Autor Wątek: Bug - Borek nie chce przyjąć blokady  (Przeczytany 27512 razy)

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Bug - Borek nie chce przyjąć blokady
« dnia: 08 Maj 2018, 01:33:00 »
Natrafiłem na buga. Standardowy rj. Zapytałem Borki o drogę dla 34111, otrzymałem pozwolenie, ale nie przyjmował blokady ode mnie. Kilka minut i nic. Wkońcu wprowadziłem TZP i wysłałem nieszczęśnika. I tu kolejna dziwna rzecz. Tu fragment rozmowy:
Rozmowa z: Borek

[10:35] Tw: Testowo, Meril, słucham.
[10:35] Bk: Borek, Wysocki.
[10:35] Bk: Pociąg 34111 przyjechał o godzinie 10:35.
[10:35] Tw: Przyjąłem, 34111.
[10:35] Tw: Odwołuję telefoniczne zapowiadanie pociągów po torze szlakowym od Testowa do Borku.
[10:35] Bk: Przyjąłem.

Rozmowa z: Borek

[10:36] Tw: Testowo, Meril, proszę.
[10:36] Bk: Borek, Wysocki.
[10:36] Bk: Pociąg 34111 przyjechał o godzinie 10:36 - nie mogę zablokować bloku końcowego, blokada liniowa działa nieprawidłowo.
[10:36] Tw: Przyjąłem.
O co tu chodzi? Czemu pociąg 2 razy przyjechał? Co jeszcze powinienem powiedzieć/załączyć by porządnie zgłosić buga?  :-[

EDIT: Właśnie zauważyłem że jest usterka Eap... To już chyba wiem dlaczego nie przyjmował blokady... Nie wiedziałem że blokada może się zepsuć w symulatorze  :-[ Ale w kazdym razie zostaje to że "przyjechał" 2 razy.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2018, 01:44:22 wysłana przez Meril »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Bug - Borek nie chce przyjąć blokady
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2018, 12:20:01 »
Przy stwierdzeniu usterki blokady przy próbie jej zwolnienia sąsiednia stacja dodatkowo telefonicznie zgłasza przyjazd pociągu, o ile nie ma wprowadzonego telefonicznego zapowiadania (bo wtedy i tak by zgłosiła). Powtórzenie zgłoszenia (i to z inną godziną) istotnie jest błędem, wynikło z odwołania telefonicznego zapowiadania między telefonicznym zgłoszeniem przyjazdu a próbą obsłużenia blokady.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Bug - Borek nie chce przyjąć blokady
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2018, 16:08:56 »
Czyli kłania się nieznajomość przepisów kolejowych...  ;D
Paweł Piotr

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Bug - Borek nie chce przyjąć blokady
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2018, 22:18:48 »
Dlatego zawsze odwołanie TZP nadaje w osobnym połączeniu telefonicznym podając jego godzinę.
Symulator ma własne właściwości i w czasie jego uruchamiania warto się  z nimi zapoznać i je zapamiętać.