Autor Wątek: Rozkład jazdy w sobotę  (Przeczytany 13239 razy)

Offline Celador

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Rozkład jazdy w sobotę
« dnia: 05 Styczeń 2019, 00:03:02 »
Witam.

Dotarłem do pewnego problemu który nie wiem jak wyjaśnić. W symulator bawię się okresowo i kontynuuję raczej starą grę niż zaczynam nową.
Właśnie prowadzę dyżur w sobotę i zauważyłem taki problem. W symulatorze w sobotę  - w rozkładzie jazdy stworzonym przez "MaKu" który pobrałem w paczce razem z plikiem "pdf. przejścia" (brak mi danych o jakiejś wersji tego rozkładu) jest pociąg 11277 do Liskowa (ET22+cysterny+węglarki). Lokomotywa przechodzi na skład 22178 (w sobotę jest to ET22 od 11277+SM42 od 9943). Cysterny jadą do Borku numerem 2270 (symulator pokazuje ten kurs) prowadzone przez "poloneza" który powinien przyjechać z Borku luzem 888043. I tu zaczynają się problemy. W sobotę tego luza symulator nie pokazuje w rozkładzie jazdy - "polonez" nie przyjeżdża. Co ciekawe w "pdf.przejścia" luzak z "polonezem" figuruje jako kursujący 1-5. Pomyślałem ze to błąd przy tworzeniu pdf. Wszedłem w "EdytorRJ" i tam o dziwo znalazłem ze ten nr pociągu czyli 888043 dni wyprawiania ma ustawione 1-6. Jeżeli ten parametr określa kiedy pociąg ma kursować (bo nie jestem biegły w edytorze) to czemu symulator go nie uwzględnia i lok. nie przyjeżdża? Dalej "polonez" wraca z Borku do Liskowa nr. 2271 (u siebie puściłem do Borku SM42 ze wszystkimi wagonami po 11277 i co ciekawe symulator wysyła do Liskowa SM31)  i razem z SM42 prowadzi wagony na Tefamę numerem 9942 - symulator tez nie wykazuje tego numeru pociągu choć według pdf. powinien kursować w sobotę. "31+42" powinny wrócić z Tefamy nr 9943 -  symulator też tego kursu nie pokazuje choć w edytorze zaznaczone jest 1-6.
Teraz muszę cofnąć się trochę w czasie. Przed 11277 powinien przyjechać 11275 z ST44 i wag. na 2268 który kursuje tylko 1-5 w pdf.  i w edytorze, ale ST44 ma potem zabrać wagony jako 22176 który już ma kursować w sobotę i jest w rozkładzie symulatora, a wagony na 22176 ma przyprowadzić SM31 która nie przyjechała.
Pytanie: rozumiem że twórca mógł sam się trochę pogubić w rozkładzie ale jak to jest że w edytorzeRJ widać kursowanie poć. w soboty czyli 6 a symulator tego nie widzi? Gdzie ewentualnie podaje się w edytorze parametry mówiące kiedy poć. ma kursować bo moge naprawić te luki sam.
Wiem że rozwój st. Lisków jest zawieszony (a szkoda bo tu więcej jest możliwości niż na Testowie) ale może bedzie się komuś chciało zobaczyć o co kaman.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2019, 00:08:55 wysłana przez Celador »

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Rozkład jazdy w sobotę
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2019, 18:19:37 »
Wreszcie zabrałem się za sprawdzanie tego co napisałeś. Jest błąd, a przynajmniej taki udało mi się znaleźć. Jak napisałeś, problemy zaczynają się od 888043, który ma w edytorze wpisane 1-6, ale w rubryce "Kursuje" ma wpisane "D", czyli dni robocze. Sprawdziłem w stworzonym przez siebie RJ dla liskowa i parametr "D" mam wpisany tylko kiedy w dniach wyprawiania mam 1-5 wpisane. Przy wpisie 1-6 już lit. D nie mam umieszczonej.
  Co do innych nie przyjeżdżających to nawet na moim RJ, zdarzają się przypadki, że jedzie np. poc. 44025 (ostatnio miałem taki przypadek), którego w ogóle nie pokazuje w RJ, a w edytorze jest wpisany.
  9942 i 9943 już nie mają lit. D wpisanej w Kursuje, a jak napisaleś, mimo tego nie przyjeżdżają. W programie zdarzają się różne błędy, może to też jest jeden z nich.

Offline Celador

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Rozkład jazdy w sobotę
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2019, 21:38:07 »
Witam
Piszę ten post w drodze wyjaśnienia. Popełniłem błąd. Sytuacje które są opisane zachodzą w rozkładzie jazdy przypisanym do pliku .exe (jeśli dobrze operuję terminologią). Czytałem że tego rozkładu nie da się edytować więc nic się tam nie poprawi. Z opisanym problemem poradziłem sobie (przysłałem brakujące mi lokomotywy). Pozdrawiam.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Rozkład jazdy w sobotę
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2019, 20:31:44 »
Dlatego w swoim RJ, tym dostępnym na forum, lokomotywy manewrowe i częściowo pociągowe, są przysyłane na rezerwę do stacji Lisków Gł. Uzasadnieniem jest dość częste defektowanie loków przy poc. w sytuacji usterek podciągniętych na max. Opisywałem to w opisie do RJ.

Przy tworzeniu RJ zdarzają się błędy. Sam takowe koryguję przez dość długi czas, realizując własny RJ. Dopiero w symulacji widać, jak RJ stworzony na "papierze" jest realizowany na gruncie. Wtedy dopiero widać co nie działa i co poprawić. W sumie to swój RJ przerabiałem naście razy, widząc jak jest realizowany RJ na gruncie, a to wszystko w długim okresie czasu.