Forum Główne > Inne
pulpit kostkowy 3d
zolwik:
Witam takie pytanie techniczne.
gdzie można zdobyć (tzn od którego magika)
kontroler podleczenia pulpitu do kompa ( tak jak na filmie)
a następne pytanie gdzie można zdobyć elementy potrzebne do wykonania takiego pulpitu
http://www.youtube.com/watch?v=6cv60Y0Pj9g
Paweł:
--- Cytat: zolwik w 22 Wrzesień 2011, 12:43:45 ---gdzie można zdobyć (tzn od którego magika)
kontroler podleczenia pulpitu do kompa ( tak jak na filmie)
--- Koniec cytatu ---
Trzeba go samemu stworzyć i zaprogramować, a także mieć symulator stacji dostosowany do tego. Problem polega na tym, że kontroler taki musi obsłużyć bardzo dużo wejść i wyjść.
--- Cytat: zolwik w 22 Wrzesień 2011, 12:43:45 ---a następne pytanie gdzie można zdobyć elementy potrzebne do wykonania takiego pulpitu
--- Koniec cytatu ---
Ciężka sprawa, nawet jak masz dobre znajomości na PKP - nie pozbywają się takich rzeczy od tak (elementy pulpitów likwidowanych stacji są wykorzystywane na innych), a nowe kostki są robione tylko na zamówienie i kosztują bardzo dużo (100-200 zł za jedną albo i więcej, zależnie od rodzaju).
ZiomalCl:
Trzeba mieć pulpit. Bez niego nie ma co myśleć o innych elementach. Do tego złożenie takiego sterownika dla średniego posterunku niesie ze sobą pewne koszty przekraczające 1k zł.
Zacha:
Z tego co wiem Paweł zajmował się budową modemu in/out do transmisji między jakimś wyjściem z komputera, a symulatorem. Do tego odpowiedni sterownik, który sterowałby sygnałami które to z kolei np. za pomocą transoptorów (napięcie na lampkach pulpitu wynosi 12-24V) sterowałyby kontrolkami. Do tego za pomocą przycisków na pulpicie puszczałoby się sygnały do sterownika. Można powiedzieć, że analogicznie do klawiatury. Rzecz w tym, żeby dobrać odpowiedni sterownik, czy też układ na bazie układów scalonych - mikroprocesorów. Taka jest moja wizja.
Paweł:
--- Cytat: Zacha w 23 Wrzesień 2011, 18:47:42 ---Z tego co wiem Paweł zajmował się budową modemu in/out do transmisji między jakimś wyjściem z komputera, a symulatorem.
--- Koniec cytatu ---
To było jedynie dopisanie interfejsu wejścia/wyjścia do modułu programowego odpowiedzialnego za działanie pulpitu - odpada problem rozgrzebywania kodu w celu wyciągnięcia stanów kontrolek i symulowania działania przycisków. Przekształcenie poleceń i meldunków z modułu pulpitu na sygnały wymieniane przez port to całkiem inna sprawa (nie ma sensu tego robić, dopóki nie będzie z czym wymieniać tych sygnałów).
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej