Forum Główne > ISDR - Tematy ogólne
Aktualny stan rozwoju projektu
daniel_11:
ok , dziękuje i tak jak czekałem to będę nadal czekał. ;D
Powodzenia ;)
MuNiO:
--- Cytat: Paweł w 23 Wrzesień 2020, 15:30:43 ---Tak, będą nowe stacje ;) Cierpliwości.
--- Koniec cytatu ---
Może Gdynia Główna ? :)
Paweł:
Może kiedyś? Zobaczymy... Ale nie wszystko na raz. Jak wyjdzie nowa wersja to wtedy będzie dyskusja o możliwościach tworzenia nowych stacji.
Paweł:
Nowa wersja symulatora wraz z dwiema nowymi stacjami rzeczywistymi została udostępniona w dziale Download.
Uruchomiony został również profil fb projektu, na którym dodatkowo zamieszczane będą informacje o nowościach: https://www.facebook.com/ISDRpl
Robert:
Witam.
Pisząc ten post wyprawiam dopiero siódmy pociąg z Testowa, więc wszystko jest pisane jeszcze na świerzo.
Przede wszystkim dziękuję za nową wersję. Usprawnienia dla użytkowników posiadających 2 lub więcej monitorów to jest coś na co czekałem. Na pierwszym ekranie pulpit, na drugim łączność i obsługa przejazdu, na trzecim rozkład jazdy - coś pięknego, świetna zmiana. Pulpit nastawczy jest teraz w wyższej rozdzielczości co znacznie poprawiło jego czytelność - wielkie brawa za to. To co możnaby według mnie jeszcze usprawnić w powiększeniu 150%, to stworzenie go w rozdzielczości 1920x1080 tak, aby zmieścił się na ekranie z ustawioną taką właśnie rozdzielczością bez konieczności przewijania go w lewo i prawo.
Kolejną rzeczą na którą zwróciłem uwagę jest to, że nowe okienka nie pojawiają się na pasku zadań. Nieważne czy korzystam ze starego stylu, czyli jednego okna i zakładek, czy mam je wydokowane tak jak jest to w nowej wersji. Na wielu monitorach nie wydaje się to być problemem, natomiast na jednym dużym ekranie może nie być to wygodne. Sprawdze to w rozdzielczości 4k w najbliższym czasie i podziele się wrażeniami.
Mam także problem z obługą przejazdu w kilometrze 20.239, mianowicie klawisz SHIFT nie działa tak jak w poprzedniej wersji. Teraz muszę kilknąc najpierw w jeden guzik, puścić go, a następnie kliknąć jeszcze raz przytrzymując SHIFT. Przejazd zamyka się wtedy nierównomiernie, ale mimo wszystko zamykają się wszystkie rogatki. Niestety klawisze muszę trzymać aż do potwierdzenia, że przejazd jest zamknięty, tj. do zapalenia się czerwonych diod po bokach. W starszej wersji działało to dużo lepiej, rzekłbym że "półautomatycznie". Resetowałem program dwukrotnie, jednak niczego to nie zmieniło.
I jako ostatnie okienko SEPE-SWDR: czy nie byłoby możliwości na alternatywną wersje ciemną, tak jak można to zmienić w przypadku podglądu terenu?
To wszystko co udało mi się zauważyć podczas krótkiej sesji na stacji Testowo z rozkładem jazdy 2020.
Dziękuję jeszcze raz za nową wersję, pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne a zmiany widoczne i usprawniają czytelność. Dobra robota!
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej