Autor Wątek: Wjazd do Ślemienia  (Przeczytany 17587 razy)

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Wjazd do Ślemienia
« dnia: 05 Listopad 2011, 10:47:22 »
Witam. Mam taki problem: pociągi, które wyjeżdżają do Ślemienia zatrzymują się na wjazdowym na tą stację. Mimo, że informuję dyżurnego ruchu, to ciągle na tym Semaforze jest czerwone i tworzą się "korki". Dlatego po torze 1 wprowadziłem zapowiadanie tel. Kiedy chcę je odwołać, to on ciągle się pyta o zgodę. Jak usunąć te 2 problemy. Proszę o odpowiedź. :(

Offline krzysiek13000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Wjazd do Ślemienia
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2011, 11:47:41 »
Mimo, że informuję dyżurnego ruchu, to ciągle na tym Semaforze jest czerwone i tworzą się "korki".
W jaki sposób informujesz dyżurnego? W pomocy jest napisane:
Cytuj
Po wyjeździe należy zadzwonić na łącze "Tfpc Ślemień" i zgłosić dyżurnemu ruchu stacji Ślemień odjazd pociągu, wpisując jego numer i wciskając przycisk "Odjazd" (podanie godziny nie jest wymagane - można skasować zawartość tego pola).
Zawsze tak robiłem i nie miałem żadnych problemów, może nie wciskasz "Odjazd" tylko coś innego, np. "Żądanie Pozwolenia"?
Jeśli nie zgłosisz odjazdu pociągu, Ślemień zadzwoni do Ciebie i zapyta "Co wyjechało?" czy jakoś tak. Tak przynajmniej było w wersji 060511, nie mam możliwości sprawdzić jak jest teraz, ale domyślam się że tak samo.
W życiu jak w ISDRze - czas biegnie tak szybko, że ciężko za nim nadążyć.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wjazd do Ślemienia
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2011, 13:36:01 »
Wpisuję tak jak mówisz. Też nie miałem problemów, a teraz tak nagle.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Wjazd do Ślemienia
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2011, 16:09:16 »
Sprecyzuj co się dzieje, najlepiej załącz plik sav. Jak odwołujesz TZP, to zapewne Ślemień chce zmienić kierunek blokady i dlatego pyta o pozwolenie, choć nie bardzo rozumiem, po co w ogóle wprowadzasz TZP w takiej sytuacji.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wjazd do Ślemienia
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad 2011, 17:46:56 »
Oto zapis. Semafor P we ślemieniu chyba jest zepsuty. Wprowadziłem TZP, ponieważ jak wyślę pociąg po torze 2 to przy wjazdowym do śl mi stanie. :( A na jednym torze musi być zapowiadanie, bo może dojść do zderzenia.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2011, 19:04:30 wysłana przez dp116 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Wjazd do Ślemienia
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2011, 17:57:14 »
Brak wyświetlenia sygnału na semaforze wjazdowym jest najprawdopodobniej spowodowany błędem, który został poprawiony jakieś pół roku temu. Sugeruję ściągnąć nowszą wersję programu. Wysłanie pociągu po torze lewym nie wymaga wprowadzenia TZP, wystarczy zażądać pozwolenia po torze 1 i obrócić blokadę liniową.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wjazd do Ślemienia
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad 2011, 17:59:26 »
Tak zrobiłem, ale dzięki.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wjazd do Ślemienia
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopad 2011, 18:36:54 »
Już pobrałem, dzięki.