Autor Wątek: Poszukiwany, poszukiwana.  (Przeczytany 10531 razy)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Poszukiwany, poszukiwana.
« dnia: 21 Luty 2018, 20:39:13 »
   Wiem, to tytuł znanego filmu, ale sprawa dot. poszukiwania osób. Otóż w sierpniu ub. roku zaangażowałem się w uratowanie układu torowego stacji (dawnej) Ruda Czarny Las z nastawnią dysponującą oraz układu torowego kop. Pokój w R. Śl. Wirku z nastawnią (nazwijmy ją - wykonawczą) "Jan Karol" (obie nastawnie kompletne z urządzeniami). W niedalekiej przyszłości także linii 187. Kiedy się do tego zabierałem niewiele osób (dysydentów i nie tylko) wierzyło, że cokolwiek z tego wyjdzie, nawet ja sam miałem wątpliwości. Dziś sprawy są już na tyle dopięte, że weszło w to m-to Ruda Śl. i planowana jest impreza rozpoczynająca działalność na układach torowych w/w 28, 29-04-2018 tj. uruchomienie drezyn kolejowych. Udało mi się przejść pomyślnie (na razie) SRK, PGG, PKP PLK, UM R.Śl.
   Problemem, z którym nie sądziłem że się zetknę, jest brak ludzi. Nie ogłaszałem się wcześniej, bo nie chciałem też zrażać potencjalnych współpracowników, czy pomocników. Teraz są osoby potrzebne na już, bo za chwilę wiosna, a utrzymanie dwu nastawni z kompletem wajch mechanicznych zajmuje trochę czasu. Oprócz tego bieżące utrzymanie terenu też zajmuje czas.   
   Jeżeli ktokolwiek miałby ochotę pomóc w utrzymaniu, w przygotowaniu, to serdecznie zapraszam, a widzę że z Górnego Śląska są tu osoby nawet z ościennych miast. Również jeżeli ktoś miałby pomysł gdzie można zawiadomić MK o takiej inicjatywie to z góry dziękuję.
   Zdaję sobie sprawę, że wszystkiego tutaj nie ująłem, ale jak ktoś będzie chciał więcej szczegółów, to w miarę możności je tu przedstawię.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Poszukiwany, poszukiwana.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2018, 06:53:51 »
Pytanie - czy do tego trzeba mieć plombownicę "R" PKPowską? O temacie też wiem już od znajomego, który tam działa.
Fajnie by było chociaż jedną z nastawni doprowadzić do takiego stanu, żeby ludzie mogli ją zwiedzać i "pobawić" się na żywo....
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Poszukiwany, poszukiwana.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2018, 10:22:03 »
Nie, nie trzeba mieć plombownicy, bo obecnie jest to przeznaczone na jazdy drezyn. Jeżeli będzie tak daleko i Pyskowice zechcą wbić do nas parowozem, to będę się dowiadywał, jak to ma wyglądać. Na razie część jest jeszcze zaplombowana.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Poszukiwany, poszukiwana.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2018, 15:29:05 »
Jeżeli będzie tak daleko i Pyskowice zechcą wbić do ........

Z nimi da się dogadać ;) Mi nie chodzi już o samo plombowanie, bo jak to jest bocznica, to wystarczy ktoś, kto ma papiery automatyka, pojęcie i plombownice, niekoniecznie PKP......
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Poszukiwany, poszukiwana.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2018, 19:30:20 »
Na dziś urządzenia zrk (srk, czy jak to tam dziś jest nazwane) są własnością PKP PLK. Rozbiórka tych urządzeń miała się odbyć do końca ub. r. Na razie, dzięki wejściu w inicjatywę m-ta i uprzejmości PKP PLK, urządzenia w komplecie są jeszcze na nastawni i w terenie (np. sem wjazdowy, eon-y itp.) więc do końca nie wiem, kto miałby być uprawniony do konserwacji, ewentualnej naprawy ich urządzeń.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Poszukiwany, poszukiwana.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2018, 23:49:47 »
Osoba wymieniona w E1758 :-D
Trainz

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Poszukiwany, poszukiwana.
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Luty 2018, 10:02:37 »
Sytuacja tam nie jest taka prosta. Urządzenia są PLK-skie, obsługiwało je DB, a były do niedawna w budynku kopalnianym, a obecnie są w SRK-kim. Wszelkie umowy dotychczasowe między tymi podmiotami wygasły i to na razie "wisi" w powietrzu.
E1758 od DB jest nieaktualne, więc nie ma na dziś wskazanych osób.