Autor Wątek: Dni techniki kolejowej 2011  (Przeczytany 19986 razy)

Offline matek123

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Dni techniki kolejowej 2011
« dnia: 24 Maj 2011, 11:22:38 »
Witam. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat czy będzie ta impreza w tym roku, jeżeli będzie to czy gdzieś jest już plan?

noname89

  • Gość
Odp: Dni techniki kolejowej 2011
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj 2011, 11:59:24 »
18,19 czerwca chociaż to zależy od miasta

- Na pewno Szczecin 18 czerwiec (godzin nie znam)
- Nowy Sącz 18 czerwiec(od 9.oo do 13.oo)
- Bydgoszcz 18 czerwiec (10.oo do 16.00)
- Żnin 18 czerwiec (godzin nie znam)
- Ostrów Wlkp. 18 czerwiec (godzin nie znam)
- z tego co wiem to też Białystok 19 czerwca

Wojmarek

  • Gość
Odp: Dni techniki kolejowej 2011
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2011, 02:44:24 »
Dla Trójmiasta

18.06 przejazd SKMką z Gdyni do LOTOSu, i tam na miejscu pokazy taboru oraz całego zaplecza. (podobnie jak rok temu)
19.06 przejazd SKMką po linii 249 Gdańsk Główny – Gdańsk Kolonia. (Najpewniej też podobnie jak rok temu na parę razy)

Dokładnego planu z godzinami jeszcze nie znam. Lada moment na peronach SKM znajdą się informacje na ten temat.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Dni techniki kolejowej 2011
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2011, 13:44:49 »
DTK 2011 od strony USRK:

17.06 - piątek:

Olsztyn: 9.00 - 13.00 nastawnia dysponująca (OLA? tam najprawdopodobniej przekaźnikowe)
Poznań: 10.00 - 13.30 nastawnia POA (komputerowe ESTW Thalesa, dodatkowo stoi tam gdzieś chyba stara nastawnica VES sprzed modernizacji w charakterze zabytku)
Skarżysko-Kamienna: 10.00, 12.00 przejazd i zwiedzanie nastawni SKBr (rozrządowa)
Tarnów: 10.00, 12.00, 14.00 nastawnia Tr (przekaźnikowe E)

18.06 - sobota:

Bydgoszcz: 11.30 nastawnia BGA (suwakowe VES), 12.30 przejazd i zwiedzanie nastawni Tc (Trzciniec, urządzenia chyba jakieś hybrydowe)
Częstochowa: 10.00 - 16.00 nastawnia CS (Częstochowa Stradom, EBILOCK 950)
Nowy Sącz: 9.00 - 13.00 nastawnia NS (przekaźnikowe E)
Olsztyn: 12.00 - 13.30 nastawnie OLA oraz OLC
Poznań: 10.00 - 13.30 nastawnia POA (komputerowe ESTW Thalesa, dodatkowo stoi tam gdzieś chyba stara nastawnica VES sprzed modernizacji w charakterze zabytku)

19.06 - niedziela:

Kraków: tutaj zawsze było nastawnia KG (przekaźnikowe E), ale jak narazie w programie jest jedynie... wycieczka rowerowa do Nowej Huty. I być może to będzie wszystko, bo peron 1, przy którym zawsze była wystawa, jest w trakcie remontu
Siedlce: nastawnia Sl (nie wiem jakie urządzenia, prawdopodobnie suwakowe lub mechaniczne)
Warszawa: 10.00 - 16.00 nastawnia Warszawa Zachodnia WZD (przekaźnikowe PB)

brak narazie informacji o miastach:
- Gdynia (było zwiedzanie GO, ale ta nastawnia była przebudowywana i nie wiem czy jest już gotowa)
- Lublin (było zwiedzanie LbA, nie znam urządzeń, oraz Lublin Tatary LTB - przekaźnikowe PB)
- Łódź (wcześniej chyba nie było tam zwiedzania nastawni)
- Ostrów Wlkp. (wcześniej chyba nie było tam zwiedzania nastawni)
- Rzeszów (tu było zwiedzanie Rz, urządzenia przekaźnikowe JZH-111)

Oczywiście gdzieś mogłem się pomylić lub coś jeszcze może się zmienić - lepiej upewnić się w oficjalnych programach.

Jeżeli ktoś będzie miał okazję to byłbym wdzięczny za zdjęcia urządzeń z nastawni w: Olsztynie, Siedlcach, Trzcińcu (ewentualnie innych ;)).

W przypadku wybierania się gdzieś dalej, do mniejszego miasta w którym DTK nie są organizowane regularnie to warto upewnić się u osoby do kontaktu podanej w programie czy zwiedzanie na pewno się odbędzie - zdarza się że program się zmienia, tak miałem 2 lata temu w Skarżysku-Kamiennej gdy jednak ogólnodostępnego zwiedzania nie było, ale dzięki organizatorom udało mi się nastawnię zobaczyć :)
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2011, 17:51:49 wysłana przez Paweł »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Dni techniki kolejowej 2011
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwiec 2011, 16:02:33 »
- Gdynia (było zwiedzanie GO, ale ta nastawnia była przebudowywana i nie wiem czy jest już gotowa)

Chyba już mają Ebilocka... Generalnie jeżeli będzie ktoś na jakiejś nastawni nawet nie w czasie DTK, ale ma możliwości techniczne to z Pawłem i nie tylko chętni jesteśmy na fotki urządzeń.

Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline piotpal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Dni techniki kolejowej 2011
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Czerwiec 2011, 22:47:31 »
Wybiera się ktoś może na nastawnię w Nowym Sączu? Swego czasu przygotowałem pulpit NS wzorowany na zdjęciach oraz rozkład jazdy do ISDR. W sumie to chyba najbardziej brakuje zdjęć tamtejszej centralki telefonicznej oraz uzyskania informacji ile, w jakich miejscach i jak nazywają się strażnice. Może Paweł jeszcze coś doda, czego brakuje. Masz jeszcze może ten jpeg pulpitu NS? Mi się gdzieś zapodziało.

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: Dni techniki kolejowej 2011
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwiec 2011, 11:54:44 »
Jeżeli chodzi o Lublin to się zwiedzało LbB, bo jest w pobliżu peronów, natomiast dojście do LbA jest nie ciekawe, no i daleko od peronów. Do LbC dojście jest dość dobre ale nie dla grup zwiedzających. Lublin Tatary to generalnie "chaszczowisko", pełne gratów, kolejowych trupów. A kiedyś rozrząd sterowny był komputerowo.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2011, 12:00:06 wysłana przez mirekbrnosim »

Lw

  • Gość
Odp: Dni techniki kolejowej 2011
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwiec 2011, 13:34:53 »
Wybiera się ktoś może na nastawnię w Nowym Sączu? Swego czasu przygotowałem pulpit NS wzorowany na zdjęciach oraz rozkład jazdy do ISDR. W sumie to chyba najbardziej brakuje zdjęć tamtejszej centralki telefonicznej oraz uzyskania informacji ile, w jakich miejscach i jak nazywają się strażnice. Może Paweł jeszcze coś doda, czego brakuje. Masz jeszcze może ten jpeg pulpitu NS? Mi się gdzieś zapodziało.
Moje stowarzyszenie współorganizuje DTK w Nowym Sączu, w związku z tym nie będzie żadnego problemu z załatwieniem zdjęć, czy innych potrzebnych informacji z nastawni. Jeżeli jest coś potrzebne, to proszę dać znać a załatwimy.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2011, 13:37:50 wysłana przez Lw »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Dni techniki kolejowej 2011
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwiec 2011, 22:38:31 »
Pojawił się program dla Gdańska (nastawnia komputerowa na stacji zakładowej LOTOSu), Rzeszowa (nastawnia Rz - urządzenia JZH-111) i Wałbrzycha (urządzenia suwakowe). Co do Lublina, faktycznie pomyliłem LbA z LbB.

Nowy Sącz jest trochę za dużą stacją żeby w bliższej przyszłości powstał jej symulator, więc zdjęcia centralki narazie się nie przydadzą - choć materiałów nigdy za mało. Ja prawdopodobnie odwiedzę Tarnów w piątek i Rzeszów w sobotę.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Dni techniki kolejowej 2011
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2011, 17:13:51 »
Jest ktoś z Krakowa lub po drodze do Rzeszowa, żeby dołączyć się do ekipy  :P?

Jak coś ja też wybijam na Rzeszów.
Kraków nie oferuje nic, pewno przez remont dworca głównego, ale na Płaszowie mogli coś zrobić.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.