Autor Wątek: Rozkład dla Liskowa od Merila  (Przeczytany 16974 razy)

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Rozkład dla Liskowa od Merila
« dnia: 21 Sierpień 2019, 01:02:24 »
Stworzyłem rozkład, tylko że...
1. Nie jestem ekspertem, tylko hobbystą nie związanym z koleją więc wiele rzeczy może być błędne, nierealistyczne itp. Ale jestem otwarty na uwagi i chętnie je uwzględnie w poprawkach.
2. Wszystko kursuje 1-7, Bo szczerze nie wiem jak wygląda ruch towarowy w weekendy i czy czymś się różni...
3. Nie ma ruchu dodatkowego, bo także nie wiem jak dużo ich powinno być.
4. Nazwy miast z relacji są wymyślone, parę nazw bezwstydnie zabranych z innych symulatorów (pozdrawiam Maszyne i TD2) i są to przemianowane polskie miasta, a nie fikcyjne miasta z symulatorów.

To teraz pare słów o samym rozkładzie. W zamyśle miał być prosty, manewry są rzadkie, ruch raczej niewielki. Mam nadzieje że nie zbyt mały, ale zrobiłem go dla siebie właśnie dlatego by był łatwy, ale dla starych wyjadaczy pewnie będzie nudny. Lisków ma układ szlaków tak nietypowy że w Polsce nie istnieje nic takiego... Znalazłem dosłownie jedyną stacje w której 2tor zelektryfikowany przechodzi na 2tor niezelekrtyfikowany i zelektryfikowany 1tor. Więc ruch pasażerski pożyczyłem sobie z rozkładu tej stacji i dodałem ruch do LM. Mam nadzieje że będzie jakoś to wyglądać ;) 

Wagony do bocznic Liskowa są opisane w terenie, a lokomotywa manewrowa służy do obsługi zdawek do SPEDPOLu (nie mówie tu o SM03 :P). Mam nadzieje że reszta w uwagach eksploatacyjnych jest w miarę jasno wytłumaczona i nie będzie trzeba robić dodatkowych pomocy.

Wersja alfa 0.1
Znane błędy: pospieszne nie zatrzymują się w peronie Liskowa tylko pod semaforem i nie podają rp13. (nic nie poradzę, to problem z symulatorem)
Plik startowy trzeba wczytać jak save, ponieważ inaczej nie działa (chyba też wina programu)
Hotfix 0.1.1
- myślałem że SM42 z automatu ma wpis [1k], ale wygląda na to że nie ma... Więc wszystkie stonki dostały ten wpis
- Zdawczy z oblotem w Ls miał nr nieparzysty z Wi a parzysty do LM, poprawione.

Ostatnie zdanie to może ktoś przeczyta: czy można gdzieś w internecie znaleźć prawdziwy liniowy rozkład jazdy razem z pociągami towarowymi?
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2019, 13:58:56 wysłana przez Meril »