Autor Wątek: Okno debugowania - o co w tym chodzi?  (Przeczytany 13177 razy)

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Okno debugowania - o co w tym chodzi?
« dnia: 20 Marzec 2018, 14:47:37 »
Cześć! Grając w Liskowie zawiesiło się AI i nie wysyła pociągów. Wszedłem w debugowanie by zobaczyć co jest grane i tu jest mój problem. Nie mogę znaleźć instrukcji ani pomocy do tego okienka. Jest wiele skrótów i oznaczeń których nie umiem rozszyfrować. Czy jest gdzieś dostępna instrukcja obsługi debuga? Na forum znalazłem tylko pojedyncz szczątkowe wzmianki które mnie nie usatysfakcjnowały  :'(

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Okno debugowania - o co w tym chodzi?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2018, 21:09:41 »
Cześć! Grając w Liskowie zawiesiło się AI i nie wysyła pociągów.
Ale to z każdego kierunku nie wysyła, czy z jednego, dwu? Od której godz. nie wysyła, jakieś screeny z debuga?

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Okno debugowania - o co w tym chodzi?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec 2018, 12:17:10 »
@up Dzięki, ale udało mi się znaleźć rozwiązanie na zacięte AI, nawet Twój post https://isdr.pl/index.php/topic,728.0.html TZP pomogło ;D Główny problem to że nie ma nigdzie pomocy do debuga. Jeśli ktoś rozumie debugowanie i ma nadmiar wolnego czasu, to bym był wdzięczny (myśle że również paru innych), jakby zrobił mini tutorial chociaż screen z podpisami co jest czym :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Okno debugowania - o co w tym chodzi?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Marzec 2018, 00:30:27 »
Okno debugu ułatwia namierzanie niektórych problemów, ale zasadniczo przeznaczone jest dla autorów, a nie użytkowników, stąd brak dokumentacji wyjaśniającej co oznaczają wyświetlane tam informacje. Co najwyżej bardziej wprawieni mogą domyślać się po nich np. co się dzieje z zaginionym pociągiem.