Autor Wątek: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów  (Przeczytany 15315 razy)

robert051

  • Gość
Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« dnia: 01 Marzec 2011, 22:10:36 »
Mam pytanie jak się wypełnia rozkaz pisemny doręczając go do pociągu który prowadzi 2 maszynistów w oddzielnych lokomotywach?? Nr rozkazu jest łamany na 3 ?? Chodzi mi o rozkaz dyktowany za pomocą radio telefonu. Egzemplarzy to powinny być razem 3 (jeden dla dyżurnego + po 1 na lokomotywę) ??

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
    • http://uetam.pl
  • GG: 3435358
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2011, 22:40:56 »
Ir1 &57 pkt. 12
Cytuj
12.  W razie podwójnej trakcji maszynistę drugiej czynnej lokomotywy o treści rozkazu pisemnego powinien powiadomić ustnie pracownik doręczający rozkaz pisemny maszyniście pierwszej lokomotywy.
I chyba tyle na ten temat ;) Ostrzeżenia generalnie interesuja tylko maszyniste lokomotywy prowadzacej bo to on reguluje predkosc pociagu.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2011, 22:46:14 wysłana przez mateu »

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2011, 12:51:28 »
(...) Nr rozkazu jest łamany na 3 ?? Chodzi mi o rozkaz dyktowany za pomocą radio telefonu. (...)

Dodam, że numer rozkazu jest zawsze łamany raz, na numer tego "po drugiej stronie", w myśl zasady "moje na wierzchu" :)
Co do ilości egzemplarzy, tak jak napisał Mateu.
Z ciekawostek, w trakcji podwójnej prędkość reguluje maszynista pierwszej lokomotywy, ale za dotrzymanie czasu jazdy odpowiadają obaj maszyniści :( W trakcji wielokrotnej ten drugi (zapewne pomocnik maszynisty) będzie niewinny ;)
Pozdrawiam
Arkady

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2011, 19:09:02 »
Coś za cicho na tym forum.
Arkady_1, od kiedy pomocnikowi maszynisty wolno samemu prowadzić pojazd trakcyjny. Dz.U. 2011 nr 66 poz. 347, Dz.U. 2011 nr 66 poz. 346.
Warto by się z tymi ustawami zapoznać, jak się chce i jednocześnie jest maszynistą.
Wracając do tematu rozkazów - jak będzie jak druga lokomotywa będzie na końcu pociągu????
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2011, 19:16:22 wysłana przez mirekbrnosim »

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
    • http://uetam.pl
  • GG: 3435358
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:33:39 »
Wracając do tematu rozkazów - jak będzie jak druga lokomotywa będzie na końcu pociągu????
Tak samo. Rozkaz sie wydaje maszyniscie w lokomotywie ktora jedzie jako pierwsza.

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2011, 01:06:32 »
Jak masz dostęp do R1 to przeczytaj §57-od ust.10 tam jest generalnie wszystko opisane no i jest wyjątek. Zaczyna się od słów "Rozkaz pisemny nakazujący nieprzewidziane popychanie pociągów, zatrzymanie lub zmniejszenie prędkości jazdy powinien otrzymać również maszynista popychacza za pokwitowaniem na egzemplarzu doręczającego.
http://www.plk-sa.pl/o-spolce/akty-prawne-i-przepisy/instrukcje-pkp-polskie-linie-kolejowe-sa/instrukcje-z-mozliwoscia-wydruku/
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2011, 01:09:25 wysłana przez mirekbrnosim »

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2011, 12:09:20 »
Arkady_1, od kiedy pomocnikowi maszynisty wolno samemu prowadzić pojazd trakcyjny.
Gdzieś twierdziłem, że "na co dzień" wolno mu samemu prowadzić pojazd trakcyjny?
Poza tym, szukając wyjątków, wolno mu - w celu oczywistego uniknięcia katastrofy.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2011, 12:12:55 wysłana przez Arkady_1 »
Pozdrawiam
Arkady

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
    • http://uetam.pl
  • GG: 3435358
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2011, 12:41:53 »
Jak masz dostęp do R1 to przeczytaj §57-od ust.10 tam jest generalnie wszystko opisane no i jest wyjątek. Zaczyna się od słów "Rozkaz pisemny nakazujący nieprzewidziane popychanie pociągów, zatrzymanie lub zmniejszenie prędkości jazdy powinien otrzymać również maszynista popychacza za pokwitowaniem na egzemplarzu doręczającego.
http://www.plk-sa.pl/o-spolce/akty-prawne-i-przepisy/instrukcje-pkp-polskie-linie-kolejowe-sa/instrukcje-z-mozliwoscia-wydruku/
Ale dlaczego zmieniasz temat tak aby pasował do Twoich odpowiedzi? Najpierw mowisz o rozkazie O a pozniej zmieniasz temat na rozkaz pisemny S dla popychacza? To oczywiste, ze na nieprzewidziane popychanie powinno sie wydac rozkaz S i tak samo oczywista rzecza jest to, ze sie go nigdy nie wydaje bo po prostu w 99% przypadkow nie ma na to czasu.
PS. Instrukcja R1 nie obowiazuje juz od paru lat wiec jezeli zamierzasz nas tutaj pouczac to chociaz rob to prawidlowo ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2011, 12:45:44 wysłana przez mateu »

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj 2011, 12:47:38 »
Masz racje Ir-1, ale w temacie jest mowa o wydaniu rozkazu dla dwóch maszynistów, nie ma mowy jaki to rozkaz. Nie pouczam tylko pokazuje jakieś warianty z Ir-1. Ten zapis generalnie jest dziwny dla mnie. Od pouczania jest instruktor, pod którego podlegasz.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2011, 12:56:55 wysłana przez mirekbrnosim »

Offline stanislaw57

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopad 2012, 08:12:47 »
Może trochę odbiegnę od zasadniczego zagadnienia, ale chodzi mi, kto powinien potwierdzić przyjęcie rozkazu pisemnego dyktowanego na biegu w przypadku jazdy w dwuosobowej obsadzie i rozkaz ten przyjmuje z polecenia maszynisty pomocnik (może też mieć uprawnienia maszynisty) albo kierownik pociągu wezwany do jazdy w kabinie maszynisty? Czy ma być to nazwisko przyjmującego i maszynisty w pozycji przewidzianej dla maszynisty?

Offline jageer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1301
  • Specjalista ds. prowadzenia ruchu.
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopad 2012, 10:22:37 »
Taki sam przypadek, gdy nastawniczy daje rozkaz do ręki, wpisuje swoje nazwisko z polecenia dyżurnego.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
    • Trainz
  • GG: 9311740
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Nr rozkazu przy jeździe na 2 maszynistów
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopad 2012, 19:58:41 »
dokładnie.
rozkaz podpisuje ten kto odbiera.
Trainz