Autor Wątek: Testowo i WINE  (Przeczytany 30439 razy)

Offline El Mecanico

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Harbutowice
Testowo i WINE
« dnia: 05 Sierpień 2016, 20:45:51 »
Witam:)
Przekopałem forum i odpowiedzi nie znalazłem, a problem wygląda następująco: na początku symulacji wszystko ładnie pięknie działa, lecz po pewnym czasie przestaje działać funkcjonalność podciągania przycisków. Zamiast pożądanej akcji pojawia się okienko jak przy krótkim kliknięciu PPM. Dzieje się tak nie tylko na ostatnim wydaniu Testowa (nota bene, z Liskowem jest to samo) ale i na poprzednich, więc problem raczej leży w WINE, ale nie potrafię dojść do sedna sprawy.
WINE 1.8 na Ubuntu 16.04 LTS.
Pozdro:)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Testowo i WINE
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień 2016, 06:17:54 »
przestaje działać funkcjonalność podciągania przycisków. Zamiast pożądanej akcji pojawia się okienko jak przy krótkim kliknięciu PPM.
A jakoś jaśniej, nie jesteś wstanie tego opisać? Co to znaczy "podciąganie przycisków"? Ja używam Mint'a opartego na Ubuntu, z wine 1.6 i ani razu nie miałem, żadnych kłopotów z symulatorem.

Offline El Mecanico

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Harbutowice
Odp: Testowo i WINE
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2016, 14:23:44 »
A jakoś jaśniej, nie jesteś wstanie tego opisać? Co to znaczy "podciąganie przycisków"?
Chodzi o kołeczki do nastawiania zwrotnic - przytrzymując je PPM zamiast uzyskać przełożenie zwrotnicy do minusa wyskakuje okienko z opcjami zakładania kapturków...

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Testowo i WINE
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień 2016, 22:14:23 »
Ale opcje te są dostępne przy wciśniętym klawiszu "k", więc jeśli klawiaturę masz ok, to spróbował bym jednak skorzystać ze starszej wersji wine, tudzież przyjrzeć się ustawieniom, obecnej wersji.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Testowo i WINE
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sierpień 2016, 11:49:09 »
Grałem dość długo na ubuntu 10.04 z wine oryginalnym przy tej wersji i nic się nie działo. Jedynie komunikaty wyskakiwały na drugim ekranie (przy uruchomionym symku na dwa ekrany) gdzie włączony był podgląd sytuacji w terenie.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Testowo i WINE
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpień 2016, 16:10:26 »
A no właśnie. Drugie okno podglądu. Autor zapewne zapomniał dodać tej informacji ;)