Forum Główne > Ruch kolejowy

Jazda po lewym a Pbl i Sbl

(1/1)

maria1:
Proszę "jak chlopu do kosy" o wyjaśnienie: na Pbl przystosowanej, czyli jak rozumiem dwukierunkowej , gdy pociąg mamy wyprawic po lewym / ruch jednotorowy dwukierunkowy/ to: stosujemy tzp, zadanie, danie pozwolenia, oznajmienie odjazdu, potwierdzenie
 przyjazdu, pociąg wyjeżdża na sygnał zezwalajacy z w24 ewentualnie "sz" z w24 / r.7 R146 wpisujemy po torze lewym/ a gdy nie można podać tego lub tego to rozkaz N dz. 2. Gdy stacja będzie chciała wyprawic teraz pociąg do nas to będzie on do nas wjezdzal po torze w kierunku zasadniczym to otrzyma on rozkaz O, a dyżurny też będzie pytał o wolną dla tego pociągu jako pierwszego po torze prawym?

Gdy Pbl jest jednokierunkowa to wystawiając po lewym pytamy o wolną i oznajmiamy odjazd/ telefonicznie/ a stacja do której wyprawilismy pociąg potwierdza przyjazd czyli stosujemy tzp. i pociąg wyjeżdża na N dzialki 1, 2 i 4.

Na Sbl nieprzystosowanej jednokierunkowej
: stosujemy tzp dla wszystkich pociągów jadących torem lewym i dla pierwszego , który pojedzie z naprzeciwka? A co z Sbl przystosowana. Jeżeli popisałam bzdury to proszę o wyjaśnienie.
Bardzo mi zależy żeby to dobrze i właściwie zrozumieć. Z góry dziękuję.

zolwik:
zarówno na SBL jak i PBL przy ruchu po torze lewym przy CZYNNYCH OBU TORACH żądasz wolnej ( bez wprowadzania ruchu dwukieronkowego) dla KAŻDEGO jadącego po lewym, i dla pierwszego dla jadącego po zasadniczym. i w takim przypadku nie stosujemy tzp. godziny odjazd/przyjazd dalej z bloku ( chyba ze rts mówi inaczej)

Jak jedziesz na Sz to zapewne masz jakąś usterkę czy coś innego więc wprowadzasz telefoniczne i wtedy pełna procedura. ( oczywiście może się zdarzyć ze podany semafor wygasł i podano Sz dla pociągu w tym samym kierunku to jedziemy bez TZP)

Rozkaz O dla pociągu jadącego po zasadniczym daje się w przypadku kiedy blokada jest nieprzystosowana. Jeśli blokada jest przystosowana to jedzie bez rozkazu.


na SBL przystosowanej  robisz tak samo jak na PBL,

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej