Autor Wątek: Aktualny stan rozwoju projektu  (Przeczytany 74900 razy)

Offline Robert

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Listopad 2020, 18:06:20 »
Zobrazowanie pulpitu jest rastrowe, tak jak w starych wersjach, tyle że teraz doszły różne rozmiary grafik. Płynne skalowanie nie jest możliwe i nie da rady dokładnie dopasować pulpitów o różnych rozmiarach do rozdzielczości. Być może w przyszłych wersjach dodana zostanie jeszcze skala 125%.

W takim razie skala 125% wydaje się być świetnym kompromisem.

Celowa zmiana. Może i było to wygodne, ale mało realistyczne i nadużywane. Teraz trzeba przy każdym zamykaniu/otwieraniu obsługiwać pulpit przejazdu, tak jak w rzeczywistości ;)

Rozumiem. Ja nie pracuje na kolei, a temat przejazdów znam z perspektywy osoby, która czeka aż otworzą (się) rogatki.
Zgłosiłem to dlatego, że jest to świerzo wydana wersja i jakieś drobne niedopatrzenia mogą się znaleźć. Wcześniej nikt tego w tym temacie nie zasygnalizował, więc zrobiłem to ja.

Chętnie bym poprzerabiał SWDR pod kątem poprawy ergonomii i dodał wersję ciemną, ale to już nie będzie symulacja SWDR...

Tu podobnie jak wyżej: nigdy nie widziałem jak wygląda prawdziwy SWDR stąd nie umiem ocenić jego stopnia odwzorcowania.
Na szczęście na domowym komputerze jasność czy nawet kolory można sobie spersonalizować w inny sposób, więc nie jest to jakiś uciążliwy problem.

Dziekuje za odpowiedź.

 

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Listopad 2020, 19:05:23 »
Czy brak wyskakującego okienka z komunikatem o konieczności/możliwości zapisania stanu gry przy zamykaniu aplikacji jest działaniem celowym czy niedopatrzeniem?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Listopad 2020, 20:27:34 »
Kod głównego modułu projektu został przepisany i może się zdarzyć że coś działa trochę inaczej niż w starej wersji. Obecnie jest przewidziane tylko potwierdzenie zamknięcia. Można to nazwać niedopatrzeniem.

Offline Wannabe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Skąd: lk 353 km 74,4
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Listopad 2020, 20:38:20 »
Świetna robota, dzięki. Teraz tylko czekam na Lisków ;)

Offline JanekYT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: poznań
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Listopad 2020, 11:23:08 »
Witam
Gram już trochę w ISDRa i zastanawia mnie jedna sprawa, dlaczego nie możemy wybrać godziny od której zaczynamy dyżur? zmiany na kolei też nie zawsze są o stałych godzinach, a nawet jeżeli tym się sugerujesz to jednak według mnie było by ciekawiej jeżeli dałoby się przykładowo zacząć o 23 a nie o 18 ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Listopad 2020, 13:05:34 »
Wybór godziny rozpoczęcia jest ograniczony, ponieważ rozpoczęcie symulacji od wybranej godziny polega na wczytaniu pliku stanu, który zawiera przygotowany ręcznie stan ruchu i urządzeń w tym momencie. Można by teoretycznie ustawić zegar na dowolną godzinę, ale bez stanu początkowego może brakować kilku pierwszych pociągów lub składów czekających na stacji.

Offline JanekYT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: poznań
Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Listopad 2020, 13:20:32 »
Myślę że byłaby to fajna opcja, można byłoby przykładowo ustawić aktualną godzinę, a brak kilku składów nikomu raczej nie zaszkodzi :p