Autor Wątek: Jak podać sygnał Ms2?  (Przeczytany 57651 razy)

rustsaltz

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Wrzesień 2011, 16:12:11 »
A w E18 jest obsługa pulpitu? (nie chce mi się czytać ;-) )

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Wrzesień 2011, 18:02:24 »
EDIT: znalazłem  ;) w łączności jest wstrzymanie wyprawiania i można wybrać tor 1.To znaczy,że tor jest już zamknięty? Czy musi się świecić strzałka kierunku na czerwono w SBL typu Eac?

Wstrzymanie wyprawiania to inna sprawa, tego się używa gdy nie możesz przyjąć w danej chwili więcej pociągów (np. brakuje torów na stacji). Żeby zamknąć tor, użyj w łączności telefonicznej przycisku... "Zamknij". Możesz pomocniczo "zastopować" blokadę włączoną w kierunku Ślemienia przyciskiem STOP, ale nie ma to wpływu na działanie blokady po drugiej stronie - jest to po prostu zamknięcie przebiegów na dany tor (odwołanie - przycisk Wbl).

Paweł zablokowałeś ode mnie PW  a chciałem się spytać,czy na prawdę masz tylko 22 lata i skąd taka wiedza w takim wieku? Szacunek.

Nic nie zablokowałem, coś musi być nie tak z forum. Mam 22 lata, tematem USRK interesuję się od około 5 lat, kolejarzy w rodzinie nie mam. Wiedza głównie z książek i innych opracowań, podparta sporadycznymi "wycieczkami" na nastawnie.

Edit: rzeczywiście miałem wyłączone odbieranie PW od wszystkich użytkowników, nie wiem od kiedy i jakim cudem... Teraz powinno być OK.

A w E18 jest obsługa pulpitu? (nie chce mi się czytać ;-) )

Jest.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2011, 18:12:39 wysłana przez Paweł »

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Wrzesień 2011, 18:40:03 »
Dzięki Paweł za informacje.Ja mam ojca maszynistę,ojca mojego szwagra na emeryturze,który był dyżurnym ruchu i właśnie się do niego wybiorę z tym symkiem,żeby mi wszystko wytłumaczył co i jak   8)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Wrzesień 2011, 20:12:06 »
Mam 22 lata,

Gównarzeria kolejowa :P

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Wrzesień 2011, 21:13:06 »

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Wrzesień 2011, 21:58:49 »
Hehe  :) Kurde,zrobiłem sobie symulacje defektu pociągu i stało się - zdefektował mi poc. 66021 ze Ślemienia do Wilamowic i pytanko co z nim zrobić?  :o Jak na razie zamówiłem,żeby mi przysłali z zachodu sieciówkę ;p zamknąłem tor 1 i jeżeli mam tam wpuścić sieciówkę to na jakim rozkazie? :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Wrzesień 2011, 23:14:06 »
Ale sieciówka to raczej do sieci trakcyjnej, a nie do zdefektowanej jednostki ;)

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Wrzesień 2011, 01:27:36 »
No taaak,byle co,byleby zwolnić ten tor i za pierona nie wiem do jakiej stacji go wysłać jak już go podczepię,ale najpierw muszę wyprawić tą sieciówkę,jaki rozkaz napisać,jak napisać ten rozkaz,zielonego sieciówce nie mogę podać,więc tylko na "Sz",jak nazwać skład i czy ma wrócić do Ślemienia czy do mnie,a jak do mnie to co zrobić z tym zdefektowanym ciopongiem jak będzie sobie u mnie już stał bo muszę tą sieciówkę zwrócić zachodowi.Zwariuję!!  ;D  Ależ to skomplikowane,idę się powiesić.  :o :o

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Wrzesień 2011, 06:43:00 »
Kombinuj. Są conajmniej 3 sposoby zeby to zrobić :D

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Wrzesień 2011, 13:59:24 »
Hehe  :) Kurde,zrobiłem sobie symulacje defektu pociągu i stało się - zdefektował mi poc. 66021 ze Ślemienia do Wilamowic i pytanko co z nim zrobić?  :o Jak na razie zamówiłem,żeby mi przysłali z zachodu sieciówkę ;p zamknąłem tor 1 i jeżeli mam tam wpuścić sieciówkę to na jakim rozkazie? :)

Najlepiej "urwać" pierwszą lepszą lokomotywę od towarowego i ją puścić na szlak celem ściągnięcia zdefektowanego...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Wrzesień 2011, 15:27:05 »
Racja   ;D a co zrobić jak ją już przywlekę? Nadać jej ten sam numer i puścić do Wilanowic? No bo w gruncie rzeczy nie wiadomo co siadło w tym pociągu,chyba,że gdzieś pisze :)

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Wrzesień 2011, 19:37:50 »
Hehe  :) Kurde,zrobiłem sobie symulacje defektu pociągu i stało się - zdefektował mi poc. 66021 ze Ślemienia do Wilamowic i pytanko co z nim zrobić?  :o Jak na razie zamówiłem,żeby mi przysłali z zachodu sieciówkę ;p zamknąłem tor 1 i jeżeli mam tam wpuścić sieciówkę to na jakim rozkazie? :)

Najlepiej "urwać" pierwszą lepszą lokomotywę od towarowego i ją puścić na szlak celem ściągnięcia zdefektowanego...
Jeszcze musi ci sie dyspozytor danego przewoznika zgodzic na takie cos :D

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Wrzesień 2011, 20:01:51 »
Jeszcze musi ci sie dyspozytor danego przewoznika zgodzic na takie cos :D

Nr polecenia dyspozytora + nr Twój z dziennika + plan + KWR + wydać ostrzeżenia....

Mieszajmy mu dalej, napewno chłopak się połapie xD

czako

  • Gość
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Wrzesień 2011, 21:17:15 »
No to pięknie  :o w ogóle czy są te wszystkie opcje w symku? Hihi...,a na marginesie pytanko czy dobrze złożyłem ten pociąg 88772? I tak go wypuściłem opóźnionego jakieś 17 minut bo ruch w tym momencie manewrowania było spory ;p
No bo w sumie sm42 może być na samym końcu,nie raz tak widziałem :)
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2011, 00:36:45 wysłana przez czako »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Jak podać sygnał Ms2?
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Wrzesień 2011, 18:36:19 »
Jeszcze musi ci sie dyspozytor danego przewoznika zgodzic na takie cos :D

Byle do przodu :D Generalnie wróć ze zdefektowanym pociągiem na stacje, zepnij 2 w 1 i puść, gdzie Ci się podoba  ;D ;D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.