Autor Wątek: Mały problem  (Przeczytany 19072 razy)

Offline Mechanik BP

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wielkopolska
Mały problem
« dnia: 05 Lipiec 2017, 22:55:34 »
Witam mam oto taki problem:
Nie mogę zwolnić blokady z Wilamowic
na pods Tęcza semafor ma sygnał Stój
i niedzziała kilka semaforów M, K
wysłałem pociąg jeszcze przed 8101 i nadal blokada z Wilamowic nie została ściągnięta

Oto kilka screenów i zapis symulacji


Offline Tomiexpress

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdynia
Odp: Mały problem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec 2017, 10:10:41 »
wrzuć autosave`a z przed problemu, z tego co już zauważyłem na szybko, pytałeś wilamowice o wolną a nie dawałeś odejść

Offline Mechanik BP

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wielkopolska
Odp: Mały problem
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lipiec 2017, 12:14:53 »
autozapisy

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Mały problem
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipiec 2017, 13:41:30 »
Namieszałeś strasznie. Wpierw zapytałeś o wolną dla 753017 po właściwym o 11:25, później dla tego samego poc. wziąłeś wolną na lewy o 11:57, ale puściłeś go na prawy.
O 12:15 Te zgłaszała, że nie może wyprawić poc. 753017.
I problem dot. poc. 753017, który dostał przyjęty do Wilamowic na tor 3 (zadysponowanie wjazdu o 12:22 prze Wi), wjechał do Wi o 12:26, i o tej godz. Wi zwolniły blokadę, ale z jakiegoś powodu w debugowaniu pozostał na szlaku Lisków Gł. - Tęcza. Dziwne bo Wi przyjęły po nim na tor 3 84105 i zwolniły blokadę po nim o 12:40.
 Po za tym na torz nr 2 szlaków od Wi przez Te, do Liskowa Gł. trzeba wprowadzić telefoniczne z podaniem godz. przyjścia ostatniego poc., bowiem blokada nie zwolniona i kolejka do wyprawienia z Wi.
  Tak namieszałeś, że teraz tego problemu sam nie rozwiążesz, więc proponuję uruchomić symulację od godz. np. 10:30 kiedy jeszcze chyba było w porządku z ruchem.

Offline Mechanik BP

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wielkopolska
Odp: Mały problem
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipiec 2017, 14:33:45 »
Dziękuję
tak też myślałem że to ja coś tam narobiłem ale otworzyłem symulację właśnie jak wszystko jeszcze działało i jest ok.
Mam jeszcze jedno pytanko
jak można zwolnić blokadę z Liskowa do Borek zakładając że pociąg został anulowany?

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Mały problem
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lipiec 2017, 14:43:45 »
Wprowadzić telefoniczne zapowiadanie pociągów po odpowiednim torze. Następny poc. wyjedzie na Sz lub R305 i po przejeździe, Borek odda blokadę. Przepuścić jeszcze jeden i, przy prawidłowo działającej blokadzie, odwołać telefoniczne.

Offline Mechanik BP

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wielkopolska
Odp: Mały problem
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lipiec 2017, 14:58:29 »
Dzięki

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Mały problem
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipiec 2017, 17:07:21 »
W tym przypadku anulowania pociągu nie wprowadzamy telefonu dla pociągu tego samego kierunku co anulowany. Jesli z przeciwnego kierunku to wtedy tak.
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.