Autor Wątek: AI Ślemień i SWDR  (Przeczytany 15759 razy)

Archie

  • Gość
AI Ślemień i SWDR
« dnia: 19 Październik 2011, 01:19:33 »
Jako nowy forumowicz (101 ;) ) witam wszystkich. Symulatora używam od miesiąca. Wcześniej dość mocno eksploatowałem "Symulator USRK typu E1 na stacji Osielec (v1.06)". Stopniowo wgryzam się w tajniki sterowania ruchem kolejowym (wcześniej jeździłem w różnych symulatorach jako maszynista np. BNFC) i zaząłem się interesować samymi urządzeniami SRK. Symulator ISDR to prawdziwy "odjazd" :) .
Mimo słów pochwały dla jego autorów (wykonali potężną robotę), mam pewne uwagi i nadzieję że wynikają one z mojej skromnej jeszcze wiedzy na temat USRK.
Na stacji Ślemień zdarza się im często nie wysłać składu figurującego w SWDR. Trochę nauczyłem się korzystać z narzędzia "Diagnostyka", i pomimo że minęła już godzina wysłania składu, w okienku diagnostyki nie ma jego numeru. Raz wydałem do Ślemienia dyspozycję zatrzymania pewnego składu, lecz pomimo usilnych moich starań nie puścili go (w okienku diagnostyki figurował z dodatnim, przyrastającym czasem w jego liczniku) gdy anulowałem wstrzymanie.
Jeśli chodzi o SWDR, to właściwe kolory podświetlenia danej pozycji w rozkładzie uparcie zmieniają się na niebieskie podświetlenie, gdy tylko zmienić (myszką czy strzałkami na klawiaturze) na inną pozycję w rozkładzie. Prawidłowe kolory wracają, gdy przełączę się na zakładkę "Opis pociągu" i z powrotem na "Wykaz pociągów".

Trochę tu pomarudziłem - być może powyższe problemy znane są już autorom programu - nie jest to głos krytyki z mojej strony.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: AI Ślemień i SWDR
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2011, 14:23:48 »
Na stacji Ślemień zdarza się im często nie wysłać składu figurującego w SWDR. Trochę nauczyłem się korzystać z narzędzia "Diagnostyka", i pomimo że minęła już godzina wysłania składu, w okienku diagnostyki nie ma jego numeru.

Może skład figuruje w SWDR, ale nie jest zaznaczony jako kursujący?

Raz wydałem do Ślemienia dyspozycję zatrzymania pewnego składu, lecz pomimo usilnych moich starań nie puścili go (w okienku diagnostyki figurował z dodatnim, przyrastającym czasem w jego liczniku) gdy anulowałem wstrzymanie.

Jeżeli użyłeś przycisku "Zatrzymać", to najprawdopodobniej odwołanie nastąpi poprzez "Danie poz.".

Jeśli chodzi o SWDR, to właściwe kolory podświetlenia danej pozycji w rozkładzie uparcie zmieniają się na niebieskie podświetlenie, gdy tylko zmienić (myszką czy strzałkami na klawiaturze) na inną pozycję w rozkładzie. Prawidłowe kolory wracają, gdy przełączę się na zakładkę "Opis pociągu" i z powrotem na "Wykaz pociągów".

Zgodne z rzeczywistością. Dlaczego tak to działa, nie mam pojęcia - pytaj programistów SWDR :)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: AI Ślemień i SWDR
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik 2011, 15:30:24 »
Jeśli chodzi o SWDR, to właściwe kolory podświetlenia danej pozycji w rozkładzie uparcie zmieniają się na niebieskie podświetlenie, gdy tylko zmienić (myszką czy strzałkami na klawiaturze) na inną pozycję w rozkładzie. Prawidłowe kolory wracają, gdy przełączę się na zakładkę "Opis pociągu" i z powrotem na "Wykaz pociągów".

Zgodne z rzeczywistością. Dlaczego tak to działa, nie mam pojęcia - pytaj programistów SWDR :)

Ogólnie to na "wstęgi", bo tak to się zwie, mało kto zwraca uwagę. Przypuszcza można nawet, że nikt...