Autor Wątek: Żądanie pozwolenia  (Przeczytany 13594 razy)

Offline Dominik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Żądanie pozwolenia
« dnia: 30 Marzec 2018, 16:11:49 »
Mam pytanie, dlaczego dla pociągów towarowych Wilamowice i Borek pytają o wolną drogę dla jazdy torem zasadniczym? Dla pociągów osobowych/pospiesznych już nie pytają o wolną tylko informują o odjeździe.
W Ir-1 niczego nie znalazłem na temat innego zapowiadania dla pociągów towarowych.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Żądanie pozwolenia
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2018, 16:30:37 »
"Warunki miejscowe".... To, że nie ma w Ir-1 nie znaczy, że nie można stosować, bo może być ujęte w regulaminach.
Wiadomo, że pasażery idą w pierwszej kolejności, a towary, jak są wolne tory... Ale oidp, można tą opcję wyłączyć?
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Dominik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Żądanie pozwolenia
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2018, 17:08:32 »
Dzięki za odpowiedź. W rozkładzie jazdy można zmienić z "towarowego" na "zdawczy", wtedy nie pyta o wolną drogę. Innego sposobu nie znalazłem.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Żądanie pozwolenia
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marzec 2018, 22:11:37 »
  Była kiedyś dyskusja na ten temat, jak tworzył się Lisków Gł. Uzasadnieniem jest wysyłanie poc. towarowych przez Wilamowice na Tęczę i dalej do Liskowa Gł. Tych już nie dało się zawrócić, jeżeli mieliśmy zatkaną stację, a tak, po zapytaniu, można je było w Wi przetrzymać. Podobnie z Borka.
  W sumie bez tego zapytania można było zrobić stójkę na towarowe i też by stały, ale wybrano tą opcję.