Autor Wątek: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?  (Przeczytany 31468 razy)

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« dnia: 26 Lipiec 2011, 23:26:58 »
Czy wie ktoś może z pewnych źródeł czy rozmowy telefoniczne prowadzone za pomocą łącz stacyjnych są nagrywane?

Nie chodzi mi o radiotelefony, bo radiołączność pociągowa  jest rejestrowana - to wiadomo. Pytam o łączność przewodową.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2011, 05:32:39 »
Czy wie ktoś może z pewnych źródeł czy rozmowy telefoniczne prowadzone za pomocą łącz stacyjnych są nagrywane?

Nie chodzi mi o radiotelefony, bo radiołączność pociągowa  jest rejestrowana - to wiadomo.
To nie tak do konca - nie na wszystkich liniach/stacjach masz rejestratory.
Cytuj
Pytam o łączność przewodową.
U nas sa nagrywane rozmowy z IDDE przez Seltona oraz rozmowy z dyspozytorem zakładowym przez zwykly telefon bazowy. I nic wiecej :)

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2011, 10:12:04 »
To nie tak do konca - nie na wszystkich liniach/stacjach masz rejestratory.
Są na niektórych, ale generalnie tak umieszczają, żeby zasięg radiotelefonu z rejestratorem obejmował daną część linii a od następnej części kolejny radiotelefon z rejestratorem. Czyli TEORETYCZNIE cały zasięg linii jest rejestrowany.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2011, 11:53:21 wysłana przez djuzi »

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipiec 2011, 14:10:03 »
To nie tak do konca - nie na wszystkich liniach/stacjach masz rejestratory.
Są na niektórych, ale generalnie tak umieszczają, żeby zasięg radiotelefonu z rejestratorem obejmował daną część linii a od następnej części kolejny radiotelefon z rejestratorem. Czyli TEORETYCZNIE cały zasięg linii jest rejestrowany.
A praktycznie ja nie mam lacznosci z pociagiem ktory mija u mnie tarcze ostrzegawcze a slysze dobrze rozmowy dyzurnych z maszynistami 100km dalej :P

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec 2011, 17:03:24 »
Od jakiegoś czasu instalowane są nowe elektroniczne systemy łączności zapowiadawczej z centralkami komputerowymi, i jest tam rejestracja prowadzonych rozmów (dostęp do nagrań ma także dyżurny ruchu z centralki komputerowej). O ile mi wiadomo gdzieniegdzie były także rejestratory rozmów na zwykłych łączach.

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec 2011, 10:06:02 »
Tak mateu, znam to :) Magia, fizyka lub TK Telekom - do wyboru ;p

Dzięki Paweł :)

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Październik 2013, 21:02:24 »
Tylko teraz po tej dużej katastrofie jest plan i wdrażany już że wszystkie linie magistralne i pierwszorzędne muszą mieć rejestratory nie tylko radia ale i łączności przewodowej czyli centralki. Zrobione jest tak że co 2 stacja będzie posiadać, bądź posiada już rejestrator który nagrywa i raz na 3 msc ma być przeprowadzona kontrola z odsłuchu oraz sporządony stenogram rozmów. Starej gwardii ciężko się przyzwyczaić do mówienia formułkami, a przy dość dużym natłoku zdarzają się różne kwiatki :)
I że to ma niby powodować bezpieczeństwo? Właśnie wprowadza tylko większy zamęt oraz rozkojarzenia.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Październik 2013, 23:51:51 »
Nie ma co sie tak stresowac dla tych 20zl co Ci moga zabrac ;)

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Październik 2013, 18:04:56 »
Po 1. Mi to wisi czy odsłuchują bo żeby mnie usłyszeć trzeba słuchać o dość dziwnych porach
Po 2. Odsłuch robią 30 min i zapewne będą robić te 30 min przed ich przyjściem bo wątpie aby robili odsłuch od 2 nad ranem
Po 3. Trzeba czasem pozdrawiać odsłuchujących i zrobić z tego mini koncert życzeń. Ciekawe jakie są ich wtedy miny kiedy nagrane jest np.:
-  "Ciekawe czy (tu pada imię naczelnika) potrafi wymyśleć coś jeszcze głupiego niż teraz co mamy
- Nie wiem a czemu się pytasz
- Bo chyba większej głupoty nie da się wymyśleć niż to co mamy
- Echh cały (imię naczelnika). Chodź go pozdrowimy
- Pozdrawiamy naszego miłościwiej panującego naczelnika sekcji .... działającej w IZ .... pana/nią  ....... ...... . A pozdrawiają Pana/nią dyżurni ruchu stacji ..... i stacji .....
- Myślisz że to się nagrało?
- H.. wie zobaczymy najwyżej procenty dostaniemy
- Ale jesteśmy poj.....ni
- No, przynajmniej śmiesznie jest"
Tekst jest tylko wytworem wyobraźni autora. Wszelkie podobieństwa do osób i miejsc są całkowicie przypadkowe.

Po 4. 20 zł? Mateu pisz gdzie bo u mnie progi cenowe zaczynają się od 50% w wzwyż. A to już o wiele więcej niż 20zł
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2013, 18:06:45 wysłana przez Droznik »
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Październik 2013, 19:24:03 »
I że to ma niby powodować bezpieczeństwo? Właśnie wprowadza tylko większy zamęt oraz rozkojarzenia.

Ostatecznie zawsze można zapowiadać na bazowym  ;)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Październik 2013, 20:49:28 »
Fakt faktem.

Jeżeli władza będzie chciała upierdzielić za coś, to zrobi to bez mrugnięcia okiem. A to za zapisy w dziennikach (brak kropki, przecinka, źle wpisany telefonogram itp...). A to za odzywki po radio. A to za nagranie z centralki. I za multum innych pierdół.

Ja za to uważam, że jest to nie po to, żeby trzymać dyżurnego na "smyczy". Tylko po to, żeby móc się obronić w konfliktowych sytuacjach. Bo osobiście już nie raz przechodziłem posądzanie przez przewoźników za różne cuda i za każdym razem nagrania pokazywały, że akurat to nie ja zawiniłem. I nie mówię tutaj o wypadkach, czy poważniejszych incydentach.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Październik 2013, 21:04:12 »
Owszem zgadzam się radio naturalnie można nagrywać, zresztą zawsze sporo osób słyszy nas jak rozmawiamy z maszynistami, drogowcami itp, ale upie.. za to że nie było zapytania o wolną wg Ir1? Treść ma być konkretna i jasna typu:
83109
wolna
48.
Krótko jasno i na temat czas niecałe 5 sekund a teraz weź całą formułkę jeszcze wtedy kiedy masz ostre krzyżowanie to prawie minuta, ale bezpieczeństwo jest ważne, czy tylko to jest pomocne? Czy trzeba to nagrać, odsłuchać i upier...?? Odpowiedzcie sobie sami :)
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Październik 2013, 21:45:13 »
A mogłoby wyglądać tak:

- Dla 83109?
- Wolna o 48.

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Październik 2013, 21:51:30 »
Krótko jasno i na temat czas niecałe 5 sekund a teraz weź całą formułkę jeszcze wtedy kiedy masz ostre krzyżowanie to prawie minuta, ale bezpieczeństwo jest ważne, czy tylko to jest pomocne? Czy trzeba to nagrać, odsłuchać i upier...?? Odpowiedzcie sobie sami :)

No to najpierw świecisz, a potem przepisowa formułka łącznie z telefonogramem "Koniec"  ;)

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Październik 2013, 14:57:42 »
Maku 48 to minuta odejścia a nie czas dania wolnej

Andrev a jeśli podam, zadzwonię, zacznę formułką i powie stój? To co biegiem do urządzeń wygaś sema, i na radiu tłumacz się?
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.