Autor Wątek: Usterka przejazdu  (Przeczytany 11178 razy)

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Usterka przejazdu
« dnia: 21 Styczeń 2018, 13:11:10 »
Czy dobrze rozumiem że nie mogę wyprawiac/parzyjmowac pociągu do momentu wydania rozkazu z ograniczeniem, i osygnalizowaniem przyjazdu znakiem STOP? A gdy do takiego uszkodzonego przejazdu będzie pracownik zabezpieczający ruch i będzie znak STOP to nie muszę przyznać ograniczać prędkości?
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Usterka przejazdu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2018, 17:11:45 »
jeśli jest to przejazd kat A obsługiwany z miejsca to należy wydać rozkaz O na ograniczenie prędkości i przejazd ten sygnalizować znakiem B32b, po przejeździe pociągu znak ten należy zasłonić/ obrócić/ ściągnąć.

Jeśli jest pracownik do kierowania ruchem to jest to dalej przejazd kat A i on zabezpiecza ruch więc jedyne ograniczenie to (jeśli występuje) wjazd/wyjazd na Sz ( uzależnienie urządzeń)
Trainz

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Usterka przejazdu
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2018, 17:55:17 »
No i przedewszystkim zamykać go ręcznie tak 20 min roboty
A przy obsługiwany z odległości to też lecieć i postawić STOP i rozkaz z 20 na przejazd?
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Usterka przejazdu
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2018, 18:07:37 »
Stop lub Stój zależy od regulaminu obsługi przejazdu, przy czym jak wiemy znak "stój" - zabrania wjazdu na przejazd, do czasu uchylenia go przez obsługę, to co napisał Żółwik...

W przypadku strzeżenia przejazdu przez uprawnioną osobę, o ile dobrze pamiętam, nie ma konieczności dyktowania "O".
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Usterka przejazdu
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2018, 18:16:26 »
No tak zgadza się, wydajemy o z informacją bez ograniczenia prędkości jeśli np jedna rogatkia nie opadnie a jest tam pracownik. Ale co w przypadku gdy dyżurny obsługuje przejazd z odległości, ma iść zanieść znak, włączyć ostrzeganie światłami jeśli może, wydac O z ograniczeniem i tylko tyle? Czy wtedy znaku nie wynosi dyzurny
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Usterka przejazdu
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2018, 18:39:12 »
Nie wiem jak na PLK, ale u innych zarządców z którymi miałem styczność, to na tych co były "pod budą" dawało się "stój", a np. nieco dalej "stop", żeby nie ganiać i nie obracać znaku.....

Miałem styczność z takim przypadkiem, gdzie dróżnik obsługiwał 2 przejazdy - jeden z 5 metrów od budy i tam był "stój", a na tym ok 60-70m od dawał stop.
Nie wiem, jak po zmianie przepisów, z odległości jest powyżej 60m ?
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Usterka przejazdu
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2018, 18:55:53 »
Jak zamkniesz przejazd ręcznie to jeździsz normalnie.
Przejazdy z odległości wg RT, albo dyżurny zanosi znaki albo wyznaczony pracownik ise
Trainz

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Usterka przejazdu
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2018, 20:09:48 »
No dobra, wtedy zgodnie z instrukcją trzymamy pociąg zanim zaniesiemy znak lub ktoś go za znas zaniesie?
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Usterka przejazdu
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2018, 01:20:36 »
Jest schemat postępowania. najpierw zabezpieczasz drogę przebiegu, następnie prowadzisz ruch.

przejazd również wchodzi w drogę przebiegu
Trainz