Autor Wątek: Problem z blokadą liniową do Liskowa.  (Przeczytany 26585 razy)

Offline TheKerexPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Problem z blokadą liniową do Liskowa.
« dnia: 09 Styczeń 2019, 22:03:21 »
Na początek przyznam, że jestem dosyć świeżym uzytkownikiem ISDR`a, więc proszę o wyrozumiałość, dłużej gram w MaSzynę, ale do rzeczy...
Miałem problem z rozpruciem zwrotnic przed torami do Liskowa, co od razu zgłosiłem, przez co oczywiście nie mogłem podać wjazdu na semaforze. Ale puściłem pociąg z Liskowa tym torem na manewrze za S1 i tego typu komendach. I tu pojawił się problem, bo nie mogłem "zbić" przycisku KoT, aby powiadomić Lisków, że pociąg przyjechał. Więc i Poz1L, i KoT się świeci, próbowałem obu przycisków dPo, ale nic to nie dało. Co prawda Lisków daje mi pozwolenie na wyprawienie do niego towarowego, ale chyba coś się stało z tą blokadą bo nie "ładuje" mi (nie wiem czy to dobrze nazywam) szczeliny Po1L nad tą "właściwą", przez co po odjeździe pociągu za semafor nie mogę przyciskiem Po1L "przenieść" jej na dół, ani w ogóle podać wyjazdu na semaforze. Czy dałoby się to jakoś "zrestartować", aby wszystko było na biało, a jakbym poprosił jeszcze raz Lisków o zwolnienie przebiegu, to po zgodzie wreszcie by obsłużył tę blokadę? Sorry, że tak się rozpisałem i z góry dzięki  :)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Problem z blokadą liniową do Liskowa.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2019, 10:12:53 »
Trochę to chaotycznie napisałeś, ale zrozumiałem, że wpuściłeś poc. do stacji, który minął semafor T wskazujący S1 i w związku z tym nie zadziałały urządzenia zwalniające blokadę. W takim przypadku używa się "dKo" tu kontkretnie "dKoT", a nie jak napisałeś "dPo" (dorażny początkowy). I nie próbuje się obu, bo ten drugi jest od semafora S, więc na pewno nie zadziała na sem T.
  Teraz skoro blokada już jest "uwalona" to wprowadź TZP (telefonicznie zapowiadanie pociągów). Skład do Liskowa wyślij na Sz. Poczekaj, aż Lisków zapowie pociąg i przy wjeździe z Liskowa prawidłowo (w/g instrukcji) obsłuż blokadę liniową. Wtedy powinna się "zrestartować".

Offline wysek44

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Problem z blokadą liniową do Liskowa.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2019, 14:58:22 »
Ale puściłem pociąg z Liskowa tym torem na manewrze za S1 i tego typu komendach.

Gdy skład utknął Ci pod semaforem wjazdowym, trzeba było mu dać sygnał zastępczy, ew. rozkaz pisemny "S".
Nigdy nie "zmuszać go" do jazdy manewrowej w celu minięcia takiego sygnalizatora.

Offline TheKerexPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Problem z blokadą liniową do Liskowa.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2019, 21:14:02 »
Ok, dzięki za pomoc, problem rozwiązany.  :)