Forum Główne > Inne

Symulator Systemu Informacji Pasażerskiej

(1/2) > >>

zajac325:
Witajcie,

 Od dawna gram w ten symulator i inne tego typu, czerskiego staničar.
Trochę zaczęło mi się to nudzić i zacząłem szukać jakiegoś urozmaicenia, a w międzyczasie zainteresowałem się programowaniem, dlatego zrodził się u mnie pomysł stworzenia symulatora SIP. :-)
 Program, który robię w założeniu ma odtwarzać głosowo komunikaty i wyświetlać tablicę przyjazdu i odjazdu. Na razie działa na syntezatorze mowy DANT ale niestety jest to przestarzały program  :-\ . Niestety nie mam pomysłu jak to zrobić by było lepsze. Dalej w założeniu mam zrobić program uniwersalny do większości programów, a także wybór języka polskiego i czeskiego (staničar).
 
 W tym wątku będę przedstawiał postęp prac. Liczę na sugestie i wsparcie, :) może by ktoś porobił nagrania Ivony? Wtedy bym na priv podrzucił plik z textem. :)

 W załączniku dorzucam zdjęcie jak na teraz to wygląda. ;)

Paweł:
Nie trzeba nagrywać zapowiedzi, najprościej jest wykorzystać API Microsoftu do sterowania zainstalowanymi w systemie syntezatorami mowy (jednym lub różnymi, np. gdy potrzebne są zapowiedzi w różnych językach). Zwykle podobnie działają rzeczywiste systemy generujące zapowiedzi na stacjach.

W załączniku przykładowy wygląd interfejsu systemu zapowiedzi MEGA, powszechnie używanego na PKP PLK SA (tu Kraków Bieżanów). Zapowiedzi generują się według ustalonego szablonu, zgodnie z wprowadzonym wcześniej rozkładem jazdy, w miarę zbliżania się godziny przyjazdu/odjazdu (przy czym rozkład może obejmować więcej niż jedną stację). Opóźnienia czy zmiany toru/peronu mogą być wprowadzane ręcznie lub automatycznie z systemu srk, np. EBIScreen, ponadto operator może np. ręcznie wpisać dodatkową zapowiedź do odtworzenia.

zajac325:
Niestety problem jest w tym , że te mowy są płatne i jest to bardzo od niechęcające. Z tego co wyczytałem dopiero od systemu 8.1 jest dostępna Paulina jako dźwięk systemowy. Więc na starszych systemach będzie to problematyczne. Na samym początku robiłem na blablouce ale czas testowy trwa 30 dni a cena kupna to ponad 30€ :-/

Paweł:
Mimo wszystko lepiej zrobić możliwość współpracy z systemowym - jedni będą mieli domyślny syntezator lub licencję, pozostali najwyżej będą musieli użyć jakiejś darmowej alternatywy. Ze względu na różne języki zapowiedzi istotne jest to żeby była możliwość współpracy z różnymi syntezatorami, a nie tylko jakimś wbudowanym na stałe w program.

zajac325:
Dziękuję bardzo za podpowiedź z syntezatorem systemowym :) spisuje się to według mnie dobrze. Wiele programów przetwarzających tekst na mowę czyta dane z schowka. W opcjach będzie wybór.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej