 wysłana przez mirekbrnosim »

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Maj 2011, 21:06:48 »
Musisz poczekać bo nie nadążę tłumaczyć. Ale generalnie to Jedlowa doprowadza mnie do szału. To demo jest najwyraźniej pokopane.
Nie utwierdzasz drogi przebiegu. To wtedy postawisz tarczę. Tylko z drugiego jeszcze trzeba coś zrobić.

 
Już działa dobrze, więc ustawiamy drogę przebiegu dla manewrów, sprawdzamy dźwigienką utwierdzania drogi przebiegu czy jest prawidłowo ustawiona i cofamy ja wybieramy właściwy sygnalizator i podajemy tarczę manewrową. W przypadku toru nr 2 w kierunku Chribska robimy tak: Ustawiamy drogę przebiegu z 2 w kierunku Chribska 9/10 na minus, 13 na plus sprawdzamy poprawność przekręcając dźwigienkę na 2 i cofamy, następnie na pulpicie szarym na stavedle nr 2 na którym jesteśmy, naciskamy klawisz pod Lc1 ( ten ze zerwaną plombą ), patrz na pierwsze trzy kontrolki lewa zielona zgaśnie, środkowa zapali się na czerwono potem prawa zapali się na żółto. Wyświetlasz Lc2 potem L1a urywasz lokomotywę od wagonu czyli podświetlasz posun , 2.kolej odvesit, klikasz na klawisz posun > i lokomtywa jedzie. Uwaga obsługa zwrotnicy 9/10 jest z pulpitu szarego zasadniczy stan - zielone prawe, jazda z 2 toru na 1 - lewe żółte, ale uzależniona od dźwigni mechanicznej - najpierw obsługujemy dźwignię mechaniczną.
U mnie to nie działa. Możesz dać inny przykład?

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: symulator RWS Jedlová
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Maj 2011, 11:40:38 »
No jak nie jak działa, na zdjęciach masz pokazane ruchy jakie trzeba wykonać aby ułożyć drogę dla manewrów z toru nr 2 w kierunku stavedla nr 2 ( Chribska ) - aby powstał taki stan w symulatorze jak na zdjęciach.