Autor Wątek: Jak podać sygnał Ms2?  (Przeczytany 57650 razy)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Sierpień 2011, 21:37:07 »
Przy wjeździe pociągu blokowanego na Sz używasz dko (podciągasz przycisk w tym wypadku dKoR). Musisz to zrobić przed wjazdem pociągu.
Sz na Tm

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Sierpień 2011, 22:06:20 »
Jak dzwonię do kogoś to jak mogę nadać np. "co z pociągiem ..." albo "jaki tor"?

Nie ma takiej możliwości.

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Sierpień 2011, 22:32:58 »
Dzięki Wam za pomoc,zaraz napiszę czy mi dobrze poszło bo na razie połowę pociągów puszczam na Sz bo symki coś nie działają,a usterek brak.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Sierpień 2011, 23:07:55 »
Wstaw aktualny plik .sav to zobaczym co jest nie tak.
Sz na Tm

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Sierpień 2011, 23:15:53 »
Właśnie akurat sobie zapomniałem,że robiłem manewr i przejazd był cały czas zamknięty,dlatego mogłem tylko Sz podawać  :P ale jak będę miał z czymś problem to wstawię mój save - dzięki :) z jednym pociągiem miałem problem,łączenia,rozłączania składów i nie wiem czy dobrze to porobiłem ;p pociąg 63104 łączony ze składem ze Zbyszek.

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Wrzesień 2011, 17:45:39 »
Przepraszam,że Was tak męczę,ale spać przez to nie mogę  ;D Jak napisać stacji Ślemień,że pociąg ... odjechał? Bo mogę tylko wysłać wiadomość,że pociąg ... odjedzie o godz.  ... .Ślemień nie pyta mi się,czy droga dla pociągu ... jest wolna,tylko wysyła,że pociąg ... odjechał.A ja wysyłam Ślemieniowi zapytanie czy droga dla pociągu ... jest wolna.Czy w takim razie dla ruchu pociągów na szlaku dwutorowym nie trzeba się pytać czy dla pociągu nr ... jest wolna?

rustsaltz

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Wrzesień 2011, 18:13:21 »
wklepujesz numer i dajesz "odjazd". Sbl jest podstawą prowadzenia ruchu, w związku z tym nie musisz pytać o zgodę (o ile urządzenia są sprawne, nie wyprawiasz pociągu do kilometra i z powrotem, po torze lewym, nie brakuje plomb w wymaganych miejscach itd., Ir-1 w paragrafie 29 mówi o prowadzeniu ruchu przy wykorzystaniu sbl, możesz sobie poczytać :-) )

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Wrzesień 2011, 18:14:20 »
Dzięki.Poczytam :)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Wrzesień 2011, 18:56:31 »
Generalnie przy 2 torach jeden jest "twój" czyli, ten po którym ty wyprawiasz od siebie, dzwonisz i podajesz tylko nr pociągu, który odjedzie. I nieważne, czy to jest SBL, półsamoczynna. Oczywiście nie dotyczy TZP (telefoniczne zapowiadanie ciapągów). Oczywiście piszę, gdy urządzenia działają sprawnie i prowadzimy ruch po torze właściwym.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Wrzesień 2011, 19:03:15 »
Jeżeli chodzi o telefonogram "Pociąg ... odjechał" - skasuj pole z godziną. W tym wypadku jest zbędna, ponieważ przy SBL w dzienniku ruchu nie notuje się godzin odjazdu z sąsiedniego posterunku/przyjazdu do sąsiedniego posterunku i jest to jedynie informacja o numerze pociągu (chyba że ruch prowadzony jest na TZP w odstępie posterunków zapowiadawczych).

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Wrzesień 2011, 20:30:32 »
Dzięki Wam dobrzy ludzie za informacje :) jeszcze szukam sobie instrukcji do symka,bo chciałbym sobie przetestować zamknięcie toru nr 1 w kierunku Ślemienia,aby ruch był tylko po torze nr 2.Chciałbym zamówić jakiś sieciowy na ten zamknięty tor 1,że niby coś tam robią ;] Muszę się dowiedzieć co w jakim momencie naciskać,jakie rozkazy dyktować,czy w ogóle trzeba je dyktować,z jaką prędkością muszą jeździć pociągi po tym torze nr 2.Nie będę mógł spać jak tego nie zrobię :D

rustsaltz

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Wrzesień 2011, 21:14:02 »
Polecam dokładne zapoznanie się z Ir-1 ;)

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Wrzesień 2011, 21:38:25 »
Właśnie ojciec mi dał ir-1,myślę,że jest tam gdzieś napisane co trzeba wcisnąć na pulpicie,aby zamknąć tor,a na drugim ustawiać kierunki itp ;p trzeba dyktować jakiś rozkaz jak wypuszczam jakiś pociąg po torze niewłaściwym? W tym przypadku zamknę tor 1,wpuszczę tam sieciowy,a jazda do i ze Ślemienia będzie po dwójce,więc będę musiał dyktować jakiś rozkaż? Czy nie ma potrzeby?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Wrzesień 2011, 23:01:29 »
Nie znajdziesz w Ir-1 opisu obsługi pulpitu, natomiast zakres stosowania rozkazów pisemnych i zasady prowadzenia ruchu jednotorowego dwukierunkowego owszem. Opis obsługi pulpitu (jak i innych rzeczy) zawarty jest w dokumentacji dołączonej do symulatora, jest tam także o zmianie kierunku ruchu SBL.

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Wrzesień 2011, 23:51:06 »
Dzięki.Te pliki pomocy czytałem całe :) Tylko nie znalazłem tam co nacisnąć,aby całkowicie zamknąć tor 2 i żeby Ślemień o tym wiedział,że wprowadza się ruch jednotorowy dwukierunkowy,żeby pytać się "czy droga dla poc nr... jest wolna?" tak jak jest z pozostałymi stacjami :)
EDIT: znalazłem  ;) w łączności jest wstrzymanie wyprawiania i można wybrać tor 1.To znaczy,że tor jest już zamknięty? Czy musi się świecić strzałka kierunku na czerwono w SBL typu Eac?
Paweł zablokowałeś ode mnie PW  a chciałem się spytać,czy na prawdę masz tylko 22 lata i skąd taka wiedza w takim wieku? Szacunek.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2011, 14:47:37 wysłana przez czako »