Autor Wątek: Kilometryzacja szlaków  (Przeczytany 16962 razy)

Offline Pasymek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gd
Kilometryzacja szlaków
« dnia: 20 Styczeń 2018, 10:17:37 »
Dzień dobry wszystkim,

Mam pytanie, czy kilometry szlaku są dobrze zaimplementowane w programie. Wyprawiam pociąg do kilometra i z powrotem, a on dojeżdża pod wjazdowy sąsiedniej stacji.
Na podglądzie wygląda na to, że kilometry do Borka się zwiększają, do Testowa rośnie, do Miasta jest kontynuacją linii Zbyszki - Wilamowice i się zmniejsza, do TEFAMY także jest kontynuacją BK-WI i się zmniejsza.

Załączam obrazek.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Kilometryzacja szlaków
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2018, 12:22:23 »
wpisałeś metry po przecinku, wpisz z kropką
Trainz

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Kilometryzacja szlaków
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2018, 15:25:44 »
Ja miałem tak że nie zależnie od tego czy po kropce czy przecinku wpisze metry,  to musi być wg kilometrów rosnących,  gdy ograniczenie wydaje dla kilometrów malejacych
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline Pasymek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gd
Odp: Kilometryzacja szlaków
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2018, 15:50:23 »
Sprawdzałem kropkę i przecinek, a nawet bez metrów, z setkami, dziesiątkami a nawet metrami. Zawsze jest błędnie - nie tak jaki jest zamiar. Patrząc na jazdę pociągu na podglądzie wygląda jakby kilometraż był tak jak napisałem, i nie pokrywa się z założeniami ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Kilometryzacja szlaków
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2018, 18:27:57 »
Najwidoczniej Lisków ma nieprawidłowo skonfigurowany kilometraż - skład zlokalizował się w kilometrze 67, z błędem 3 km. Sposób wpisania kilometra do rozkazu nie ma na to wpływu.

Offline Pasymek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gd
Odp: Kilometryzacja szlaków
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń 2018, 20:56:36 »
Paweł, zauważ, że pociąg ma V=60. On dalej jedzie i dojedzie do Wjazdowego do Borku. Nie wiem co oznaczają wszystkie dane które są przy pociągu, ale na chłopski rozum jeżeli km przy jeździe zmienia się i to zgodnie ze słupkami o 0,1 km to założyłem, że wskazuje na położenie pociągu na szlaku.

Można sobie z tym poradzić robiąc tabelę i w rozkazy podawać fikcyjne kilometry, ale takie jaki chcemy żeby skład osiągnął. Można gdzieś wpisać, że przy następnej aktualizacji trzeba zweryfikować.

Nie będę pisał, że trzeba to poprawić, bo się nie da grać, czy coś takiego. I tak zrobiłeś/zrobiliście mnóstwo dobrej roboty, a my teraz możemy z tego korzystać ;)