Autor Wątek: Wjazdowy do Liskowa na S1, pociąg utknął na blokadzie.  (Przeczytany 24018 razy)

Offline macieksoft

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tychy
Wjazdowy do Liskowa na S1, pociąg utknął na blokadzie.
« dnia: 05 Listopad 2016, 16:29:29 »
Jak w temacie. Wyprawiłem pociąg z Testowa na Lisków, jednak Lisków nie przyjmuje go (wjazdowy na S1). Teraz muszę wyprawić kolejny i niestety nie da się bo szlak jest zajęty.
Nie wiem czy to miało znaczenie ale wcześniej wyprawiłem na Lisków pociąg na Sz. Jednak wprowadziłem zapowiadanie telefoniczne, a Lisków wpuścił tamten pociąg i powiadomił o przyjeździe. Potem (po odwołaniu zapowiadania) wyprawiłem normalnie (przez blokadę dając "zielone") pociąg który utknął na szlaku...

Co robić?
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2016, 16:39:33 wysłana przez macieksoft »

Offline ISEDR 1994

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Wjazdowy do Liskowa na S1, pociąg utknął na blokadzie.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2016, 20:47:47 »
A żądałeś pozwolenia na wyprawienie pociągu ?? Z racji że jest to linia jednotorowa to stosujesz TZP. Ciekawa sytuacja, być może wina programu ale zobaczymy. Zrób tak. Zamknij tor. Zamów ze ślemienia jakąś lokomotywy, będzie to popychacz. Wydaj mu rozkaz "S" do kilometra w którym znajduje się ten pociąg. Ściągnij go do siebie. Zasymuluj usterke blokady, a do liskowa zgłoś telefonogramem że dany pociąg został wyprawiony.

Niestety coś nie moge wgrać twojego pliku. Wyślij mi screnny telefonogramów oraz jak wygląda ta blokada. Zobaczymy co da się zrobić. Może uda mi wczytać twój plik

Offline ISEDR 1994

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Wjazdowy do Liskowa na S1, pociąg utknął na blokadzie.
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2016, 21:13:28 »
Udało mi się !!!!!!!!!!!! Zrób tak. Od razu zasymuluj usterke blokady liniowej typu C. Będzie to trwało około 70 min. Pociąg cały czas będzie stał pod semaforem wjazdowym Liskowa ale to nic. Natychmiast jak usuną usterkę, to Lisków poda wjazd i odda blok końcowy i ruch już będzie normalnie przebiegał.