Autor Wątek: Pociągi towarowe  (Przeczytany 20051 razy)

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Pociągi towarowe
« dnia: 20 Maj 2018, 23:05:30 »
Cześć!
Tworze sobie RJ do symulatora, ale niestety nie znam się na tym, a wszczególności ruch pociągów towarowych. Nie jestem jakoś związany z koleją. Chce by rj był jakiś sensowny, ale nie wiem czym się różni TN od TM od TL? W internecie znalazłem tylko że masowy, niemasowy, liniowy, ale tak łopatologicznie co znaczy? Z góry dzięki  ;D

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2018, 15:56:48 »
Jeżeli chce się cokolwiek dobrze zrobić, trzeba się na tym znać. Kolej - w tym rozkłady jazdy - to zbyt skomplikowana rzeczywistość, aby ją opisać "łopatologicznie" w jednym poście na forum. Widać, że symulator to dla ciebie wyłącznie zabawka, niestety, aby ją modyfikować według własnego pomysłu - trzeba się zapoznać z wieloma obszernymi tematami. Bo symulator ten w rzeczywistości ZABAWKĄ NIE JEST, w jej potocznym rozumieniu i został zbudowany oraz działa w oparciu o rzetelną wiedzę kolejową.
Paweł Piotr

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2018, 16:16:55 »
Przewozy masowe dotyczą przewozu jednego rodzaju ładunku, zwykle bezpośrednio między stacją nadającą i odbierającą ładunek (np. węgiel z kopalni do elektrowni). Obejmują także zwrot próżnych wagonów po takich przewozach. Przewozy niemasowe to pojedyncze wagony lub grupy wagonów z różnymi ładunkami, zbierane z poszczególnych lokalnych stacji i bocznic i łączone później w składy jadące na dłuższym dystansie, czasem przeformowywane na stacjach rozrządowych. Organizacja przewozów niemasowych i rodzaje pociągów w takich przewozach z grubsza opisane są tu: https://bsk.isdr.pl/siec_sr.php

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2018, 18:27:47 »
Jeżeli chce się cokolwiek dobrze zrobić, trzeba się na tym znać. Kolej - w tym rozkłady jazdy - to zbyt skomplikowana rzeczywistość, aby ją opisać "łopatologicznie" w jednym poście na forum. Widać, że symulator to dla ciebie wyłącznie zabawka, niestety, aby ją modyfikować według własnego pomysłu - trzeba się zapoznać z wieloma obszernymi tematami. Bo symulator ten w rzeczywistości ZABAWKĄ NIE JEST, w jej potocznym rozumieniu i został zbudowany oraz działa w oparciu o rzetelną wiedzę kolejową.
Zdaje sobie sprawe ze swojej niewiedzy i dlatego szukam informacji. Nie zgadzam się z tym że symulator to nie zabawka. Symulator to jest ZABAWA w jak najdokładniejsze odwzorowanie rzeczywistości. ZABAWA w której możesz się wcielić w kogoś innego.

@Paweł Wielkie dzięki, włąśnie czegoś takiego szukałem.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2018, 21:04:58 »
Bo symulator ten w rzeczywistości ZABAWKĄ NIE JEST, w jej potocznym rozumieniu i został zbudowany oraz działa w oparciu o rzetelną wiedzę kolejową.
Zdaje sobie sprawe ze swojej niewiedzy i dlatego szukam informacji. Nie zgadzam się z tym że symulator to nie zabawka. Symulator to jest ZABAWA w jak najdokładniejsze odwzorowanie rzeczywistości. ZABAWA w której możesz się wcielić w kogoś innego.
[/quote]
Masz rację. Brakuje w twojej wypowiedzi tylko jednego słowa:
Symulator to jest ZABAWA w jak najdokładniejsze odwzorowanie rzeczywistości KOLEJOWEJ.
Zatem życzę miłej zabawy.
Paweł Piotr

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2018, 22:30:36 »
Tu, w przeciwieństwie do przepisów, interpretacja, kto jak postrzega symulator, jest dalece dowolna. Stąd ktoś może się bardziej wczuwać, ktoś mniej, co często widać w filmikach na yt. gdzie osoby młode "zmagają" się z tą "grą".
Wracając do meritum sprawy, to w swoim RJ nie skupiałem się w ogóle na podziale poc. w nazewnictwie literowym. Skupiłem się na określeniu ich w/g starej dość przejrzystej numeracji.
Może zrób w ogóle RJ, który będzie działał, a na koniec możesz dopisać określenia literowe poc. Z tym pierwszym jest bardzo często problem.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2018, 23:19:07 »
Tu, w przeciwieństwie do przepisów, interpretacja, kto jak postrzega symulator, jest dalece dowolna. Stąd ktoś może się bardziej wczuwać, ktoś mniej, co często widać w filmikach na yt. gdzie osoby młode "zmagają" się z tą "grą".
I tutaj się mylisz. Jeśli ktokolwiek postrzega symulator ISDR jako zabawkę, potknie się na pierwszej losowej usterce. Ten symulator można śmiało porównać do symulatorów dla maszynistów lub pilotów - na szczęście niedostępnych dla przypadkowych szaleńców i amatorów komputerowych gier. Ten symulator ma czemuś służyć, oprócz bezmyślnemu przyciskaniu guziczków. A do tego potrzebna jest wiedza. Nie tylko znajomość dokumentacji symulatora, bo bez podstawowej wiedzy o kolei (w szerokim spektrum) sama dokumentacja gry jest niewystarczająca. To jest oczywiście tylko moje zdanie, bo żyjemy w wolnym kraju i każdemu wolno kupić sobie strzelbę i zrobić sobie krzywdę..
Paweł Piotr

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maj 2018, 23:42:26 »
@Paweł Piotr, To że symulator jest zaawansowany wcale nie znaczy że to nie jest zabawka. Nawet jeśli może służyć do nauki to nadal jest nauka przez zabawe.

@EN57-002, Ja robię rj dla Liskowa. Ruch pasażerski zrobiłem na bazie realnej stacji (mocno zmodyfikowałem, bo Lisków jest bardzo nietypowy...), ale natrafiłem problem z towarowymi. Wstępnie mogę dać wszystkie przejeżdżające pociągi TM i TN, ale nie dokońca wiedziałem co robić z wyprawianymi pociągami. W miare się rozjaśniło, najwyżej dostanę opieprz że ten rozkład jest bez sensu  ;D w sumie nie wiem czy go udostępnie, czy tylko dla siebie  :-[ W każdym razie dzięki za pomoc, jeszcze dużo roboty by chociaż testować.

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwiec 2018, 17:14:03 »
Mam kolejne pytania. Rozruszam trochę to forum bo cicho strasznie  ;D
Czy jak pociąg intermodalny TD wraca z punktu przeznaczenia to wracają puste platformy, czy zazwyczaj się przeładowuje i z powrotem inne kontenery wiozą? Jeśli platformy to również jedzie jako TD? Bo się zastanawiam czy liczą się jako przewóz intermodalny.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Czerwiec 2018, 18:54:17 »
to zależy czy jest coś na powrót, różne są sytuacje.
Czasami jedzie ładowny tam i z powrotem, czasami tylko w jedną stronę, podstawianie próżnych platform może odbywać się jako TK
Trainz

Offline Celador

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Pociągi towarowe
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Styczeń 2019, 23:57:50 »
Jako maszynista pociągów towarowych wiem że pociągi TD jeżdżą i puste (jako same platformy) i ładowne (załadowane kontenerami czy to pełnymi lub próżnymi bo tego nam nie wiadomo). Jest to kurs tam i z powrotem czasem próżnych czasem ładownych a czasem i tak i tak. Zależy od potrzeb. Takie kursy są np. między Łódź Olechów - Małaszewicze.