Autor Wątek: Oglądanie TV na dyżurze  (Przeczytany 51868 razy)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Październik 2012, 17:23:43 »
Ciekawe, jakie byłoby Twoje postępowanie, gdybyś zatrudniał pracownika, któremu wyznaczyłeś jego zadania i obowiązki, a ten krzyżówki rozwiązuje lub inne zakazane przez Ciebie rzeczy? Biznesu byś nie zrobił.

Chwila, moment - jeżeli jest posterunek ruchu, gdzie nie ma nic przez 2-3h do roboty (zakładam, że np. pracownik zrobił oględziny itp itd) to dlaczego nie może umilić sobie życia radiem, książką, komputerem?

Nie porównuj pracy, gdzie pracuje się na linii produkcyjnej i coś montuje, firmy budowlanej itp. Może mam inne podejście - pracuje w firmie, gdzie sam sobie organizuje czas. Zrobię - zarobię, a jak nie chce mi się to mogę cały dzień rozwiązywać krzyżówki...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Październik 2012, 14:16:44 »
U nas jeśli masz trochę wolnego to ubierasz fartuch rękawicę i mianujesz się drogowcem/automatykiem/łącznościowcem. Albo idziesz dokręcać śruby, albo liniki montować jak Ci zakoszą, albo naprawiasz radio bo Ci się bezpiecznik przepalił. :) Nie ma czasu na jakieś pierdoły. Możesz np. Adres 14 zredagować, pomalować peron, kwiatki wypielić.
TV, lapka wam się zachciało... ja nawet gazety czasem nie zdążę przeczytać na zmianię a robię na kolei drewnianej :)
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Październik 2012, 20:06:43 »
[...] to ubierasz fartuch rękawicę i mianujesz się drogowcem/automatykiem/łącznościowcem. Albo idziesz dokręcać śruby, albo liniki montować jak Ci zakoszą, albo naprawiasz radio bo Ci się bezpiecznik przepalił. [..]  pomalować peron, kwiatki wypielić.

Ciekawe, co powiedziałbyś osobie od BHP, gdyby podczas (odpukać) montowania linek miałbyś wypadek przy pracy.

Wołami by mnie nie zaciągnęli do roboty, która nie leży w moich obowiązkach...

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Październik 2012, 20:09:15 »
U nas jeśli masz trochę wolnego to ubierasz fartuch rękawicę i mianujesz się drogowcem/automatykiem/łącznościowcem.
Niestety, żeby ktoś mógł kłaść lagę inny musi zapierdzielać ;) Tak już bywa niestety.
Sz na Tm

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Październik 2012, 20:24:03 »
U nas jeśli masz trochę wolnego to ubierasz fartuch rękawicę i mianujesz się drogowcem/automatykiem/łącznościowcem. Albo idziesz dokręcać śruby, albo liniki montować jak Ci zakoszą, albo naprawiasz radio bo Ci się bezpiecznik przepalił. :)

Haha, przekaźnikownię też mam sobie otworzyć i wymieniać przekaźniki? A może regulować dławik jak mi izolacja mruga?
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Październik 2012, 16:42:33 »
Przepraszam to od czego macie na nastawni liniki?? I tak ładnie odpisujecie że linki sztuk 6 przekazuje?? To jak linka się niszczy wykazuje Ci zajętość to dzwonisz do zabezpieczenia?? Nie bierzesz i montujesz i gdyby był jakiś wypadek przy pracy to BHP mówisz że ktoś zrobił taki durny obowiązek i musisz go wykonać. Jeśli podczas czyszczenia żłobków auto Cie potrąci to też twoja wina? Jeśli podczas odśnieżania peronu zwichniesz nogę to też twoja wina?? Panowie ogarnijcie się, ale dyżurny ma już tyle obowiązków, że szkoda pisać a pensja ta sama.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Październik 2012, 17:25:08 »
Przepraszam to od czego macie na nastawni liniki?? I tak ładnie odpisujecie że linki sztuk 6 przekazuje?? To jak linka się niszczy wykazuje Ci zajętość to dzwonisz do zabezpieczenia??

No ba, nie będę szedł na szlak z SBL wymieniać linek, a linek nie ma, bo są w magazynie monterów (jeżeli magazyn jest na budzie to owszem, monterzy tym dysponują).

Siedzi IT/IZ dzwonię do monterów niech ruszą dupę, czemu mam robić za kogoś, a oni siedzą w swojej kanciapie na kawę?

Pokaż mi, gdzie w moich obowiązkach jest wymiana linek, odśnieżanie peronu itp? Owszem na małym post, gdzie są dosłownie 4 wajchy przed budą trzeba ruszyć i odśnieżyć.

PS.
Może jeszcze bądź naczelnikiem w swojej sekcji jednocześnie ;) (A może pracujesz na 3 etatach? dróżnik, automatyk i drogowiec?)
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2012, 17:26:51 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline stanislaw57

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Październik 2012, 18:20:19 »

... pracuję w firmie, gdzie sam sobie organizuję czas. ...

PKP PLK S.A. z pewnością nie jest firmą, w której potrzebują ludzi z Twoim podejściem do pracy. Instrukcja Ir-2 nakreśla obowiązki i jak należy wypełnić czas w przerwach w ruchu pociągów (manewrach). Drobny, krótki relaks dla dobrej psychicznej kondycji nie zaszkodzi, a nawet może być wskazany, ale oglądanie TV czy DVD itp. to nie to samo, to chyba przesada, tym bardziej, że wskazuje się to jako zakazane. Nikt nie jest święty, ale jak mówimy obowiązkach i z tym związaną odpowiedzialność, to nie należy się wykręcać, kiedy jesteśmy nakryci na gorącym uczynku i mieć pretensje do kontrolującego. To stanowisko jak każde inne i człowiek, od którego wymaga się wykonywanie przypisanych mu obowiązków. Ale każdy ma prawo się bronić, jak tylko potrafi, lecz muszą to być merytorycznie uzasadnione argumenty, a nie pyskówka.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Październik 2012, 19:00:18 »

... pracuję w firmie, gdzie sam sobie organizuję czas. ...

PKP PLK S.A. z pewnością nie jest firmą, w której potrzebują ludzi z Twoim podejściem do pracy. Instrukcja Ir-2 nakreśla obowiązki i jak należy wypełnić czas w przerwach w ruchu pociągów (manewrach). Drobny, krótki relaks dla dobrej psychicznej kondycji nie zaszkodzi, a nawet może być wskazany, ale oglądanie TV czy DVD itp. to nie to samo, to chyba przesada, tym bardziej, że wskazuje się to jako zakazane. Nikt nie jest święty, ale jak mówimy obowiązkach i z tym związaną odpowiedzialność, to nie należy się wykręcać, kiedy jesteśmy nakryci na gorącym uczynku i mieć pretensje do kontrolującego. To stanowisko jak każde inne i człowiek, od którego wymaga się wykonywanie przypisanych mu obowiązków. Ale każdy ma prawo się bronić, jak tylko potrafi, lecz muszą to być merytorycznie uzasadnione argumenty, a nie pyskówka.

Skąd wiesz jakie mam podejście do pracy, bo co bo pracuje w firmie, gdzie każdy jest panem swego losu? Nie wiesz co dokładnie robię, nie pracuję na zasadzie: musisz siedzieć 8h w pracy...

A może jako dyżurny bym się przykładał do obowiązków?

Jednak wg Ciebie, przecież oglądałbym sobie DVD - no i ta własna organizacja czasu, fakt muszę dokończyć grę na laptopie, a pociąg niech sobie stoi pod wjazdem (albo wcześniej pójdę do domu bo już parę przebiegów nastawiłem), a co mi tam, mrugnę mu Szta, niech mi nie przeszkadza w relaksie.


PS. Jutro idę, niech zmienią ustawę i dadzą monitoring na nastawniach. Rozumiem, że mam tu już parę osób, które tu poprą?
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2012, 19:07:34 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Październik 2012, 20:00:30 »
No dobra to trzeba zobaczyć kto co ma na stanie na budzie. Ja np mam linki i muszę je zdawać, oraz używać jeśli zachodzi taka potrzeba. Owszem tam, gdzie są monterzy/ drogowcy cala dobę to naturalnie że się dzowni, ale jeśli nie masz ich to jest twoim obowiązkiem. Tak samo jeśli stoją wagony u Ciebie na stacji, stacje masz na wzniesieniu, nagle zaczynają się wagony staczać to co?? Dzwonisz do dyspozytora przewoźnika i mówisz co się dzieje z nimi, czy lecisz z płozą aby je wyhamować bądź kierujesz je na bok??
Co do odśnieżania - RTS się kłania :) No chyba że wy nie musicie bo jesteście Panami.  Ale u nas każdy posterunek musi odśnieżać perony, przejazdy, pędnie, rozjazdy.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Październik 2012, 23:51:53 »
a czy w swoich obowiązkach pracownika (na papierze) podpisanych przez Ciebie masz napisane że masz to wszystko robić?
masz napisane że w razie potrzebny masz usuwać awarie?
a co jeśli w czasie naprawy zrobisz coś nie tak?

kto będzie za to odpowiadać?


u mnie tez czasem wymyślają że drużyny manewrowe mają sprzątać wnętrze wagonów... ale tego w obowiązkach nie ma więc mało kto to robi
Trainz

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Październik 2012, 09:18:05 »
Tak samo jeśli stoją wagony u Ciebie na stacji, stacje masz na wzniesieniu, nagle zaczynają się wagony staczać to co?? Dzwonisz do dyspozytora przewoźnika i mówisz co się dzieje z nimi, czy lecisz z płozą aby je wyhamować bądź kierujesz je na bok??

Wątpie, czy to byłoby najlepsze wyjście z sytuacji...

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Październik 2012, 09:18:56 »
a czy w swoich obowiązkach pracownika (na papierze) podpisanych przez Ciebie masz napisane że masz to wszystko robić?
masz napisane że w razie potrzebny masz usuwać awarie?
a co jeśli w czasie naprawy zrobisz coś nie tak?

kto będzie za to odpowiadać?


u mnie tez czasem wymyślają że drużyny manewrowe mają sprzątać wnętrze wagonów... ale tego w obowiązkach nie ma więc mało kto to robi

U mnie, wiem od znajomego, że czasem proszą np. monterów o jakieś dodatkowe wykaszanie drzew, traw, ale płacą za to im ekstra - w ramach dodatkowych umów.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2012, 16:57:46 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Październik 2012, 20:43:17 »
no to jest wiadomo że na osobnej umowie, masz tam co masz zrobić... nas też czasem na umowe zlecenie rzucają do bratniej firmy spółki na wykonanie roboty manewrowej
Trainz

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Oglądanie TV na dyżurze
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Październik 2012, 17:28:57 »
No dobra to trzeba zobaczyć kto co ma na stanie na budzie. Ja np mam linki i muszę je zdawać, oraz używać jeśli zachodzi taka potrzeba. Owszem tam, gdzie są monterzy/ drogowcy cala dobę to naturalnie że się dzowni, ale jeśli nie masz ich to jest twoim obowiązkiem. Tak samo jeśli stoją wagony u Ciebie na stacji, stacje masz na wzniesieniu, nagle zaczynają się wagony staczać to co?? Dzwonisz do dyspozytora przewoźnika i mówisz co się dzieje z nimi, czy lecisz z płozą aby je wyhamować bądź kierujesz je na bok??
Co do odśnieżania - RTS się kłania :) No chyba że wy nie musicie bo jesteście Panami.  Ale u nas każdy posterunek musi odśnieżać perony, przejazdy, pędnie, rozjazdy.

W semaforach też żarówki wymieniacie? Przeblokowanie końcowego w przekaźnikowni to dla ISDRa też pestka? I później jeszcze sam sobie odpisuje, że działanie urządzeń prawidłowe i może odwołać obostrzenia? Zgodnie z instrukcjami i wytycznymi jeśli np. monter chce zostać ISDR to musi dostać pisemną zgodę dyrektora. No chyba, że wszystkie te prace macie wpisane do RTS, dostajecie odpowiednią odzież roboczą, ponadto zakład płaci dodatkowe pieniądze za pracę na torach, warunkach niebezpiecznych.

Ja jeśli nie mam w obowiązkach nie pójdę nawet smarować rozjazdów, bo w razie "w" bhpowiec powie że nie powinieneś w ogóle tego robić jeśli nie masz w zakresie obowiązków...