Forum Główne > Ruch kolejowy

telefoniczne zapowiadanie a nastawniczy

(1/2) > >>

maria1:
Czy dyzurny wprowadza telefoniczne zapowiadanie pociagow z powodu usterki licznika osi? Czy nastawniczy powinien zapisac telef. zapowiadanie w R142 jezeli pociagi beda przejezdzac przez jego okreg nastawczy ale nastawniczy nie obsluguje po tym torze blokady liniowej tylko uklada zwrotnice w odpowiednie polozenie?

jageer:

--- Cytat: maria1 w 24 Luty 2017, 20:19:29 ---Czy dyzurny wprowadza telefoniczne zapowiadanie pociagow z powodu usterki licznika osi? Czy nastawniczy powinien zapisac telef. zapowiadanie w R142 jezeli pociagi beda przejezdzac przez jego okreg nastawczy ale nastawniczy nie obsluguje po tym torze blokady liniowej tylko uklada zwrotnice w odpowiednie polozenie?

--- Koniec cytatu ---

Licznika osi od blokady liniowej, czy jak?
Jeżeli tak, no to trzeba wprowadzić TZP (zakładam, że blokada nie jest podstawą prowadzenia ruchu). A z wykonawczą? Jeżeli działa stacyjna, to normalnie blokami się działa...
Chociaż, z Twojego opisu wynika, że nastawniczy w tym przypadku stwierdza koniec.

centarail:
...jeśli wyjazd od wykonawczej na szlak to na semafor nie pojedzie więc dodatkowo stacyjne + obsługa blokady stacyjnej (chyba).

jageer:
Jeżeli na szlaku jest TZP, no to i tak nastawniczy musi zadzwonić do dyżurnego, który powiadamia "kolejnego" o odjeździe.
Ale, raczej w R142 tego nie powinien odpisać, bo to dotyczy szlaku nie stacji.

Blokada stacyjna powinna iść, ale semafor się nie postawi.

santiago:
Paragraf 48 ust. 12 instrukcji Ir-1.
Nastawniczy musi wiedzieć o TZP i musi to odpisać. Przecież gdy blokada liniowa nie jest podstawą prowadzenia ruchu to zanim zostanie wyprawiony kolejny pociąg, musi odnotować w uwagach godzinę przyjazdu poprzedniego, godzinę podaną przez dyżurnego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej