Autor Wątek: Wjazd na tor zamknięty  (Przeczytany 14757 razy)

Offline Ecik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Wjazd na tor zamknięty
« dnia: 20 Luty 2018, 15:25:00 »
Witam,
Mam mały problem ponieważ nie mogę dojść do tego jak to jest z tym wjazdem na tor zamknięty i wyjazdem z toru zamkniętego.
Powiedzcie mi proszę czy na wjazd na tor zamknięty potrzebuje sygnał zezwalający Sz + rozkaz S
a na wyjazd z toru zamkniętego Sz LUB Rozkaz S czy jak??
W Ir-1 pisze ale nie mogę zbytnio tego ogarnąć.
Pozdrawiam

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Wjazd na tor zamknięty
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty 2018, 15:32:37 »
W Ir-1 pisze ale nie mogę zbytnio tego ogarnąć.

No i jest tam wyjaśnione kilka opcji, w zależności od dokładnej sytuacji.
Ja z kolei podpinam się i mam pytanie, czy na przejazd pojazdu dwudrogowego (ATLAS) należy zamknąć tor? Pomimo, że pojazd jedzie bez wykonywania prac jeszcze dalej, niż do następnego posterunku....
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Ecik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Wjazd na tor zamknięty
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2018, 15:38:11 »
To jeśli możesz to podaj mi te "kilka opcji" bo ja tego tam nie potrafię znaleść

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Wjazd na tor zamknięty
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty 2018, 21:02:48 »
No nawet jak jedziesz na semafor na zamknięty to rozkaz musisz mu wydać z informacją o jeździe po torze zamknietym.
Na semafor jedziesz gdy jedziesz do następnej stacji.
Jak do kilometra to na rozkaz jedziesz chyba że nie ma blokady liniowej  wtedy na semafor.
Wjazd z zamkniętego w zależności od tego co stoi przy torze, może być Sz, semafor (gdy nie będzie oddziaływać na blokadę) i rozkaz. "Pierwszeństwo" daniem zezwolenia jest semafor - gdy nie możesz podać go to wtedy Sz, a jak Sz nie możesz dać to rozkaz.
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Wjazd na tor zamknięty
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Luty 2018, 21:08:06 »
No PSD jest taborem specjalnym i kursuje na zasadach ustalonych dla pociągów. Jedynie stosować telefon chyba możesz jak nie oddziałowuje na urządzenia. Nie widzę zasadności zamykania toru dla niego.
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Wjazd na tor zamknięty
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2018, 19:53:46 »
No PSD jest taborem specjalnym i kursuje na zasadach ustalonych dla pociągów. Jedynie stosować telefon chyba możesz jak nie oddziałowuje na urządzenia. Nie widzę zasadności zamykania toru dla niego.

Chyba, że mają jakiś przepis wewnętrzny... Ostatnio PSD jechał ze stacji X przez Y do Z, bez postojów po drodze, przy czym dyżurna X zamknęła tor i zaczęła dyktować rozkaz "S", nie wiedziała do końca jak go wypełnić, zadzwoniła do dyżurnej "Y", a po chwilowej konsultacji, anulowała rozkaz i wyprawiła na semafor i blokadę, bo ździwiła się "że tak można" oraz że PSD oddziaływuje na urządzenia :D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Wjazd na tor zamknięty
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Luty 2018, 21:30:57 »
No ale to bez sensu trochę. Tor zamykać dla zwykłej jazdy. A jak anulowała to tor otworzyła? No semafor, blokada i nic więcej nie trzeba. No chyba że przyjdzie Ci adres i tam będzie inaczej, jeszcze regulamin zostaje.
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.