Autor Wątek: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.  (Przeczytany 12776 razy)

Offline centarail

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« dnia: 08 Grudzień 2017, 12:34:06 »
Pytanie nr 105 z bazy pytań na egzamin okresowy ISDR- 2017.

"Jak długo pociąg roboczy wyprawiony na tor zamknięty zachowuje swe określenie i numer?"

Jedyne odwołanie jakie znalazłem w Ir-1 to §35 punkt 2 i 4. Szukam, szukam i znaleźć nic więcej nie mogę. Jakieś pomysły czy kurza ślepota?

Offline centarail

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2017, 12:48:13 »
A już znalazłem. Dla potomnych: §55 punkt 5.

Offline centarail

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2017, 10:29:48 »
Pytanie nr 106 (z tej samej bazy pytań)
"Czy pociąg roboczy może wyjechać na tor zamknięty na sygnał zezwalajacy na semaforze?" (jakieś takie kulawe to pytanie bo nie wiadomo czy wyprawiony jest do km czy ze zjazdem w sąsiednim posterunku).

Pytanie nr 107 "Na podstawie jakiego rozkazu pisemnego pociąg roboczy może wyjechać na tor zamknięty?"

Pytanie nr 29 "Kiedy dla pociągów wyprawianych na czynny tor szlakowy w czasie zamknięcia toru sasiedniego nie stosuje się telefonicznego zapowiadana?" (też jakieś skopcone bo chyba nie powinno być "nie" lub chodzi o to kiedy wprowadza się TZP osobnym telefonogramem).

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2017, 11:00:06 »
106. Tak. W przypadku jazdy do następnej stacji. Pytanie proste czy moze, ogólnie, instrukcja dopuszcza taki przypadek.
107. R-305
29. Gdy blokada liniowa jest przystosowana do takiego prowadzenia ruchu.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2017, 11:14:57 wysłana przez IZKR IZ »
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline centarail

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2017, 16:03:05 »
Tyle to ja wiem. Tylko chodzi mi o konkretne paragrafy, bo ambitny kontroler nie przepuści odpowiedzi "tak-bo tak".

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2017, 16:38:06 »
Proszę sobie przeczytać CAŁY paragraf 55 instrukcji Ir-1(R-1), tam jest wszystko na temat prowadzenia ruchu po torze zamkniętym.
Z punktu widzenia logiki pytanie 106 zostało sformułowane w taki sposób, że logiczna na nie odpowiedź, wymuszona konstrukcją pytania, powinna zawierać się w JEDNYM słowie.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2017, 17:20:02 wysłana przez Paweł Piotr »
Paweł Piotr

Offline centarail

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień 2017, 17:48:14 »
Pawle Piotrze dzięki za wskazówkę. Odpowiedzi znalezione!

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień 2017, 19:57:58 »
To chciałeś po prostu podstawę prawną? To wymaga odpowiedzi i od razu cytat z instrukcji? Te pytania wymagają od dyżurnego myślenia, znajomości instrukcji, a nie wykutej na blachę, z której nic nie rozumiemy. Bo według mnie, taki nadgorliwy dyżurny, który najlepiej przy wszystkim wprowadzał TZP nadaje się na egzamin.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2017, 22:28:19 wysłana przez IZKR IZ »
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline centarail

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień 2017, 23:02:41 »
Panie IZKR IZ. Otóż nie wiem w jakim zakładzie Pan jest zatrudniony, ale w naszym zakładzie nie liczy się to że dyżurny myśli i umie używać rozumu (bo za to dostaje po premii) tylko za to że klepie formułki jak zdrowaśki.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudzień 2017, 07:03:22 »
No cóż, są dyżurni, którzy sypią paragrafami, a pracy nie potrafią poukładać, a są tacy, którzy pracując wiedzą jakie przepisy łamią, ale praca u nich idzie....

Ostatnio jeden tak sie motał, że chciał podyktować "zezwalam przejechać obok ciemnego semafora wjazdowego" ........
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Grudzień 2017, 07:21:26 »
To już jeden taki był... Instrukcje od deski do deski znał, a przyjął pociag na zajęty...
To ciekawi mnie co taki ambitny kontroler powie gdzie wymaga ma wszystko paragra, jak prowadzić ruch z nastawniczym gdy nie działa nam z nim łączność. Tylko na podstawie instrukcji czyli nie ma radia i komórki.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 07:28:16 wysłana przez IZKR IZ »
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.