Autor Wątek: Praca na kolei  (Przeczytany 93691 razy)

noname89

  • Gość
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Maj 2011, 09:47:01 »
Jako nastawniczy na początku coś koło 1000 zł potem już jako starszy nastawniczy to nawet 1500. A jako dyżurny to nie jestem pewny ale pewnie zaczyna się od 1500 zł.

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Maj 2011, 11:50:57 »
Podziękował :)
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Maj 2011, 15:39:57 »
Na poczatek, jest poczatek. Starszego, czy to zanstawniczego czy dyzurnego dostaje sie nie po tygodniu pracy.

Co do zarobkow. Obecnie, jest to w granicach 2100-1800 dyzurny. 1950-1700 nastawniczy.
To sa kwoty bez nadgodzin, z podstawowymi dodatkami, bez uwglednienia wyslugi lat pracy.
Ale... Co wazne. Dokladne informacje mozna uzyskac w kazdym zakladzie IZ. M.in. spodziewane zarobki (podstawa). Po uzyskaniu inforrmacji, ile mniej/wiecej moze wynosic podstawa, trzeba dodac dodatki. Pensja na reke wynosi zazwyczaj bez wyslugi jakies 115-120% podstawy.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Maj 2011, 16:09:17 »
Maku to, że na magistrali łoji się tyle, nie znaczy, że na drewnianych liniach też tyle jest (dla kogoś z rokiem stażu czeka raptem 1200, choć też to różnie bywa).
Sz na Tm

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Maj 2011, 16:31:16 »
Maku to, że na magistrali łoji się tyle, nie znaczy, że na drewnianych liniach też tyle jest (dla kogoś z rokiem stażu czeka raptem 1200, choć też to różnie bywa).
Chyba zatrudnionego na 1/2 etatu.
Kazdy przyjety teraz dostaje na start podstawe okolo 1450-1500zl + dodatki. Nie wiem skad wziales te 1200.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Maj 2011, 22:57:57 »
a jak jest z przyjęciami we Wrocławiu albo jeleniej górze?
Trainz

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Maj 2011, 13:10:48 »
Składasz podanie i czekasz. Pierwszeństwo maja ludzie z wyksztalceniem okolokolejowym.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Maj 2011, 15:42:08 »
juz ponad rok czekam ;p
Trainz

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Maj 2011, 12:40:48 »
Maku to, że na magistrali łoji się tyle, nie znaczy, że na drewnianych liniach też tyle jest

Zastanawiam sie Zacha, kiedy przestaniesz na tym forum pisać rzeczy nie prawdziwe.

Jaka magistrala? Skoro już tak bardzo spouchwalasz się z tym zawodem, to serdecznie proszę sie przynajmniej ode mnie odpierdolić i nie pisać na mój temat takich bzdur...

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Maj 2011, 14:35:27 »
Maku to, że na magistrali łoji się tyle, nie znaczy, że na drewnianych liniach też tyle jest

Zastanawiam sie Zacha, kiedy przestaniesz na tym forum pisać rzeczy nie prawdziwe.

Jaka magistrala? Skoro już tak bardzo spouchwalasz się z tym zawodem, to serdecznie proszę sie przynajmniej ode mnie odpierdolić i nie pisać na mój temat takich bzdur...

Panowie, spokojnie....
Ale fakt kolega MAK ma rację. Zacha, pamiętasz jak rozmawialiśmy o pracy... Kwoty, którymi operujesz są wyssane z palca, albo jak pisał Mateu na 1/2 etatu.

Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

skalny.wl

  • Gość
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Lipiec 2011, 19:08:19 »
Wie ktos moze jak z praca na kolei w Lodzi?Niby maja zbudowac tu kolej aglomeracyjna.Mam 34 lata i srednie ale w roznych firmach rozne rzeczy robilem.Z zamilowania pytam a nie z racji zarobkow.
(Przepraszam za brak polskich znakow w poscie).

skalny.wl

  • Gość
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Lipiec 2011, 19:34:22 »
A jak z praca dla kobiet? Na kasie tylko z plecami czy jest szansa dostac sie normalnie?Zona ma wykszt.handlowe i teoretycznie by mogla zaczac.Gdzie sie pytac?Mowie o Lodzi.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Lipiec 2011, 21:34:32 »
Pytaj w IZ Łódź. Jezeli jest malo dyzurnych/nastawniczych to oboje mozecie sie dostac.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Lipiec 2011, 16:28:53 »
Przyjęcia są w Szczecinie i Warszawie z tego co wiem. W Krakowie coś się ruszy za rok, jak dość dużo osób pójdzie na emeryturkę wcześniejszą.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Lipiec 2011, 22:13:16 »
 W PLK w Szczecinie były ostatnio, ale tylko plecaki się dostały. Jeszcze kolejka jest długa, więc nie wiadomo ile to potrwa. Bądź co bądź - podania złożyć nie zaszkodzi do dyrekcji.

Co do "zapotrzebowania" to z tego co wiem w PLK jest tak, że centrala w Warszawie rozporządza ilostanem ludzi w poszczególnych sekcjach. Gdy uznają, że w danym zakładzie potrzebni są ludzie - wysyłają do zakładu, że mają tylu i tylu przyjąć. O tym kogo przyjąć decyduje teoretycznie dyrektor, w praktyce naczelnik danej sekcji ustala kolejność kogo przyjmują najpierw a kogo na końcu. Z tego wynika, że kolejność ogólnie jest taka:
1) plecaki
2) z rodzin kolejarzy
3) z innych spółek kolejowych
4) z wykształceniem okołokolejowym
5) pozostali.

Co do pytań o zarobki:
W IZ Szczecin Dyżurni na linii mają ok 1800 zł, Ci z dużych stacji niecałe 2000 zł. Nastawniczowie proporcjonalnie, ale ok 200 zł mniej niż dyżurni. 1000 zł jak tam ktoś wspominał - mają stażyści do momentu zdania egzaminów i podjęcia pracy na stanowisku. Tyle że chyba dopiero po roku dostaje się deputat węglowy, ale mogę się mylić, bo nie wiem jak to jest obecnie na 100%.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2011, 22:21:00 wysłana przez djuzi »