Autor Wątek: Drezyna, pociąg sieciowy i wykolejenie.  (Przeczytany 21377 razy)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Drezyna, pociąg sieciowy i wykolejenie.
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Listopad 2011, 08:58:12 »
Przerażają mnie takie pytania   :o

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Drezyna, pociąg sieciowy i wykolejenie.
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Listopad 2011, 18:55:53 »
Przerażają mnie takie pytania   :o

Odbiegając od tematu byłem na DTK w Rzeszowie i na nastawni 2 chłopaków ok 26-27 lat zadawali pytania: jak działa radio stop, jaki ma zasięg, czy to prawda, że można zmienić sygnał na SBL-ce kładąc łańcuch itp... Z ich rozmowy wynikało, jakby lubili zakłócać ruch pociągów :D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline matek123

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Drezyna, pociąg sieciowy i wykolejenie.
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Listopad 2011, 19:53:34 »
Jakiś czas temu był proces trzech osób, którzy zbudowali urządzenie i nadawali sygnały radio-stopów. :D
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2011, 20:04:37 wysłana przez matek123 »

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Drezyna, pociąg sieciowy i wykolejenie.
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Listopad 2011, 20:59:53 »
Jakiś czas temu był proces trzech osób, którzy zbudowali urządzenie i nadawali sygnały radio-stopów. :D

Z tego co mi wiadomo, to nic tutaj nie trzeba budować. Wystarczy...albo lepiej nie ;)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Drezyna, pociąg sieciowy i wykolejenie.
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Listopad 2011, 22:21:19 »
Niektóre radia ogólnodostępne posiadają kilkadziesiąt kombinacji różnych kodów i czasem można tam znaleźć kod odpowiadający radiostopowi :P
Sz na Tm

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Drezyna, pociąg sieciowy i wykolejenie.
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Listopad 2011, 09:49:19 »
System RadioStop powstał w czasach, kiedy jedynymi radiotelefonami na rynku były Radmory, które do programowania kanałów używały rezonatorów kwarcowych. Te natomiast były bardzo rygorystycznie pilnowane i nikt nieupoważniony do nich dostępu nie miał i nie mógł sobie ich po prostu kupić. Od czasów przemian ustrojowych wszystko się pozmieniało. Na rynek weszły ogólnodostępne radiotelefony z syntezą, nie potrzebujące rezonatorów kwarcowych do działania, ponadto praktycznie każdy mógł (kwestię legalności posiadania i użytkowania pomijam) sobie je kupić. Stąd system mimo, iż nadal jest sprawny - jest już przestarzały, ponieważ zabezpieczenie kanałów kolejowych zwyczajnie już nie istnieje. Ale jeszcze kilka lat i powszechnie wejdzie GSM-R, nad którym nieco się trzeba wysilić, żeby go złamać.