Autor Wątek: Aktualny stan rozwoju projektu  (Przeczytany 74810 razy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Wrzesień 2020, 13:23:01 »
Nowa wersja przechodzi ostatnie testy, będzie udostępniona za niedługo.

Offline MuNiO

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Wrzesień 2020, 22:00:53 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Wrzesień 2020, 01:53:10 »
Nie, mowa o nowej wersji ISDR, z urządzeniami przekaźnikowymi.

Offline daniel_11

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Wrzesień 2020, 10:05:05 »
A w tej nowej wersji będą zawarte jakieś nowe scenerię czy to będzie wychodzić z czasem   ? ;D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Wrzesień 2020, 15:30:43 »
Tak, będą nowe stacje ;) Cierpliwości.

Offline daniel_11

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Wrzesień 2020, 15:48:17 »
ok , dziękuje i  tak jak czekałem to będę nadal czekał.  ;D

Powodzenia  ;)

Offline MuNiO

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Wrzesień 2020, 16:27:58 »
Tak, będą nowe stacje ;) Cierpliwości.

Może Gdynia Główna ? :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Wrzesień 2020, 15:09:28 »
Może kiedyś? Zobaczymy... Ale nie wszystko na raz. Jak wyjdzie nowa wersja to wtedy będzie dyskusja o możliwościach tworzenia nowych stacji.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2020, 03:00:19 wysłana przez Paweł »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Listopad 2020, 02:59:37 »
Nowa wersja symulatora wraz z dwiema nowymi stacjami rzeczywistymi została udostępniona w dziale Download.

Uruchomiony został również profil fb projektu, na którym dodatkowo zamieszczane będą informacje o nowościach: https://www.facebook.com/ISDRpl

Offline Robert

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Listopad 2020, 04:05:44 »
Witam.

Pisząc ten post wyprawiam dopiero siódmy pociąg z Testowa, więc wszystko jest pisane jeszcze na świerzo.

Przede wszystkim dziękuję za nową wersję. Usprawnienia dla użytkowników posiadających 2 lub więcej monitorów to jest coś na co czekałem. Na pierwszym ekranie pulpit, na drugim łączność i obsługa przejazdu, na trzecim rozkład jazdy - coś pięknego, świetna zmiana. Pulpit nastawczy jest teraz w wyższej rozdzielczości co znacznie poprawiło jego czytelność - wielkie brawa za to. To co możnaby według mnie jeszcze usprawnić w powiększeniu 150%, to stworzenie go w rozdzielczości 1920x1080 tak, aby zmieścił się na ekranie z ustawioną taką właśnie rozdzielczością bez konieczności przewijania go w lewo i prawo.
Kolejną rzeczą na którą zwróciłem uwagę jest to, że nowe okienka nie pojawiają się na pasku zadań. Nieważne czy korzystam ze starego stylu, czyli jednego okna i zakładek, czy mam je wydokowane tak jak jest to w nowej wersji. Na wielu monitorach nie wydaje się to być problemem, natomiast na jednym dużym ekranie może nie być to wygodne. Sprawdze to w rozdzielczości 4k w najbliższym czasie i podziele się wrażeniami. 
Mam także problem z obługą przejazdu w kilometrze 20.239, mianowicie klawisz SHIFT nie działa tak jak w poprzedniej wersji. Teraz muszę kilknąc najpierw w jeden guzik, puścić go, a następnie kliknąć jeszcze raz przytrzymując SHIFT. Przejazd zamyka się wtedy nierównomiernie, ale mimo wszystko zamykają się wszystkie rogatki. Niestety klawisze muszę trzymać aż do potwierdzenia, że przejazd jest zamknięty, tj. do zapalenia się czerwonych diod po bokach. W starszej wersji działało to dużo lepiej, rzekłbym że "półautomatycznie". Resetowałem program dwukrotnie, jednak niczego to nie zmieniło.
I jako ostatnie okienko SEPE-SWDR: czy nie byłoby możliwości na alternatywną wersje ciemną, tak jak można to zmienić w przypadku podglądu terenu?

To wszystko co udało mi się zauważyć podczas krótkiej sesji na stacji Testowo z rozkładem jazdy 2020.
Dziękuję jeszcze raz za nową wersję, pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne a zmiany widoczne i usprawniają czytelność. Dobra robota!

Offline Wowas08

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Listopad 2020, 07:43:48 »
Nowa wersja symulatora wraz z dwiema nowymi stacjami rzeczywistymi została udostępniona w dziale Download.

Uruchomiony został również profil fb projektu, na którym dodatkowo zamieszczane będą informacje o nowościach: https://www.facebook.com/ISDRpl
Witam pobrałem o 5:00 i śmiga jak należy dzięki wielkie za pracę w którą włożyliście tyle sił i czasu. :D :D :D

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Listopad 2020, 08:28:13 »
Osielec... Powrót do historii ;) pamiętam jak klikałem na oślep w pierwszą wersję :)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Listopad 2020, 13:47:47 »
To co możnaby według mnie jeszcze usprawnić w powiększeniu 150%, to stworzenie go w rozdzielczości 1920x1080 tak, aby zmieścił się na ekranie z ustawioną taką właśnie rozdzielczością bez konieczności przewijania go w lewo i prawo.

Zobrazowanie pulpitu jest rastrowe, tak jak w starych wersjach, tyle że teraz doszły różne rozmiary grafik. Płynne skalowanie nie jest możliwe i nie da rady dokładnie dopasować pulpitów o różnych rozmiarach do rozdzielczości. Być może w przyszłych wersjach dodana zostanie jeszcze skala 125%.

Kolejną rzeczą na którą zwróciłem uwagę jest to, że nowe okienka nie pojawiają się na pasku zadań.

To domyślne zachowanie aplikacji tworzonej w Lazarusie, sprawdzę czy da się to zmienić.

Mam także problem z obługą przejazdu w kilometrze 20.239, mianowicie klawisz SHIFT nie działa tak jak w poprzedniej wersji.

Celowa zmiana. Może i było to wygodne, ale mało realistyczne i nadużywane. Teraz trzeba przy każdym zamykaniu/otwieraniu obsługiwać pulpit przejazdu, tak jak w rzeczywistości ;)

I jako ostatnie okienko SEPE-SWDR: czy nie byłoby możliwości na alternatywną wersje ciemną, tak jak można to zmienić w przypadku podglądu terenu?

Chętnie bym poprzerabiał SWDR pod kątem poprawy ergonomii i dodał wersję ciemną, ale to już nie będzie symulacja SWDR...

Offline darwin124

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: gdańsk
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Listopad 2020, 15:23:18 »
prosze jak będzię następna update prosze o gdańsk oliwe skm i pkp

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Listopad 2020, 15:36:08 »
prosze jak będzię następna update prosze o gdańsk oliwe skm i pkp

Gdańsk Oliwa PKP to nawet nie jest posterunek ruchu.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2020, 16:52:41 wysłana przez Paweł »