Autor Wątek: Problem z R146  (Przeczytany 16834 razy)

Offline lukas12348

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kielce
Problem z R146
« dnia: 16 Czerwiec 2019, 18:20:59 »
Witam jak się wypełnia 5 i 6 rubrykę dziennika ruchu i jak wpływa na to rodziaj blokady liniowej? czemu raz się zapisuje tylko przyjazd albo odjazd a innym razem i to i to
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2019, 18:36:52 wysłana przez lukas12348 »

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Problem z R146
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2019, 18:45:29 »
Paragraf 37, ust. 7, pkt. 5) instrukcji Ir-1
https://www.plk-sa.pl/files/public/user_upload/pdf/Akty_prawne_i_przepisy/Instrukcje/Wydruk/Ir-1_wazna_od_1_lipca_2019.pdf
w rubryce 5 – notuje się czas podany w telefonogramie zawierającym oznajmienie odjazdu pociągu, wjazdu (wstawienia) na tor szlakowy PSD, a w rubryce 6 – czas podany w telefonogramie zawierającym potwierdzenie przyjazdu pociągu, czas zakończenia manewrów lub czas zjazdu PSD ze szlaku na drogę kołową, względnie jeden z przyległych do szlaku posterunków zapowiadawczych, gdy pojazd ten wjechał (został wstawiony) na tym szlaku; jeżeli czasy te różnią się co najmniej o dwie minuty od czasu nadania względnie odebrania telefonogramu, to czasy te należy zanotować w formie ułamka, podając w liczniku czas wskazany w telefonogramie, a w mianowniku rzeczywisty czas nadania względnie odebrania telefonogramu, jeżeli podstawą prowadzenia ruchu jest:
a) obsługa urządzeń jednoodstępowej (półsamoczynnej) blokady liniowej – wówczas w rubrykach 5 i 6 notuje się czas blokowania odpowiednich bloków liniowych; jeżeli czas blokowania bloku liniowego różni się co najmniej o jedną minutę od rzeczywistego czasu przyjazdu względnie odjazdu pociągu, wówczas czasy te należy zanotować w formie ułamka, podając w liczniku czas rzeczywisty, a w mianowniku czas blokowania,
b) jednoodstępowa (półsamoczynna) dwukierunkowa blokada liniowa z blokiem pozwolenia i kontrolą niezajętości torów szlakowych, jednoodstępowa (półsamoczynna) blokada liniowa bez obsługi bloków liniowych lub wieloodstępowa (samoczynna) blokada liniowa – wówczas w rubryce 5 notuje się czas odjazdu pociągu wyprawionego z własnego posterunku zapowiadawczego, a w rubryce 6, czas przyjazdu pociągu przyjętego na własny posterunek zapowiadawczy.
Paweł Piotr

Offline MagdaKowalska

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: warszawa
Odp: Problem z R146
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec 2020, 08:17:04 »
Dzień dobry ,potrzebuję pomocy lub porady z zakresu praktyk mojego syna ucznia Technikum Kolejowego mamy do zrobienia kilka zadań ,dla mnie normalne przedmioty jestem wstanie mu pomóc jednak zawodowe dla mnie są masakra.
Może tu znajdzie się jakaś dobra duszyczka która pomoże mi rozwiązać zadania by zaliczył te praktyki których przez pandemie nie było.
Słaby z niego uczeń i pewnie nie da rady pracować w zawodzie .
Pomoca by było jak by mi ktoś podpowiedział jak to zrobic    albo gdzie szukac ,wiem ze sa instrukcje ale tego jest tyle zreszta sami wiecie.
Jak coś to mogę i zaplłacic za pomoc
napewno maja napisać wzór zawiadomienia o wprowadzeniu ostrzeżenia i potwierdzenie
Tablicę zależnosci
zapisy w dzienniku ruchu
pierwsz raz tu jestem to nie wiem jakie tu zwyczaje priv

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Problem z R146
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwiec 2020, 13:20:49 »
Kłaniam. Może, nim wypowiedzą się tu znawcy przepisów, dokonajmy uszczegółowienia tematów.

Tablica zależności. Ona dot. urządzeń na nastawni i kolejności ich użycia w celu podania przebiegu. Czy o tą tablice zależności chodzi? No i coś szerzej, mają ją opisać na jakiejś podstawie (np. konkretnej stacji, dowolnej)? Omówić opisy w rubrykach?

Zapisy w dzienniku ruchu. O tym na forum było sporo wątków, wystarczy poszukać. Po za tym, chodzi o ogólne informacje nt. rubryk, czy zapisy dla konkretnej sytuacji ruchowej?


Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Problem z R146
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwiec 2020, 06:54:26 »
Tablice zależności? Ale co? Wykonać, uzupełnić częściowo czy jak?
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Problem z R146
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2020, 11:33:10 »
Coś to wygląda na kichę. Synuś udaje mamusię a teraz nie wie, co napisać...  ;D ;D ;D
Paweł Piotr

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Problem z R146
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec 2020, 16:14:19 »
Ostatnio mam wrażenie, ze pół technikum kolejowego pod różnymi nazwami szuka pomocy ;) Liczę że nie nauczyciele ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline MagdaKowalska

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: warszawa
Odp: Problem z R146
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2020, 07:23:34 »
Witam zaraz napiszę tablice już udało nam się uzupełnić z pomocą kolegów,zostały jeszcze odpisy w E 1578
a nie pisałam bo staralismy sie zrobic sami