Autor Wątek: Savy i R146  (Przeczytany 86047 razy)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Lipiec 2011, 11:52:31 »
> Wypełnianie tylko Dziennika Ruchu w Wordzie

A nie lepiej zrobić np szablon w excelu? Nie wiem. Ale jak wam lepiej :)

> Zapisywanie tylko w poście powstałych usterek
> Zapisywanie tylko w poście stanu naprawienia usterek
> Zapisywanie w poście użytego nazwiska

licznika ;)
btw, prowizoryczne E-1758 chyba było by dobre.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Lipiec 2011, 12:17:41 »
Generalnie "Łord" mnie nie przekonuje. Ciężko jest w TW prowadzić te 3 strony w dokumentach przekładając zakładki. Ale póki co nikt nic lepszego nie wymyślił...
Sz na Tm

robert051

  • Gość
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Lipiec 2011, 12:57:09 »
Generalnie "Łord" mnie nie przekonuje. Ciężko jest w TW prowadzić te 3 strony w dokumentach przekładając zakładki. Ale póki co nikt nic lepszego nie wymyślił...
Zrobiłem wersję testową R146 do Excela. Trzeba tylko obramowanie dopasować i będzie git.
Edytowano
Dobra wersja finalna.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2011, 13:49:01 wysłana przez robert051 »

robert051

  • Gość
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Lipiec 2011, 15:07:54 »
Przepraszam że post pod postem ale załącznika skasować nie chce. Lepsza wersja w Excelu czy w Wordzie tego R146 ??

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Lipiec 2011, 15:31:23 »
to lepiej żeby ten plik był online(np w googlach) i tam w Excelu każdy może mieć podgląd na bieżąco co i jak
Trainz

robert051

  • Gość
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Lipiec 2011, 15:46:59 »
Tylko jest problem bo Dokumenty Googla nie łapią pionowego scalania. Więc albo będzie dokument dostępny on-line ale prawdziwego R146 nie będzie przypominać albo off-linie i wygląda jak R146.
Edytowano
Jest jedna wada tego R146 w wersji na Excela. Że przy zwiększaniu liczby tabel nie zachowywane są wymiary. Zresztą jakoś w Wordzie daję rade.
Problem zakładek rozwiązałem tak że mam jeden plik z dzienikiem ruchu w którym mam wszystkie kierunki.
Rozplanowałem to tak. Na dwóch pierwszych stronach Ślemień - Testowo Fabryczne. Następne dwie należą do  Testowa Zachód.
Można to jeszcze inaczej zrobić. Czyl Ślemień i Testowo Fabryczne jeden dziennik a Testowo Zachód drugi dziennik.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2011, 18:25:34 wysłana przez robert051 »

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Lipiec 2011, 21:09:34 »
Nie wiem, czy to nie jest regulowane przepisami, że szlaki danej linii kolejowej nr xxx mają być na tym samym R-146. Jeżeli tak, to Ślemień i TZ.
Dla wygody, jednak wolałbym Ślemień i TF :>

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Lipiec 2011, 22:19:39 »
Nie wiem, czy to nie jest regulowane przepisami, że szlaki danej linii kolejowej nr xxx mają być na tym samym R-146. Jeżeli tak, to Ślemień i TZ.
Dla wygody, jednak wolałbym Ślemień i TF :>

Dokładnie. Lepiej wcisnąć w jeden dziennik SL-TF. A do TZ osobny.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Lipiec 2011, 22:23:05 »
Kwestie związane z prowadzeniem dziennika ruchu na posterunku zapowiadawczym reguluje paragraf 36 przepisów Ir-1 (R-1). Ilość dzienników ruchu i przeznaczenie każdego z nich dla poszczególnych szlaków należy dla każdego posterunku zapowiadawczego, a w razie potrzeby i dla posterunku odstępowego, (bocznicowego) ustalić w regulaminie technicznym.
Jeśli zatem TW jest posterunkiem zapowiadawczym na linii Ślemień-TF (Wilamowice), to dla tej linii prowadzi się jeden dziennik R-146, w którym lewa strona będzie dla szlaku dwutorowego Ślemień-TW, a prawa dla szlaku jednotorowego TW-TF. Osobny dziennik R-146 będzie prowadzony dla linii TW-TZ (Zbyszki), gdzie zapisy dokonuje się najpierw na lewej stronie a następnie na prawej, odnoszących się do jednego jednotorowego szlaku TW-TZ.
Paweł Piotr

robert051

  • Gość
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Lipiec 2011, 22:42:53 »
Dobra tam te R146 to lepiej w Wordzie czy Excelu ??

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Lipiec 2011, 22:49:40 »
A co za różnica? Jak kto woli. Zresztą, po jakimś czasie używania dopiero będzie można wydać osąd.

robert051

  • Gość
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Lipiec 2011, 14:16:10 »
Tak ap ropo R146. To przy sprawnych urządzeniach blokad liniowych to w żadnym kierunku nie zapisujemy godziny przyjazdu i odjazdu pociągu z innej stacji. Tj. Ślemienia, Testowa Fabryczne i Testowa Zachód.
Dobrze mówię ??

Offline Daniel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Lipiec 2011, 14:34:18 »
Źle mówisz, zapisujemy wszystkie rubryki.  :)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Lipiec 2011, 14:37:08 »
Tak ap ropo R146. To przy sprawnych urządzeniach blokad liniowych to w żadnym kierunku nie zapisujemy godziny przyjazdu i odjazdu pociągu z innej stacji. Tj. Ślemienia, Testowa Fabryczne i Testowa Zachód.
Dobrze mówię ??

W stronę TF i TZ wpisujesz droga wolna oraz przyjechał i odjechał (na podstawie stanu bloków blokady). Do Śl wpisujesz tylko przyjechał jeżeli pociąg do nas dotarł i odjechał, czyli wyjechał do Ślemienia. W rubryce: powiadomiono dróżników przejazdowych o jeździe pociągu wpisujesz godziny nadania sygnału dzwonkowego (nie musimy defacto rozmawiać ze strażnicami tylko puszczamy im odpowiedni dzwonek centralką).
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

robert051

  • Gość
Odp: Savy i R146
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Lipiec 2011, 15:05:09 »
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się jak w ten druk wpisać tego godzinę powiadomienia dróżnika. Pełna 4 cyfrowa godzina powoduje że 2 wiersze uciekają na następną stronę.