Autor Wątek: Pociągi z Tefamy nie przyjeżdżają.  (Przeczytany 23707 razy)

Offline Lisu

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Pociągi z Tefamy nie przyjeżdżają.
« dnia: 10 Październik 2018, 19:54:34 »
Witam. Mam taki problem, że pociągi z TEFAMY nie przyjeżdzają. Nie ma pytania o zgode, nic, cisza. Mam już drugi raz taką sytuacje. Na poprzednim save pociągów nie było wgl, na tym aktualnym na którym teraz gram przyjechał tylko jeden i potem już cisza. Próbowałem na poprzednim save sztuczek z "przepychaniem" szlaku stonką, ale nadal nic nie jechało. Ktoś wie jak to rozwiązać?

https://imgur.com/a/rXX82pe screen z debuga
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2018, 20:00:05 wysłana przez LisiczekPL »

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Pociągi z Tefamy nie przyjeżdżają.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2018, 17:25:00 »
Po pierwsze - nie dawaj screena, tylko zapis gry. To nie tedek, więc tu daje się zapis gry, wtedy ktoś może odtworzyć sytuację jaka w danej chwili, zakresie czasu panowała.
Po drugie - (co w zasadzie załatwia pkt. 1) na jakim RJ grasz. Wgranym w posterunek, skorzystałeś z innego zrobionego przez innego użytkownika?
Po trzecie - (co też załatwia pkt. 1). Do Tefamy jest TZP, zgłosiłeś przyjazd poc. do stacji (zwolniłeś szlak)? Na tym screenie nie widzę dokładnie, ale chyba szlak jest wolny. Natomiast widać na screenie, że Tefama chce wyprawić pociągi, bo rośnie opóźnienie dla (chyba) 9941 z obiegu 9940 i 953 z obiegu (chyba) 660. To gdzie są te pociągi, może tam nie pojechały i dlatego nie ma co wysłać?

Najlepiej daj sava gry i wtedy się sprawdzi co dzieje.

Offline Lisu

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pociągi z Tefamy nie przyjeżdżają.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2018, 18:29:10 »
W załączniku daje save'a. Rozkład jest od MaKu.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pociągi z Tefamy nie przyjeżdżają.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik 2018, 22:42:54 »
Tak jak napisał EN57-002, najprawdopodobniej brakuje wyprawienia na bocznicę poprzednich składów z obiegu ustalonego w rozkładzie jazdy.

Offline Sarron

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Pociągi z Tefamy nie przyjeżdżają.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2019, 11:35:33 »
Ja dopiero co miałem taki problem, że przestała mi TEFAMA przysyłać pociągi. Już godzinę był jeden spóźniony. W końcu zajrzałem do okna debugowania. Okazało się, że TM czeka nadal na luzaka, ale problem w tym, że ja takowego wysłałem. Jak się przyjrzałem to okazało się, że nadałem mu zły numer.
No więc wziąłem SMkę od poc. sieciowego i chciałem wysłać, ale TM z radością poinformowała mnie, że szlak zajęty przez luzaka co wysłałem. Nosz ty co teraz? Znów stracony sejw? Hm zadzwoniłem do TM i kazałem zatrzymać wysłanego przeze mnie luzaka. Polecenie przyjęto. Ten mój failowy luzak zniknął z okna debugowania i TM dało mi wolną drogę dla luzaka z dobrym numerem. Niedługo potem TM zadzwoniło że chce wysyłać mi pociąg. Problem solved.

Offline michAL_en57

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pociągi z Tefamy nie przyjeżdżają.
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lipiec 2020, 20:06:28 »
Dzień dobry. Mam identyczny problem, jak @LisiczekPL. Od kiedy rozpocząłem symulację, nie przyjechał ani jeden pociąg z Tefamy. Proszę o pomoc i wyjaśnienie, czy jest to spowodowane jakimś błędem w programie, czy może ja nie wykonałem jakiejś czynności. Korzystam z domyślnego rozkładu jazdy. Załączam plik sav.