Autor Wątek: Lisków Miasto nie bierze  (Przeczytany 17307 razy)

Offline dariuszz94

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Lisków Miasto nie bierze
« dnia: 10 Marzec 2017, 21:33:58 »
Witam.
Po rozwiązaniu problemu z Posterunkiem nr 3 grałem sobie dalej. Niestety w pewnym momencie się okazało, że wysłany przeze mnie pociąg 7793 przez długi czas stoi pod semaforem wjazdowym do Miasta, przez co nie mogę wpuścić na przystanek Lisków Rynek jadącego za nim osobowego 89951.
Tu pytanie, czy zrobiłem coś nieprawidłowo, że Miasto nie bierze 7793, czy może jest to jakiś błąd w programie? Próbowałem luzaka wysłać jeszcze raz wznawiając grę od 20:15, jednak sytuacja się powtórzyła - lok stoi pod wjazdowym do Miasta.
Pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/0B620oImsB43BY05WQUxpdk9JQkk/view?usp=sharing przesyłam automatycznego sav'a z 20:45, kiedy to 7793 dalej czeka na wjazd, a za nim w kolejce osobowy przed Rynkiem. Niestety forum nie łyka pliku wobec czego umieściłem go na dysku Google.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Darek.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków Miasto nie bierze
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2017, 08:50:56 »
Nie zapytałeś miasta, czy droga wolna dla tego loka - nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie dla programu, bo właściwie nigdy tak nie wysyłałem składu, bez info zwrotnego. Proponuję dać mu rozkaz na ominięcie S1 i zobacz czy miasto zgłosi jego przybycie. Jeśli to lok nie planowany, nie ujęty w rozkładzie, to musisz wpierw poprosić o zgodę na wyprawienie, a nie ot tak puścić i niech się dzieje co chce - mechanior se poradzi :D Poczytaj trochę instrukcję do programu.
Edit: Pograłem chwilę. 7793 na rozkaz przez S1, potem zgłoszenie o zatrzymaniu 7793 i następny wysłany po pozwoleniu. Może ktoś inny inaczej to rozwiąże? :)
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2017, 13:06:47 wysłana przez melis »

Offline dariuszz94

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Lisków Miasto nie bierze
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2017, 15:30:38 »
Tyle, że o pozwolenie się pytałem:
Cytuj
Rozmowa z: Lisków Miasto

[20:12] LM: Lisków Miasto, Kalinowska.
[20:12] Ls: Lisków, Żaruk.
[20:12] Ls: Czy droga dla pociągu 7793 luzem na bocznicę SPEDPOL jest wolna?
[20:13] LM: Dla pociągu 7793 luzem na bocznicę SPEDPOL droga jest wolna.
[20:13] Ls: Powtarzam: Dla pociągu 7793 luzem na bocznicę SPEDPOL droga jest wolna.
[20:13] Ls: Koniec.
[20:13] LM: Koniec.
[20:13] Ls: Koniec.

Stąd moje zdziwienie, że pociąg nie wjechał do Miasta. Chyba, że określenie "luzem na bocznicę SPEDPOL" zostało odebrane przez Miasto, że lok nie jedzie do nich, tylko do SPEDPOLU  ???
W każdym razie dziękuję za odpowiedź, spróbuję zrobić tak jak napisałeś  ;)
Pozdrawiam,
Darek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Lisków Miasto nie bierze
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2017, 15:50:20 »
Skoro go zapowiadasz na bocznicę (jazda na bocznicę i z powrotem) to nie dziwne że druga stacja go nie przyjmuje.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków Miasto nie bierze
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2017, 19:11:40 »
Bo w takim wypadku, skład powinien być na Rynku zatrzymany i skierowany na bocznicę ;) Nie widziałem w radiotelegramach, info o tym pociągu, więc sorki. Zrób tak jak pisałem i, wszystko wróci do normy. Ewentualnie, można spróbować zgłosić przyjazd/zatrzymanie 7793 i ponownie poprosić o wolną dla niego. Wtedy może dostanie wjazd?

Offline dariuszz94

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Lisków Miasto nie bierze
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2017, 23:13:05 »
Zrób tak jak pisałem i, wszystko wróci do normy.
Zrobiłem, podziałało. Jeszcze raz dziękuję. No i na przyszłość wiem, żeby pytać tylko o "7793 luzem", bez tej bocznicy.

Próbowałem zrobić tak, że zadzwoniłem do Miasta, przekazałem że pociąg zatrzymany i zapytałem jeszcze raz, ale o "7793 luzem", na co dostałem odpowiedź o "7793 luzem na bocznicę SPEDPOL" i lokomotywa dalej stała pod wjazdem.