Autor Wątek: Problem z sbl  (Przeczytany 30814 razy)

Offline kn31

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kwidzyn
Problem z sbl
« dnia: 17 Sierpień 2019, 14:09:53 »
Mam usterkę przez którą nie mogę przełożyć rozjazdu 1 do minusa więc chcę wyprawić 43230 z toru 1 do Ślemienia na tor lewy. Dzwonię do Ślemienia, potwierdzam przybycie ostatniego pociągu, biorę wolną dla 43230 po lewym, klikam Zwbl potem Wbl i Ślemień dzwoni do mnie z pytaniem "Jaki numer?" i blokada może migać w nieskończoność, nigdy nie da mi pozwolenia w urządzeniach. Czy coś robię nie tak czy to jakiś błąd?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Problem z sbl
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień 2019, 14:31:09 »
Powinno wystarczyć zażądanie pozwolenia z wpisaniem numeru toru szlakowego 1. Jeżeli mimo to nie ustawia blokady, zamieść tu .sav lub zrzut ekranu z okna "Debugowanie" z zaznaczonym polem "Ślemień".

Offline kn31

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kwidzyn
Odp: Problem z sbl
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2019, 15:17:37 »
Niestety nie podziałało, znów pyta o numer

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Problem z sbl
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2019, 15:48:08 »
Jeżeli chodzi o 43230, to według zrzutu wskoczył do kolejki toru 2 a nie 1, być może wcześniej był źle zapowiedziany. W takim przypadku spróbuj zgłosić "43230 zatrzymany" i ponownie zapytać o pozwolenie w podaniem toru 1.

Offline kn31

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kwidzyn
Odp: Problem z sbl
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień 2019, 15:02:09 »
Nic nie pomaga, obserwuję na bieżąco okno debugowania i w momencie kiedy pytam o wolną albo "po torze lewym" albo "po torze szlakowym 1" to od razu wskakuje w kolejkę toru 2 a jak powiem zatrzymany to znika w ogóle i tak w kółko. Już nawet próbowałem najpierw obsłużyć blokadę i czekać aż Ślemień spyta o numer i wtedy brać wolną ale nic nie dało.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Problem z sbl
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpień 2019, 21:42:15 »
Za każdym razem czy tylko przy tym pociągu? Wersja 2016.12.15? Gdy uruchomię symulator i zapytam o pozwolenie dla dowolnego pociągu wpisując tor "1", pytanie otrzymuje treść "Czy droga dla pociągu 1234 po torze lewym nr 1 jest wolna?", pociąg wskakuje do kolejki toru 1 i po włączeniu blokady Ślemień obsługuje Pzk po tym torze. Czy w tym przypadku to wygląda inaczej?

Offline kn31

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kwidzyn
Odp: Problem z sbl
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpień 2019, 14:23:20 »
Wersja się zgadza, spróbowałem uruchomić na nowo i to samo, wskakuje w kolejkę toru 2 jakkolwiek nie wpisać (po torze szlakowym 1/ po torze lewym/ torem lewym/ tor 1). Nie mam pojęcia o co tu chodzi, kolejność telefonogram potem obsługa blokady czy na odwrót też nie ma znaczenia.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Problem z sbl
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpień 2019, 14:37:20 »
Do pola "tor" trzeba wpisać sam numer "1", bez innych określeń.

Offline kn31

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kwidzyn
Odp: Problem z sbl
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień 2019, 20:59:05 »
Teraz faktycznie działa, ja z uporem maniaka najpierw wpisywałem wszystko w opis pociągu a potem w tor, nie zrozumiałem że wystarczy sam numerek w polu tor. Dziękuję bardzo  ;D