Autor Wątek: Pociąg nr 33220 z Testowa do Ślemienia  (Przeczytany 27071 razy)

Offline Cefix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Skąd: Alfa Centauri
Pociąg nr 33220 z Testowa do Ślemienia
« dnia: 23 Sierpień 2017, 15:31:09 »
Cześć!

W rozkładzie jazdy dla Testowa (dzień powszedni), figuruje pociąg numer 33220, który o 7:29 powinien zostać wyprawiony do Ślemienia z toru 3 przy peronie 1. Problem w tym, że stacja o tej porze jest zupełnie pusta i nie ma żadnego składu, który można by wyprawić jako 33220. Żaden pociąg wcześniej nie skończył biegu w Testowie i nie mam czego wyprawiać.

Czy to jakaś pomyłka w rozkładzie, czy ja coś robię źle?

Zauważyłem też, że nigdy nie przybywa pierwszy rozkładowy pociąg po uruchomieniu symulacji, ale wszystkie następne pojawiają się już normalnie.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Pociąg nr 33220 z Testowa do Ślemienia
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2017, 18:04:06 »
Uruchomiłem wersje testowa 2013.07.06 i skład 33220 stoi na torze 3a, nie wiem jaką masz wersje, ale może w nowszej ktoś nie umieścił przy uruchamianiu tego składu. Jest to obieg z poc. 33223.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pociąg nr 33220 z Testowa do Ślemienia
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień 2017, 19:01:00 »
Problem w tym, że stacja o tej porze jest zupełnie pusta i nie ma żadnego składu, który można by wyprawić jako 33220.

Zauważyłem też, że nigdy nie przybywa pierwszy rozkładowy pociąg po uruchomieniu symulacji, ale wszystkie następne pojawiają się już normalnie.

To oznacza, że symulacja uruchomiona jest "na czysto", bez wczytania stanu początkowego (brak składów na stacji, brak przyjazdu składów które inicjalizowane powinny być jeszcze przed godziną uruchomienia). Prawdopodobnie wybierasz plik rozkładu z listy, dla którego nie ma w katalogu pliku stanu początkowego, zamiast wybrać rozkład domyślny. To są te same rozkłady, ten w osobnym pliku został dołączony głównie po to, aby umożliwić jego modyfikacje.

Offline Cefix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Skąd: Alfa Centauri
Odp: Pociąg nr 33220 z Testowa do Ślemienia
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2017, 22:23:32 »
Ach, teraz wszystko jest jasne. Po zaznaczeniu domyślnego rozkładu jazdy, na torze piątym stoi EN57 dla pociągu 33220 i jeszcze jakieś węglarki przy placu ładunkowym.

Dzięki za odpowiedź!

Używam ISDR Testowo w wersji z 2016.12.15.