Forum Główne > Ruch kolejowy

Problem z R146

(1/2) > >>

lukas12348:
Witam jak się wypełnia 5 i 6 rubrykę dziennika ruchu i jak wpływa na to rodziaj blokady liniowej? czemu raz się zapisuje tylko przyjazd albo odjazd a innym razem i to i to

Paweł Piotr:
Paragraf 37, ust. 7, pkt. 5) instrukcji Ir-1
https://www.plk-sa.pl/files/public/user_upload/pdf/Akty_prawne_i_przepisy/Instrukcje/Wydruk/Ir-1_wazna_od_1_lipca_2019.pdf
w rubryce 5 – notuje się czas podany w telefonogramie zawierającym oznajmienie odjazdu pociągu, wjazdu (wstawienia) na tor szlakowy PSD, a w rubryce 6 – czas podany w telefonogramie zawierającym potwierdzenie przyjazdu pociągu, czas zakończenia manewrów lub czas zjazdu PSD ze szlaku na drogę kołową, względnie jeden z przyległych do szlaku posterunków zapowiadawczych, gdy pojazd ten wjechał (został wstawiony) na tym szlaku; jeżeli czasy te różnią się co najmniej o dwie minuty od czasu nadania względnie odebrania telefonogramu, to czasy te należy zanotować w formie ułamka, podając w liczniku czas wskazany w telefonogramie, a w mianowniku rzeczywisty czas nadania względnie odebrania telefonogramu, jeżeli podstawą prowadzenia ruchu jest:
a) obsługa urządzeń jednoodstępowej (półsamoczynnej) blokady liniowej – wówczas w rubrykach 5 i 6 notuje się czas blokowania odpowiednich bloków liniowych; jeżeli czas blokowania bloku liniowego różni się co najmniej o jedną minutę od rzeczywistego czasu przyjazdu względnie odjazdu pociągu, wówczas czasy te należy zanotować w formie ułamka, podając w liczniku czas rzeczywisty, a w mianowniku czas blokowania,
b) jednoodstępowa (półsamoczynna) dwukierunkowa blokada liniowa z blokiem pozwolenia i kontrolą niezajętości torów szlakowych, jednoodstępowa (półsamoczynna) blokada liniowa bez obsługi bloków liniowych lub wieloodstępowa (samoczynna) blokada liniowa – wówczas w rubryce 5 notuje się czas odjazdu pociągu wyprawionego z własnego posterunku zapowiadawczego, a w rubryce 6, czas przyjazdu pociągu przyjętego na własny posterunek zapowiadawczy.

MagdaKowalska:
Dzień dobry ,potrzebuję pomocy lub porady z zakresu praktyk mojego syna ucznia Technikum Kolejowego mamy do zrobienia kilka zadań ,dla mnie normalne przedmioty jestem wstanie mu pomóc jednak zawodowe dla mnie są masakra.
Może tu znajdzie się jakaś dobra duszyczka która pomoże mi rozwiązać zadania by zaliczył te praktyki których przez pandemie nie było.
Słaby z niego uczeń i pewnie nie da rady pracować w zawodzie .
Pomoca by było jak by mi ktoś podpowiedział jak to zrobic    albo gdzie szukac ,wiem ze sa instrukcje ale tego jest tyle zreszta sami wiecie.
Jak coś to mogę i zaplłacic za pomoc
napewno maja napisać wzór zawiadomienia o wprowadzeniu ostrzeżenia i potwierdzenie
Tablicę zależnosci
zapisy w dzienniku ruchu
pierwsz raz tu jestem to nie wiem jakie tu zwyczaje priv

EN57-002:
Kłaniam. Może, nim wypowiedzą się tu znawcy przepisów, dokonajmy uszczegółowienia tematów.

Tablica zależności. Ona dot. urządzeń na nastawni i kolejności ich użycia w celu podania przebiegu. Czy o tą tablice zależności chodzi? No i coś szerzej, mają ją opisać na jakiejś podstawie (np. konkretnej stacji, dowolnej)? Omówić opisy w rubrykach?

Zapisy w dzienniku ruchu. O tym na forum było sporo wątków, wystarczy poszukać. Po za tym, chodzi o ogólne informacje nt. rubryk, czy zapisy dla konkretnej sytuacji ruchowej?

jageer:
Tablice zależności? Ale co? Wykonać, uzupełnić częściowo czy jak?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej